Son dönemin moda oyuncağı olan akülü arabaları almadan önce okuyun

Akülü araba fiyatları, tavsiyeleri ve tamiri gibi araştırılan birçok konu var. Bu içeriği okuyunca aklınızdaki soru işaretleri tamamen kalkacak...

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Çocukların sahip olmak için hayalini kurduğu akülü araçlar gün geçtikçe daha fazla çeşit ve özellik ile karşımıza çıkıyorlar. Ebeveynlerinin kullandıkları arabaların kendilerine göre üretilmiş olması bu oyuncakların çekiciliğini arttırıyor. Bir de en ince detayına kadar düşünülmüş detaylar ile süslenmesi çocukların satın alma iştahlarını daha da kabartıyor. Bizlere de onlara hak verip hediye etmek düşüyor. Ancak daha önce belirttiğimiz gibi çeşit ve özellik olarak zengin bir yelpazeye sahip olan akülü arabaları satın almak hiç de kolay değil. Hangisi daha uzun ömürlü hangisi daha hızlı ve hangisi daha fazla özelliğe sahip gibi soruların yanıtlarını bir üründe bulmak sıkıcı olabilir. Hiç üzülmeyin, sizin için bugün akülü arabalar konusunu en detaylı şekilde ele alıyoruz! Böylece yazımızı okuyarak aradığınız soruların yanıtına kolayca ulaşacak ve huzurlu bir şekilde alışverişinizi tamamlayacaksınız.

Akülü araba fiyatları, tavsiyeleri ve tamiri gibi araştırılan birçok konu var. Bunlara ek olarak akülü araba aldıktan sonra sahip olduğunuz problemler ya da sorular olabilir. Örneğin; 6 volt bir aküye sahip akülü araba aldıysanız 12 volt yapmak isteyebilirsiniz. Çünkü her yol dümdüz ya da kolay olmayabiliyor. Düşük volta sahip arabaların hızı bu gibi yollarda arabayı sürmek için yeterli olmayabilir hatta sürmenize bile engel olabilir. Yeniden belirtmek isteriz ki bu gibi soruları da sizler için araştırıp yanıtladık. Yapmanız gereken tek şey makalemize göz atmaktır. İyi okumalar dileriz.

Akülü araba İlk ne zaman çıktı?

İlk binilebilir oyuncak araba 1960 yıllarında ortaya çıktı. Bunun ardından üretici firmalar 1980’li yıllarda ilk akülü arabayı yaptılar. Böylece çocuklar akülü araba ile tanışmış oldular. Amerika ilk akülü araba ile tanıştığında ücreti gerçek bir araba ile neredeyse aynıydı. Bu nedenle herkes bu oyuncağa sahip olamıyordu. Ancak Mattel gibi büyük firmalar 90’lı yıllarda bu meseleye el attı ve üretimi hızlandırdı. Daha önce ortaya çıkan arabanın durmaması ya da geri gitmemesi gibi problemler de ortadan kalkmış oldu.

Ülkemizde 2000’li yıllarda akülü arabaları tanıdık. Ancak Amerika gibi bizimde ilk tanışmamız biraz uzaktan oldu. Çünkü akülü araba fiyatları oldukça yüksekti. Şimdi ise biraz daha uygun ancak Dolar ve Euro gibi etken maddeler nedeniyle fiyat yükselebiliyor ya da alçalabiliyor.

Akülü araba fiyatları

2021 yılında akülü araba fiyatları 600 TL ‘den başlıyor. 25000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu nedenle bütçenize ve tarzına uyan bir ürün seçmek için çok fazla seçeneğe sahip olduğunuzu daha net bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Akülü araba fiyatlarını etkileyen Dolar ve Euro gibi değerler dışında birçok kavram daha var. Her birini açıklamak ve yazmak mümkün olmadığı için en önemli olanlarını belirtmek isteriz. Bunlar;

Tasarım

Ne alırsak alalım, alacağımız ürünün tasarımına önem veririz. Bununla birlikte her ürünün farklı bir tasarımı vardır. Bazıları rahat bir koltuk, huzurlu bir sürüş ve müzik gibi özellikler ararken bazıları hızlı olmayı ve yarış yapmayı sevdikleri için bu duruma özel bir tasarım isteyebilir. Ayrıca her tasarım için farklı özellikte bir aksesuar ya da araç gereç kullanılıyor. Bu ürünlerin fiyatları da akülü arabaların fiyatlarının belirlenmesinde bazen küçük bazen de büyük bir etki yapabiliyor.

Marka

Marka dünyada alışveriş yaparken en fazla önem verilen konulardan biridir. Çünkü kaliteli ürün arayışında iken bir yandan fiyat konusuna dikkat ederiz. Hem uzun ömürlü olması hem de uygun fiyatlı olması gibi özellikler en çok aranılanlardır.

Volt farklılıkları

Her volt farklı bir fiyata sahip olduğu için aralarındaki farklılıklar akülü araba fiyatlarının değişmesine etken olabiliyor. Ayrıca akülü arabaların uzun süre kullanılacağı elbette belli. Çünkü bir yaşından itibaren çocuklar yedi yaşına kadar bu oyuncak ile oynayabiliyor. Hatta içine sığamadıkları süreçte bile oyunlarına katmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte kardeşi olanlar için miras niteliğinde olup kullanılmaya devam akülü arabaların da volt değerleri bu nedenle bakılması gereken önemli özellikler listesinde yer almalarına sebep oluyor.

Diğer özellikler ( kapı ve pencere açılması, ayarlanabilir koltuk, led farlar, çıkarılabilir aksesuarlar, sahip oldukları süsleme ve bu gibi düşünülmüş ince detaylar…)

Çocuklarımıza bir eşya alırken özelliklerine bakmak ilk yaptığımız şeylerden biri oluyor. Küçük ya da büyük bir ürün olması fark etmeksizin bunu hep yapıyoruz. Ancak akülü araba gibi bakılması gereken çok fazla özellik olunca da durum biraz karmaşık olabiliyor. Çünkü çok farklı özelliklere sahip model ve markalarda akülü araba bulmak mümkün. Bu özellikler de fiyatları büyük ölçüde etkiliyor.

Manevra kabiliyeti

Alınacak ürün oyuncak da olsa sürüleceği ve kullanılacağı için manevra kabiliyetini çok iyi olması gerekiyor. Bununla birlikte çekiş gücü de aynı şekilde çok önemli. Çünkü her yolda gidemeyen oyuncaklar, arkadan destek verip ittirme ya da elde taşıma gibi problemler üretiyorlar. Bu da bel ağrısı gibi fiziksel sorunları beraberinde getiriyor. Elbette verilen bedel için de ayrıca üzülmüş oluyoruz.

Görünüm

Bir ürün pazarlanırken onun üzerimizde bıraktığı albeni etkisi çok önemlidir. İlk görüş ve beğeni ile satın alma isteğimiz artabiliyor. Bu nedenle üretici firmalar da görünümlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Bu da görünümün akülü araba fiyatlarının belirlenmesinde rol oynamasına neden oluyor.

Akülü araba alırken dikkat edilmesi gerekenler

Hangi yaşa uygun olduğuna bakılmalıdır. Bazıları küçük yapıda olduğu için büyük yaşlarda kullanıma uygun değiller. Bazıları ise küçük çocukların oynayabileceği şekilde güvenli olmayabilir.

Kaç kişilik olduğu önemlidir. Bazıları sadece bir kişi için tasarlanırken bazılarına iki kişi binebiliyor.

Kaç voltluk bataryaya sahip olduğu kullanım açısından çok önemli.

Şarj etme süresinin ne kadar olduğunu sormalısınız.

Nerede kullanacağınıza bağlı olarak ne kadar hıza sahip olduğunu öğrenmelisiniz.

Hangi yüzeylerde sürüldükleri de çok önemlidir. Bazıları sadece iç mekan için uygun olabiliyor.

Maksimum kaç kg ağırlığında bir kişi akülü arabayı kullanabilir sorusunun yanıtını almalısınız.

Güvenlik için yapılmış tasarımı dikkatle incelmenizi tavsiye ederiz. Genellikle güvenlikli olan ve az risk içeren bu oyuncaklar için elbette bir kontrol edilmesi önerilir. Çocuklarımız için aldığımız en basit ürünü bile incelemeden almamalıyız.

Fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın.

Online oyuncak sitelerinin uyguladığı kampanya ve fırsatları takip etmeyi unutmayın.

Eğer yerel bir firmadan satın alacaksanız internetteki yorum ve fiyatlara bakmayı unutmayın.

Akülü araba kullanımında dikkat edilmesi gerekenler

Ne kadar iyi görünüme sahip olsalar ya da kaliteli malzemeden üretilmiş olsalar da akülü araba kullanırken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bunlar aşağıda belirtilmiştir.

Açık havada kullanıyorsanız akülü arabayı kullandıktan sonra kuru ve serin bir yerde saklamalısınız. Güneşli ya da nemli bir yerde tutmak bozulmalarına neden olabilir.

Yağmurlu havada sürmemelisiniz. Eğer yağmur hafif bir şekilde yağıyorsa arabaya zarar gelmeyebilir. Ancak yine de risklidir. Bununla birlikte yağmurlu havada dışarıda kalan arabalar bataryaya su gitmesi ya da kabloların küflenmesi gibi nedenlerden dolayı bozulabilirler.

Uzun süre kullanmayacaksanız bataryayı kablolarından ayırarak daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Şarj tamamen bitmeden doldurarak batarya kullanımını arttırmak mümkün.

Sürekli şarjda bırakmak akülü arabanın bozulmasına neden olabilir.

Akülü arabalar yıkanmamalıdır. Onları nemli bir bez ile silip kurulamak gerekir.

Akülü araba kaç volt olmalı

Akülü arabalar genellikle 6 V ya da 12 V bataryaya sahipler. Ancak bu bataryalar arabaların çekiş gücünü ya da engebeli yollarda gitmelerini etkiliyor. Akülü araba kaç volt olmalı sorusunun yanıtı aslında satın alacak kişilerde bulunuyor. Yani, evde ya da iç mekânda kullanacak olan çocuklar için 6V bataryaya sahip bir akülü araba yeterlidir. Bunun yanı sıra parklarda, bahçede, kumlu alanlarda ve kısacası dışarıda kullanmak için satın alacaklar ise en az 12V sahip olan bir araba almalılar.

24V bataryaya sahip olan akülü arabalar da var. Ancak genellikle bu bataryaya sahip olanlar biraz daha büyük çocuklar için üretiliyor. Çünkü hız ve kontrol kabiliyetine hâkim olmak gerekebiliyor. Saatte yaklaşık 8 km hızla gidebilen bir akülü araba için 24V gerekiyor. Bazıları batarya değişimi yaparak arabanın çekiş gücünün artmasını ya da hızlanmasını isteyebiliyor. Ancak burada birçok yanlışlık ortaya çıkabilir. Çünkü sadece batarya değişimi ile aracın büyük bir performans artışı göstermesini beklemek doğru olmaz. Eğer sizde bunu yapmak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz akülü araba volt arttırma yazımızı okuyabilirsiniz.

Akülü arabalardaki volt farkları

Akülü araba alırken en çok önem verilen özellik volt farkları olduğu için bu konuyu daha geniş açıdan ele almak istiyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki akülü arabalarda üç adet farklı voltlu araba var. Bunlar 6V, 12V ve 24V bataryaya sahipler.

Eğer zaten bir akülü arabaya sahipseniz kaç voltluk olduğunu öğrenmek için oturma kısmının altında yer alan kapaklı bölmeye ulaşmalısınız. Bunun için koltuğu genellikle öne doğru eğmek gerekiyor. Ardından kapağı kaldırmak. Orada siyah renkte dikdörtgen şeklinde ve kablolara bağlı olan ürün bataryadır. Bataryayı ters çevirip arkasında yazanlara bakarak kaç volt olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer sadece tek bir batarya ise 6V olması büyük ihtimal. 12 V olması için iki adet 6V ya da tek 12V batarya olmalıdır. 24V bataryalarda iki adet 12V batarya bulunur.

Akülü araba tavsiyeleri

Akülü araba almak isteyenler için birkaç öneri sunmak istiyoruz. Her yıl farklı bir marka ya da model ortaya çıktığı için seçim yapmanın çok zor olduğunu biliyoruz. Ancak akülü araba alırken kaç çocuğunuz olduğuna bakarak ya da kaç kg ağırlık taşıyabildiğini kontrol ederek gibi birçok şeye dikkat ederek seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Unutmayın ki bu gibi ürünler çocuk büyüdüğünde başka bir çocuğa hediye edilebilir ya da ikinci el olarak satılabilir. Bu nedenle ürünü aldıktan sonra ileride ne yapacağım endişesine düşmenize hiç gerek yok.

Akülü araba çeşitleri

Akülü arabaların görünüm, model ve tasarım olarak birçok farklı çeşidi var. Bu nedenle akülü tır ya da kamyon, akülü motosiklet, jeep, Mercedes, Audi, Range Rover ve bunun gibi zengin bir yelpazeye sahip. Bununla birlikte marka olarak da aynı şekilde çeşit oldukça fazla.

ATV

Motosiklet

Tır

Araba

Jeep

Traktör

Akülü araba tamiri

Akülü araba tamiri için tavsiyemiz eğer garantisi devam ediyorsa aldığınız satıcı firmaya vermektir. Garantisi sona erdiyse de üretici firmanın teknik servisine ulaşmalısınız. Çünkü onlar en iyi şekilde tamirlerini gerçekleştirecektir. Garantisi olduğu hâlde ürünün parçalarını söküp kendiniz yapmaya çalışırsanız garanti iptal olabilir. Bunu da belirtmek isteriz.

Akülü araba ile oynanabilecek oyun çeşitleri

Evcilik

Evcilik oynamak oldukça keyifli ve eğiticidir. Oyun oynayarak öğrenmek kadar güzel bir şey yok bence. Bu nedenle öğretmenler derslere arada sırada hareketlilik katmak için oyun oynarlar. Bizler de evcilik gibi oyunlar oynayarak hem ailece bir aktivite yapmış olur hem de çocuğumuza birçok şey öğretebiliriz. Çocuklar evcilik oynayarak empati kurar, sosyalleşir ve özgüven sahibi olurlar.

Meslek oyunları

Geleceğe sağlam adımlar atmak için çocuklarımıza meslekleri ve görevlerini öğretmemiz gerekir. Geleceğin mimar, doktor ve öğretmenlerini en iyi şekilde yetiştirmek ne de olsa bizlerin en büyük görevlerinden biridir. Bunu yaparken de akülü araba gibi oyuncaklar kullanarak oyunu eğlenceli bir şekle sokabiliriz. Özellikle erkek çocuklar şoför olmaktan çok hoşlanırlar.

Yarış

Akülü araba ile oynamanın en büyük keyfi elbette yarış yapmak ile çıkar. Ancak bunun için riskli bir yarış gerekmez. Çocuğun yaşı küçükse siz kaçarsınız o da sizi arabayla yakalamaya çalışır. Böylece arabayı kullanmayı daha iyi bir şekilde öğrenmesine katkı sağlarsınız.

Sayıları yakalamak

Sayıları yakalamak oyununu şu an itibari ile oluşturduk. İhtiyacınız olan bir akülü araba ve üzerinde sayılar yazılı olan kağıtlar ( takvim yaprağı, gazete ve bunun gibi her şey olabilir.) Yapmanız gerekenler ise etrafa sayıların yazılı olduğu kağıtları asmak. Ardından çocuğun araba kullanarak onlara dokunmasını istemek. Kaç sayısına dokunursa o kadar puan kazanacağı gibi heyecan verici özellikler de ekleme yapabilirsiniz. Oyunu değiştirmek ve yeni oyunlar türetmek sizin elinizde!

Trafik kuralları oyunu

Bir akülü araba ile oynanabilecek en eğitici oyun trafik kuralları oyunudur. Eğer yakınınızda bir trafik park varsa hafta sonu etkinliği için akülü araba ile orayı ziyaret edebilirsiniz. Böylece çocuğunuza trafik kurallarını en eğlenceli şekilde öğretebilirsiniz.

Trafik park çevremde yok diyenler de evde ya da bahçede trafik kuralları oyunu oynayabilir. Kırmızı, yeşil ve sarı renklerde toplar alıp onları trafik işareti yapabilirsiniz.

Akülü araba kullanmak için uygun alanlar

Akülü araba kullanmak için alana ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü bahçeye sahip olmayan evler var. Bu nedenle oyuncağı nerede kullanacağınızı önceden bilmeniz gerekebilir. Size önerilerimiz;

Yakınlarda trafik park varsa ilk durağınız orası olmalı. Çünkü akülü araba sürmek için en eğlenceli ve eğitici yer trafik parklardır.

İkinci yer ise parklar. Çocuklara özel olarak yapılmış olmaları nedeniyle orada akülü araba sürmek daha kolay.

Üçüncü ise iç mekân bu da evlerimiz oluyor. Eğer 6V gibi düşük bir bataryaya sahip akülü arabanız varsa dışarıda kullanması zor olabilir. Çünkü çekiş gücü az olduğu için genellikle hızları da yavaş oluyor. Bununla birlikte hava şartları kötü iken oyuncağın bataryası ve çekiş gücü yüksekte olsa dışarıda kullanılması imkânsız olabiliyor.

Akülü arabaların çocuklara faydaları

Motor becerilerini geliştirir. (el-göz koordinasyonu artar, reflekslerinin daha hızlı çalışmasını sağlar…)

Çocuklar dünyaya geldiği an itibari ile motor becerilerini geliştirmeye çalışırlar. Yürümek, koşmak, bir şeyler tutmak ve daha birçok eylem için kaslarımızı geliştirmemiz gerekir. Ne kadar çok hareket edersek bir o kadar deneyim kazanır ve kaslarımızı en iyi şekilde kullanabiliriz.

Açık hava etkinliği üretir.

Eskiden eve girmek istemeyen bizler şimdi çocuklarımızı dışarı çıkarmak için adeta onlara yalvarıyoruz. Bunun nedeni de teknoloji bağımlısı olmalarından kaynaklanıyor. Evde sunulan konforlu hayat ve her istediklerinin yapılması nedeni ile çocuklar dışarı çıkmayı reddediyor. Bu nedenle akülü araba alarak bir açık hava etkinliği düzenlemek mümkün. Bu oyuncak ile dışarı çıkmak istemeyen çocuklar eve girmek istemeyecektir.

Özgüven arttırır

Çocuklara güven kazandırmak için onlara kendi başlarına bir şeyler yapmaları için fırsatlar sunmak gerekir. Bunlardan biri de akülü araba kullanmalarıdır. Arabayı kendisi kullanırsa yeteneklerinin farkına varır ve hata yapmaktan korkmamaya başlarlar. Elbette ilk sürüşlerinde ona destek olup yapabileceğine inandırmanız gerekir.

Neden Sonuç ilişkisini kurmayı öğretir

Kontağı döndürünce arabanın çalıştığını ve gaza basınca gideceğini anlayan çocuklar neden sonuç ilişkisi kurmaya başlarlar. Ayrıca ilk sürdüklerinde yaptıkları hataları gözlemleyerek çözüme ulaşmaya çalışırlar. Böylece motor becerileri gelişirken bir yandan mantıksal yeteneklerini de kullanırlar.

Hayal güçlerini genişletir

Çocukların güçlü bir hayal dünyası vardır. Bu dünyaya katkı sağlamak da ailelerin ellerinde. Onlara eğitici, eğlenceli ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayan oyuncaklar alarak hayal güçlerinin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

Akülü araba kullanan çocuklar kendilerini zorlu bir yarış içerisinde hayal edip eğlenceli bir oyun üretebilirler. Elbette bu oyun bir tane ile kalmaz. Her defasında farklı bir oyun üreten çocuklar birçok konuda kendilerini geliştirmiş olurlar.

Akülü araba almadan önce fiyat karşılaştırması yapmayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü firmalar yeni ürün çıkardıklarında diğer alt modeller tükensin diye indirim yapıyorlar. Ayrıca online bir oyuncak sitesinden alacaksanız ürün yorumlarını okumanızı da tavsiye ederiz. Çünkü ürünün ne şekilde paketlendiği, özelliklerinin ne olduğu ve daha birçok konuda detaylı bilgiyi en iyi şekilde kullananlardan alabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz Türkiye’nin en uygun fiyatlı oyuncak sitesi olan https://www.otoys.com.tr/ adresini ziyaret etmenizdir.

24 Eyl 2021 - 17:13 - Yaşam --- Okunma

Muhabir Leyla Alyel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Danış Kitabevi bayan personel arıyor

Karaman Danış Kitabevinde çalıştırılmak üzere, en az lise mezunu bayan personeller alınacak. Başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir.

03382127653 DANIŞ KİTABEVİ

KARAMAN Valide Sultan Mahallesinde Satılık Dükkan

Valide Sultan Mahallesi Abdülkerim Kılıç Caddesinde Özdoğan Camisi karşısı sokak içinde satılık 60 m2 Satılık Dükkan Detaylı bilgi ve gayrimenkulü ziy...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Zembilli mahallesinde Satılık Dükkan

Karaman Zembilli Ali Efendi Mahallesinde 120 m2 Sağlık ocağı yanıda bulunan bodrumlu dükkan Eczane, Market, manav vb işler için uygun yüksek kira geti...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Mahmudiye Mahallesinde Ara kat 3+1 Satılık Daire

Dairenin lokasyonu cumartesi pazarına yakın konumda, 4 katlı binanın 3. katında bulunmaktadır. Bina 2007 yılında yapılmış 14 yaşındadır. Satılık Daire...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Ziya Gökalp Mahallesinde Satılık Lüks Daire

Dairemizin lokasyonu Karaman Valilik karşısındadır. Bina 3 katlı olarak toplamda 5 daire şeklinde inşa edilmiş, Ana cadde ile bina arasında yeşil alan...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Kazım Karabekir Mahallesinde Satılık Daire

Kazım Karabekir mahallesinde 145 m2 3+1 yüksek giriş zemin kat satılık daire. Dairenin bulunduğu bina tek daire üzerine 4 kat olarak inşa edilmiş, bin...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Külhan Mahallesinde Ultra Lüks 3+1 Satılık Daire

Bina her katta tek daire üzerine 4 kat olarak kurulmuş, daire 4 ncü katta bulunmaktadır. 165 m2 3+1 odalı dairenin giriş kapısı çelik, oda kapılar ise...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman 3. Toki Konutlarında Satılık Daire

Başakşehir Mahallesinde Satılık 2+1 Açık konsept Mutfak ve oturma odası mevcut. Satılık dairenin giriş kapısı çelik oda kapıları amerikan panel kapıdı...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Zembilli Mahallesinde Satılık Daire

955 m2 arsa üzerine 400 m2 (brüt) alana sahip her katta 2 daire olacak şekilde, asansörlü olarak inşa edilmiş, binada toplam 2 adet dükkan 6 adet dair...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Hacı Celal Mahallesinde Satılık Daire

Karaman Hacı Celal Mahallesinde Satılık Daire Bina 651 m2 arsa üzerine, her katta 2 daire olacak şekilde 4 katlı (Asansörlü ) olarak inşa edilmiş, bin...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Ülkemizdeki Mülteciler Sınır Dışı Edilmeli mi?