Karaman'da İcradan Çok Sayıda Satış

Karaman Merkez'de 35.370 m² arsa (870471/14148392 hissesi) icradan satılıktır.

Büyütmek için resme tıklayın

T.C.
KARAMAN İCRA DAİRESİ
2019/461 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Karaman İl, Merkez İlçe, 4712 Ada, 1 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, Taşınmaz tapuda arsa vasfındadır. Borçluya ait gayrimenkulün ada ve parseli imar uygulaması sonucunda değişmiştir. Eski adası Yenişehir mah 206 ada 46-15-20 parseldir. Yeni ada ve parseli Yenişehir Mahallesi 4712 ada 1olarak değişmiştir. Yerinde yapılan kontrolde arsanın içerisinde kaçak olarak yapılmış Karaman Belediyesine ait Hasan Özkaymak Buğday Pazarı adı altında tek katlı 70 adet betonarme karkas dükkan, 5 adet 2 katlı adet betonarme karkas dükkan 6 adet yığma kargir bina, 1 adet büfe, 1 adet Camii ,1 adet tek katlı çay ocağı ve bir adet çeşme bulunmaktadır. Parselde bulunan 72adet betonarme karkas dükkan Kaçak olarak yapılmış olup Karaman Belediyesinde inşaat ruhsatı ile ilgili bilgi ve belgelere rastlanmamıştır. Dükkanların arsası 35.370,98 m2 alanındadır. Alan, yükseklik, yapım şekli bakımından 3 adet farklı tipte dükkan vardır.

1-) 70 adet betonarme karkas Dükkan Tek katlı olup 5,0 metre yüksekliğinde olup 1 adeti bürüt 145 m²dir.
2-) 6 adet Dükkan Tek katlı yığma kargir olup 3,0 metre yüksekliğinde olup 1 adeti bürüt 40m²dir.
3-) 5 adet betonarme karkas Dükkan 2 katlı 7,0 metre yüksekliğinde olup 1 adetinin zemin katı bürüt 175 m², 1. Katı da 175 m2 olup zemin katı işyeri 1. katının 3 dükkandan oluşanı bürüt 525 m² 'si camii şeklinde, 1. katının 2 dükkandan oluşan bölümü ise depo şeklindedir.
4-) 1 adet Tek katlı yığma kargir Dükkan (çay ocağı) 66m²
5-) 1 adet Büfe 35m²(Basit yapı)
6-) 1 adet çeşme10m²

70 adet Dükkan Tek katlı aynı özelliklere sahip olup Dükkanın taban döşemesi mozaik beton duvarları karkas tuğla olup plastik boyalıdır. Dükkanın içerisinde yaklaşık 15-20 m² alanında yazıhaneler mevcuttur. Yazıhanelerin yapım şekli basit yapı olup ahşap, profil, PVC benzeri malzemelerden meydana gelmiştir. Dükkanın çatı örtüsü kiremit kaplamadır. Lavabo, tuvalet mevcut olup ısıtma sistemi sobalıdır. Ön cephe camekan kaplaması profil saç çerçeve, Kuzey, güney, doğu ,batı cepheli olup şehir merkezine uzaklığı 1.500 metre civarındadır. Dükkanların bulunduğu mevkii Buğday Pazarı adı altında bulunup her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dükkanlar yaklaşık 40-45 seneliktir. Bulunduğu arsa dükkanlardan kıymetlidir. Dükkanlar eski olup ekonomik ömrünü kaybetmiştir. Birçok hissedarı olmasından dolayı hisse bazında değerleme yapılması gerekmektedir. Karaman Belediyesi tarafından yeni buğday pazarı yapım aşamasındadır. İnşaat bittikten sonra Dükkanların yıkılması arsa haline getirilmesi düşünülmektedir.

4 adet Dükkan Tek katlı yığma kargir Dükkanlarda aynı özelliklere sahip olup yalnızca alan ve yükseklikleri farklıdır. Dükkanlarda lavabo ve tuvalet bulunmamaktadır.

1 adet Tek katlı yığma kargir Dükkan (çay ocağı), 1 adet Büfe yapım şekli olarak basit yapıdır. Çatı örtüsü oluklu saçtan meydana gelmiş olup duvar kısımları ahşap, profil, saç benzeri malzemelerden meydana gelmiştir.1 adet çeşme ise kesme doğal taştan yapılmıştır. Borçlu hissesi 870471/14148392'dir. Taşınmazın birçok hissedarı bulunduğundan, ruhsat ve ekleri olmadığından, kat irtifakı yapılmadığından dolayı borçlunun kullanımında olan dükkanlar ve arsanın bulunduğu yer tespit edilememiştir. Hisse miktarının satışı söz konusudur.
Yüzölçümü : 35.370,98 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam bodrum hariç 3 kat yapılaşma koşullarında T1 ticaret sahasındadır. TAKS:% 30'u geçemez.

Kıymeti : 2.124.129,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur. Taşınmaz, mal satış amacı dışında kullanılamaz ve imar düzenlemesine alınmıştır şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 22/09/2021 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 19/10/2021 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/461 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

09 Ağu 2021 - 16:14 - Ekonomi --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

03

Dingil Memet - Sadece Karamanda değil tüm Türkiyede icra patlaması var.

Nazilli'de banka tarafından satışa çıkartılan 7 dönümlük incir bahçesini satın alan yüksek fizik mühendisi inanç akcan, görmeye gittiği bahçenin eski sahipleri tarafından pompalı tüfekle öldürüldü.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 04:06
02

Gerçekler - Ağlayanın malı güldürmez. Uzak durun. Bankalar zaten kâr rekorları kırıyor. Bırakın satamasınlar

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 01:41
01

Dingil Memet - Rabbim borcu olanın yardımcısı olsun, ödeme kolaylığı versin. Kimsenin çoluk çocuğunu namerde muhtaç etmesin. Kredi batağına saplanmayın kardeşlerim, ayağınızı yorganınıza göre uzatın, bin düşünün bir yapın.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 09 Ağustos 22:21

Mahmudiye Mahallesinde Ara kat 3+1 Satılık Daire

Karaman Mahmudiye Mahallesinde Ara kat 3+1 Satılık Daire Dairenin lokasyonu cumartesi pazarına yakın konumda, 4 katlı binanın 3. katında bulunmaktadır...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Ali Şahane Mahallesinde Satılık Daire

Karaman Ali Şahane Mahalellesinde Dubleks Satılık Daire Zemin + 3 katlı binanın son katında 212 m2 brüt 180 m2 net kullanım alanına sahip, 4 + 2 odalı...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman'da çift cepheli kiralık dükkan

Karaman merkez Tahsin Ünal Mahallesindeki 4 Nolu Aile Sağlık Merkezi ve İş Bankası yanında, Faik Kayserilioğlı Caddesi No: 72 A/B adresindeki dükkan v...

0534 723 9174

Canlı kaz ve hindi satışı yapılır.

Merhaba, Canlı, yeni mahsül, bakımlı ve organik kaz ve hindi satışı yapıyoruz. Fiyatlar için lütfen irtibat kurunuz. İrtibat tel: Mehmet Doğançay, 05...

MEHMET DOĞANÇAY

Yurtsan Petrol'e personel alımları yapılacaktır

Karaman'da akaryakıt sektörünün öncüsü Yurtsever Petrol'ün Karaman OSB girişindeki şubesi Yurtsan Petrol bay-bayan personel alacağını duyurdu. Alınac...

Toprakçılar Makina'ya Personel Aranıyor

Toprakçılar Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çalışmak üzere torna ve kaynakçı personel aranmaktadır. İletişim:0532 564 0467 - Sinan Toprakçı

0532 564 0467 TOPRAKÇILAR MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Desi Panjur'a Personel Alınacak

Desi Panjur fabrikasında çalıştırılmak üzere personel alınacaktır. Başvurulan şahsen yapılması rica olunur. Adres: Organize Sanayi Bölgesi 6. Cadde...

0 338 224 12 40

Grafik Tasarım Uzmanı

Üniversitelerin Grafik Tasarım önlisans veya lisans bölümlerinden mezun. Grafik Tasarım konusunda tecrübeli, bu alanda en az 2 yıl çalışmış, Portfolio...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş

Golda Gıda Personel İlanı

GOLDA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. Ülkemizdeki ve dünyadaki entegre projeler arasında, büyüklük açısından, en büyüğü olarak dikkat çeken Bera Holding Gıda...

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak Yurtpet Petrolde çalıştırılmak üzere bay ve bayan Mareket Elemanı, Pompa Elemanı ve Pazarlama Elemanı Alınacaktır....


Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Ülkemizdeki Mülteciler Sınır Dışı Edilmeli mi?