Üçrenk Peyzaj'ın Rulo Çim Uygulaması ile Şık Bahçeler

Üçrenk Peyzaj firmamızın temin ettiği ve uygulamasını yaptığı rulo çim, hemen hemen her alanda ve çim tohumu ekmenin olmayacağı veya çok yüksek maliye...

Üçrenk Peyzaj firmamızın temin ettiği ve uygulamasını yaptığı rulo çim, hemen hemen her alanda ve çim tohumu ekmenin olmayacağı veya çok yüksek maliyetler doğurabileceği yerlerde uygulanmaktadır. Firmamızın yapmış olduğu rulo çim uygulaması sayesinde, çıplak toprak yüzeyine sahip alanlarınız saatler içerisinde estetik algısı yükselmiş kaliteli yemyeşil bir alana dönüşür.

Rulo Çimin Faydaları Nelerdir?

Üçrenk Peyzaj firmamızın yapmış olduğu rulo çim uygulaması, tecrübeli çalışanlarımızın uygulamalarından hemen sonra kullanımınıza hazır olur.

Üretmiş olduğumuz rulo çim, kök yapısının serilmeden önce oluşmuş olmasından dolayı oldukça dayanıklıdır.

Boş veya çıplak toprak olarak var olan alanlarınızın hızlı bir şekilde yeşille kaplanması alanında uzman çalışanlarımız tarafından sağlanarak, bu alanlarınıza doğal bir estetik olgu kazandırılır.

Alanınızda istenmeyen yabancı otlarla mücadele etmenizin en etkili yollarından biri de rulo çim uygulamasıdır. Üçrenk Peyzaj firmamızın uygulamış olduğu rulo çim uygulaması sayesinde istenmeyen yabancı otların gelişimi engellenmiş olur.

Firmamızın yapmış olduğu rulo çim uygulaması sayesinde alanlarınızda yapacağınız bakımlarda oluşacak masraflarınızdan ve harcanan vaktinizden büyük bir tasarruf sağlarsınız.

Uygulayacağımız rulo çim, yaşam alanınızın havasında bulunan karbondioksit ve bunun gibi hava kirliliğine sebep olan diğer unsurları temizleyerek daha kaliteli solunabilir bir havaya sahip olmanızı sağlar.

Alanınıza uygulamış olduğumuz rulo çimler tarafından yazın sizleri rahatsız eden güneş ısısı emilerek daha serin bir ortam sağlanır.

Üçrenk Peyzaj firmamızın profesyonel çalışanlarının uygulamış olduğu rulo çim kısa bir zamanda açık alanda yapılan aktivitelerde, yeşil alanlarda oynanan oyunlarda ve yaşam alanlarınızın aha güzel bir görünüme kavuşmasında büyük bir rol oynar.

Rulo Çim Aşamaları

Rulo çimin yetiştirilmesi için alanda bulunan toprağın yapısı ve tekstürü firmamız için en önemli konulardan biridir.

Toprak, drenajın kolay olmasını sağlayan geçirgen bir yapıdadır. Bu sayede çim kökleri daha sık gelişerek kaliteli bir çim yüzey sağlanır. Profesyonel aletler kullanılarak tecrübeli çalışanlar tarafından işlenip hazırlanan topraklar tohum ekimi için uygun hale getirilir.

Rulo çim ekimi için hazırlanmış topraklara çalışanlar tarafından seçilerek ekilen tohumlar, kış aylarında karın altında, yaz aylarında ise serin ve yağışlı alanlarda da yetişmeye elverişlidir. Mevsim şartlarının getirmiş olduğu olumsuz durumlarda ekilen tohumların kalitesinden dolayı herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Tohum ekimi konusunda uzman kişiler tarafından kullanım alanlarına göre sınıflandırılarak özel olarak hazırlanır ve toprağa ekilir.

Özel olarak getirilen fileler veya yetiştirme ağları, tohum ekimi yapacağımız alana ağların seriminde kullanılan makineler ile serilir. Bu ağları sermemizin amacı rulo çimlerin hasatı esnasında kesilen çimlerin dağılmamasına olanak sağlamaktır. Bu sayede alanlarınıza uygulamak için getirdiğimiz rulo çimlerde koparak dağılma gibi bir durum yaşanmaz.

Daha sonra hazırlanan topraklara ekilen çimlerimizin yetiştirilmesi için doğru bir sulama sistemine ihtiyaç vardır. Ekilen çimler durağan sularla değil hareketli sular ile sulanmalıdır. Çünkü durağan sularda çim hastalıklarına neden olan zararlı nematodlar birikmekte ve çoğalmaktadır. Bu durum çimlerin ölmesine ve hastalanmasına neden olur. Hazır çimler için su kalitesine önem verip bu doğrultuda çim sulamasını yapmaktadır. Su kalitesinin yanı sıra üretilecek olan çimin su ihtiyacı ve çim türü de uzman çalışanlarımız tarafından dikkat edilen unsurlardandır.

Üretilen hazır çimlere, ihtiyaç duydukları dönemlerde kullanabilecekleri miktarlar kadar gübre verilmesine dikkat edilmektedir. Çünkü fazla gübreleme ya da az gübreleme çimlerde çeşitli hastalıklara ve ölümlerine neden olabilir. Kullanmış olduğumuz gübreler uzun süre toprakta kalan, besin değerleri yüksek ve uzun ömürlü yeni nesil gübrelerdir. Bu sayede üretmekte olduğumuz çim bitkileri ihtiyaç duyduğu besin maddelerini her zaman toprakta bularak gelişimlerini olumlu bir şekilde arttırırlar. Rulo Çim için önemli bir değere sahip olan azotu uzun süre toprakta tutarak çimlerin doğal yeşil renklerinin her mevsim canlı görünmesini sağlar.

Üretmekte olduğumuz çimlerin biçilme yükseklikleri ve biçilme sıklıkları, kullanım alanlarına göre çeşitli farklılıklar göstermektedir. Çimlerin biçilmesindeki dikkat edilmesi gereken en önemli unsur biçme işlemi yapacak olan makinelerin sahip olduğu bıçaklardır. Profesyonel çim biçme makinalarında bulunan bıçaklar kesim için oldukça keskindir ve bu sayede kesim sırasında çimler hızlıca kesilip köklerin toprağın dışına çıkması engellenmektedir. Profesyonel çim biçimi sonrasında çimlerin köklerinin toprakla teması kesilmemekte ve çimin sağlıklı gelişmesine etki eden sık köklenme sağlanmaktadır. Çim köklerinin sık gelişmesiyle çim yüzeyleri halıyı andıran bir görünüme ve dokuya sahip olur.

Üçrenk Peyzaj firmamızın sahip olduğu profesyonel makineler ile çimler, gönderilecek alanlara uygun ebatlarda (1m x 50cm) kesilmektedir. Uygulayacağınız alanınıza uygun ölçülerde kesilen çimlerimiz uygulandıktan sonra birbirlerine tam temasları sağlanarak boşluklar bırakılmaz. Firmamızın yapmış olduğu çok kalın olmayan kesim işlemi sayesinde (çim toprak kalınlığı genelde 1- 1.5 cm. dir) çimlerin kök yapıları hiçbir şekilde zarar görmez. Bu durumda çimlerin alanlarınıza uygulanmasından en fazla 1 hafta gibi çok kısa bir süreden sonra istenildiği şekilde bir kullanıma elverişli hale gelir.

Son olarak Hazır çimler rulo halinde kesildikten sonra profesyonel makinelerimiz ile paketlenmektedir. Bu paketlenme çimlerin taşınması uygun nakliye fiyatlarıyla adreslerinize ulaştırılması sağlanır.

Rulo Çimlerin Alana Uygulanması

Rulo veya hazır çimler kolay uygulanabilir yapıda olmaları sayesinde kullanmak istediğiniz her alana uygulanabilir. Üçrenk Peyzaj firmamızın tecrübeli çalışanları sayesinde çim uygulaması yaptırmak istediğiniz her alanda kaliteli bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Çalışanlarımız ilk olarak çim uygulaması yaptırmak istediğiniz alanınızın ölçümünü yaparak alanınıza ne kadar rulo çim getirileceğini belirlerler. Rulo çim uygulanacak alanlarınız belirlendikten sonra alanda temizlenme yapılarak çim için belirli bir derinliğe ulaşması için tesviye uygulamaları yapılır. Hazırlanan alandaki toprak profesyonel makineler ile sıkıştırıldıktan sonra çim serimi için gübrelemesi yapılır.

Gübreleme işleminin ardından bahçenizin uzun kısmından başlanılarak ileriye doğru uygulanır. Ürettiğimiz çimlerin toprak bölümleri aralarında boşluk kalmadan yan yana serilir. Serme işlemi yapıldıktan sonra 30 dakika boyunca 2-3cm derinlikte sulama işlemi yapılır. Uygulama sonrasında da çimlerinizin düzenli sulanmasına ihtiyaç vardır bunun için Üçrenk Peyzaj firmamızın otomatik sulama sistemleri uygulamalarından faydalanarak çimlerinizin düzenli sulanmasını sağlayabilirsiniz.

Rulo çim veya hazır çim alanlarınızın uygulaması yapıldıktan sonra yapılacak olan ilk biçim işlemi oldukça önemlidir. Firmamızın kullanmış olduğu çim biçme makinelerinin bıçaklarının keskinliği ve çalışanlarımızın profesyonel yöntemlerle biçmesi sayesinde çimleriniz yerlerinden oynamadan doğru boylarda kullanımınıza hazır olacak bir şekilde kesilir.

Rulo Çim Bakımı

Uygulamış olduğumuz hazır çimler bahçenizdeki toprağa köklenip iyice bağlandıktan sonra yapılacak olan bakımın doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bakımın en önemli konusu olan biçme işlemi bakım yaptırmak istediğiniz mevsime, alanınızdaki toprakta bulunan besin değerlerine ve çim kullanım boyuna göre farklılıklar göstermektedir. Alanınıza uygulanmış olan rulo çimin köklenmesi oluşmadan biçilmemesi gerekmektedir. Rulo çim alanlarınızın bakım uygulaması ve çimlerinizin gelişmesi, profesyonel ilgi ve özene ihtiyaç duyan bir durumdur. Hazır çim sulaması, gübreleme, çim bahçe bakımı ve biçim gibi farklı konular, rulo çiminizin sağlığını ve ömrünü direkt olarak etkilemektedir. Çalışanlarımız bu unsurları değerlendirerek profesyonel çim biçme makinaları ile çimlerinizin biçilme işlemini gerçekleştirirler

Çim bakımınızı etkileyen diğer önemli unsur ise düzenli bir şekilde yapılan sulama işlemidir. Düzenli uygulanan sulama işlemi sayesinde çim alanlarınız sağlıklı ve canlı görünümlerini bozmazdan kullanımınıza daima hazır bir durumda olur. Üçrenk Peyzaj firmamız tarafından yapılacak olan rulo çim bakımlarınızda çim kök derinliğine göre sulama uygulamaları gerçekleştirilir. Firmamızın otomatik sulama sistemleri ile çimlerinizin kolaylıkla, istediğiniz miktarda ve düzenli bir şekilde sulanma işlemini sağlayabilirsiniz.

Kaynak: https://ucrenkpeyzaj.com/hizmetler/rulo-cim-satisi/

30 Ağu 2021 - 17:44 - Yaşam --- Okunma

Muhabir Leyla Alyel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Karaman'da çift cepheli kiralık dükkan

Karaman merkez Tahsin Ünal Mahallesindeki 4 Nolu Aile Sağlık Merkezi ve İş Bankası yanında, Faik Kayserilioğlı Caddesi No: 72 A/B adresindeki dükkan v...

0534 723 9174

Canlı kaz ve hindi satışı yapılır.

Merhaba, Canlı, yeni mahsül, bakımlı ve organik kaz ve hindi satışı yapıyoruz. Fiyatlar için lütfen irtibat kurunuz. İrtibat tel: Mehmet Doğançay, 05...

MEHMET DOĞANÇAY

Yurtsan Petrol'e personel alımları yapılacaktır

Karaman'da akaryakıt sektörünün öncüsü Yurtsever Petrol'ün Karaman OSB girişindeki şubesi Yurtsan Petrol bay-bayan personel alacağını duyurdu. Alınac...

Toprakçılar Makina'ya Personel Aranıyor

Toprakçılar Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çalışmak üzere torna ve kaynakçı personel aranmaktadır. İletişim:0532 564 0467 - Sinan Toprakçı

0532 564 0467 TOPRAKÇILAR MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Desi Panjur'a Personel Alınacak

Desi Panjur fabrikasında çalıştırılmak üzere personel alınacaktır. Başvurulan şahsen yapılması rica olunur. Adres: Organize Sanayi Bölgesi 6. Cadde...

0 338 224 12 40

Grafik Tasarım Uzmanı

Üniversitelerin Grafik Tasarım önlisans veya lisans bölümlerinden mezun. Grafik Tasarım konusunda tecrübeli, bu alanda en az 2 yıl çalışmış, Portfolio...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş

Golda Gıda Personel İlanı

GOLDA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. Ülkemizdeki ve dünyadaki entegre projeler arasında, büyüklük açısından, en büyüğü olarak dikkat çeken Bera Holding Gıda...

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak Yurtpet Petrolde çalıştırılmak üzere bay ve bayan Mareket Elemanı, Pompa Elemanı ve Pazarlama Elemanı Alınacaktır....

Yetkili Servise Personel Alınacak

Bosch, Siemens, Profilo Yetkili Servisinde çalışacak vasıflı vasıfsız bay eleman alınacaktır. Müracatların şahsen perşembe pazarı sonu fidancının yan...

0 338 212 32 72

Karaman Kazımkarabekir'de satılık tarla

Emlak Tipi: Satılık Arsa - İmar Durumu: Tarlam²: 3.072m²: Fiyatı: 10Ada No: 949 - Parsel No: 76Tapu Durumu: Müstakil Parsel / Takas olur

05327652401

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Ülkemizdeki Mülteciler Sınır Dışı Edilmeli mi?