Karaman'da TOKİ başvuruları başladı

Karaman'da toplam 199 adet konutun kura ile satılacağı TOKİ projesini başvurular başladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Karaman Merkez Kırbağı 811 Adet Konut Projesi kapsamında üretilecek olan 199 adet konut satışa sunulacak.

135 adet 2+1 ve 64 adet 3+1 olmak üzere toplam 199 konutun hak sahipleri yapılacak kura ile belirlenecek. Proje için 14 Mart 2022 (bugün) tarihi itibarıyla başlayan başvurular 18 Mart 2022 tarihine kadar sürecek. Projede hak sahiplerini belirlemek için kura 24 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Başvuru bedeli 2000 TL olan proje için sabahın erken saatlerinden itibaren Karaman'da Ziraat Bankası şubeleri önünde uzun kuyruklar oluştu.

KARAMAN TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

199 adet konut başvurusu ve proje detayları için TOKİ'den şu bilgiler paylaşıldı:

  • Proje Adı: KARAMAN İLİ, MERKEZ İLÇESİ, KIRBAĞI MAHALLESİ 811 ADET KONUT
  • İletişim telefon: 444 86 54
  • Başvuru tarihleri: 14 Mart 2022 - 18 Mart 2022
  • Başvuru Bedeli: 2.000 TL
  • Başvuru Yapılacak Banka Şubesi: T.C. Ziraat Bankası AŞ. Projenin İlindeki Şubeler ve e- Devlet üzerinden (e-Devlet başvuruları 17 Mart 2022 tarihinde sona erecektir.)
  • Kura Tarihi: 24 Mart 2022
  • Sözleşme İmzalanacak Banka Şubesi: T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Karaman
  • Asil Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 04 Nisan 2022 - 15 Nisan 2022
  • Yedek Hak Sahipleri Sözleşme İmzalama Tarihleri: 25 Nisan 2022 - 29 Nisan 2022(Asil hak sahipleri sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra kalan konutlar için)

Başvurular 1 kategoride kabul edilecektir; “Diğer alıcı adayları” kategorisi

* Diğer Konut Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

1) Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, 24 Mart 2022 tarihinde başvuruda bulunanlar ve noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekim işlemleri kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır.

2) Kuranın çekileceği yer ve saati İdarenin web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulacaktır.

3) Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır.

4) Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

5) Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

6) Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, (İl nüfusuna kayıtlı olmayan hak sahiplerinden sözleşme aşamasında adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alınacak belge istenecektir.)

7) Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında, yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır.

8) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeni ile başvuru sırasına göre 04 Nisan 2022 - 15 Nisan 2022 tarihleri arasında konut seçimi yapan hak sahipleri; peşinat bedelinden başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutarı sözleşme imzalama tarihleri arasında sözleşme imzalama işlemlerinin gerçekleştirileceği banka şubesine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

9) Kura çekilişinde asil hak sahiplerinden sonra 2+1 konutlar için 68 adet, 3+1 konutlar için 32 adet yedek hak sahibi belirlenecek, sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinden kalan konutlar için, İdarece ilan edilecek sözleşme imzalama programı çerçevesinde, yedek hak sahiplerine Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatılacaktır.

10) Peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir.

11) Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre 180 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı uygulanarak artırılacaktır.

12) İlk taksit ödeme tarihi; Konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

13) İlk dönemsel artış tarihi; Konut teslim tarihine göre İDARE’ce belirlenecektir.

14) Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

15) Konut alıcısı, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Konut alıcısı, Gayrimenkul’ ün fiili tesliminden evvel teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

16) Kura sonucunda; konut satın alma hakkı elde edemeyenlerin başvuru bedelleri 28 Mart 2022, konut satın alma hakkı kazandığı halde sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinin başvuru bedelleri 18 Nisan 2022, yedek hak sahiplerinin başvuru bedelleri ise 02 Mayıs 2022 tarihlerinden itibaren başvuru sahiplerine iade edilecektir.

17) Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 36 Aydır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek ve ilan edilecek program dahilinde gerçekleştirilecektir.

18) Anahtar teslimi öncesinde KDV Kanunu uyarınca, KDV bedeli (%1) ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

19) Konut tesliminden sonra ALICI, Yönetim Planı ve KMK’nda öngörülen ortak giderlerden bağımsız bölüme (GAYRİMENKUL) isabet eden miktarları, toplu yapı alanındaki ortak tesislere ilişkin giderleri ve blok aidatlarını anahtar tesliminin gerçekleştiği veya teslim ihbarında belirtilen sürenin içinde bulunduğu aydan geçerli olmak üzere her ay yapı/site yönetimine ödeyecektir. Alıcı bağımsız bölümü teslim almamış olsa dahi aidat ve ortak alan giderlerini ödemekle yükümlüdür.

20) Proje yapı ruhsat tarihi;

21) Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

22) Konut alıcıları sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa anahtar teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra devir edebileceklerdir.

14 Mar 2022 - 10:20 Karaman- Ekonomi --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.479.048 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

11

7042 - Karaman'da yaşıyorum ama ikametimkonya başvuru yapamaz miyim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 16:18
10

Mhsn - İnşallah evi olmayan garibanlara çıkar ama garibanın başvuru için 2000TL si varmı.Çıksa peşinatı yatırabilecekmi.

Yine aç gözlülere çıkar.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Mart 08:56
06

Hüseyin Yasin - Peşin 2000tl yatırılması istiyorlar geri iade edilirmi ??

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 15 Mart 13:40
03

Mehmet Dilercan - Peşinatı ne kadar acabola bilgi ala bilirmiyim 3+1 lerin

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 14 Mart 18:00
09

İsimsiz - @Mehmet Dilercan 03 nolu yoruma cevabı: 90 92 bin civarı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mart 00:23
05

Zübeyde Güder - @Mehmet Dilercan 03 nolu yoruma cevabı: 3 artı birin peşinatı ne kadar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mart 23:38
04

Isci - @Mehmet Dilercan 03 nolu yoruma cevabı: 1.20 yüzde yirmi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mart 19:02
01

Ahmet Gündüz - bugün defalarca e devletten girmeme rağmen kesinlikle sistem kendini acmıyor. sürekli iç hata oluştu diyor.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Mart 11:45
07

Playboy - @Ahmet Gündüz 01 nolu yoruma cevabı: Ahmet bey nerenizden engeliniz var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Mart 16:26
02

Eşe - @Ahmet Gündüz 01 nolu yoruma cevabı: Engelliler başvuru yapabiliyormu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Mart 17:15

Ali Alanya Aydınlatma Fabrikası Personel Alacak

Ali Alanya Aydınlatma Fabrikası'nda çalıştırılmak üzere 20-28 yaş arası erkek DENEYİMLİ DEPOCULAR ile ÜRETİM PERSONELİ alınacaktır. Müracaatların şahs...

Şeyh Şamil Mahallesi 4.Kat 210 M2 3+1 Satılık Asansörlü Daire

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire Karaman Şeyh Şamil Mahallesi 100.Yıl Bulvarı üzerinde Otogara yakın.Bina tek daire üzerine kurulu 4 katlının...

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Petrol Ofisi Personel Alacak

Karaman Piri Reis Mahallesi Ereğli Kavşağında bulunan Petrol Ofisi bay bayan personeller alacak. Yurtsever Şirketler Grubuna ait Petrol Ofisinde akar...

Selçuklu Hastanesi Fizyoterapist Alacak

Karaman Özel Selçuklu Hastanesi bay-bayan Fizyoterapist personel alımı yapacaktır. Başvuruların bizzat Selçuklu Hastanesi Hastane Müdürü Yahya Cöhce'y...

Karaman Merkezde Satılık Dükkanlar

Karaman Merkezde Satılık Dükkanlar Karaman Aktekke Meydanında satılık iki dükkan. Karaman merkez Aktekke Cami karşısı, 1. İstasyon ve İsmet Paşa cad...

İş Güvenliği Uzmanı Alınacak

Selçuklu Teknik OSGB'ye personel alınacak. Merkezi Konya'da bulunan OSGB firmamızın Karaman'daki projesi için iş güvenliği uzmanı ihtiyacı vardır. İ...

Karaman Park AVM'de Satılık Dükkan

Çimen Emlak'tan Karaman Park AVM'de Satılık Dükkan 110 m2 Detaylı bilgi için: Tel: 0 542 740 59 90

0 542 740 59 90

Karaman Alişahane Mahallesi 4.Kat 3+2 Satılık Dubleks

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire.Karaman Alişahane Mahallesi yeni yapılan Millet bahçesine bakar.Bina dükkan ile birlikte 4 katlı her katta...

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Torna ve kaynak personeli aranıyor

Karaman Organize Sanayi Bölgesi firmalarından Toprakçılar Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çalışmak üzere torna ve kaynakçı personel aranıyor....

0338 224 12 63

Grafik Tasarımcı aranıyor

Meslek lisesi grafik tasarım, grafik tasarım ön lisans veya lisans bölümlerinden mezun, - Tercihen 2 yıl tecrübeli, - Portfolio Sunabilecek, - Adobe...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Doğalgaz faturanız ne kadar geliyor?