Karaman'da 508 m² arsa üzerindeki ev ve müştemilatı icradan satılık

Karaman Merkez'de 508 m² arsa üzerindeki ev ve müştemilatı icradan satılıktır (çoklu satış)

T.C.
KARAMAN İCRA DAİRESİ
2019/11422 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 145 Ada, 6 Parsel, SALUR Mahalle/Köy, kuzey ve doğu yönlerden kadastral yola cepheli köşe parseldir. Yolları yerinde mevcuttur. Taşınmaz Salur köy merkezinde konumludur. Geometrik olarak kenarları düzgün olmayan yaklaşık dikdörtgen şeklindedir. Yakın çevresinde kırsal nitelikli tek katlı yapılar ve boş arsalar bulunmaktadır. Taşınmaz tapu kayıtlarında Avlulu Kerpiç Ev olarak kayıtlıdır. Parsel üzerindeki yapılar:
1- Cins tashihine konu olan ve kadastral paftasına işli olan yapı, parselin kuzeydoğu köşesinde 137 m2 taban alanlı 2 katlı yapıdır. Tuğla yığma yapıda, 137x2=274 m2 alanlıdır. Zemin katı garaj ve odadan ibaret, 1. Katı 2+1 meskenden ibaret olduğu beyan edilmiştir. İç mekan keşfi yapılamamıştır. Dış cephesi sıvalı-boyalı, pencereleri PVC doğramadır. Garaj kapısı ile bina giriş kapıları demir doğramadır. Isınması soba ile sağlanmaktadır. ~15-17 yaşındadır.
2-2 katlı yapıya bitişik, 25 m2 alanlı, tek katlı, duvarlarının bir kısmı tuğla, bir kısmı trapez sac kaplı basit nitelikli ek yapı bulunmaktadır. Niteliği itibariyle ekonomik değeri bulunmaması nedeniyle değerleme dışı tutulmuştur.
3-2 katlı yapının batısında, 125 m2 alanlı, tek katlı, tuğla/taş yığma karma yapıda, çatısı trapez sac kaplı, kerpiç sıvalı yapı bulunmaktadır.
4-Parselin batı kısmında, bir kısmı parsel içerisinde kalan, büyük oranda parsel dışında kalan 2 katlı yapı bulunmakta olup, yapı bütünlüğü açısından bölünmesi mümkün olmadığından değerleme dışı tutulmuştur.
Parsel çevresi bina dış konturları ile çevrili olup, parsel içi boş zeminler toprak satıhlıdır. Borçlu hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 508,77 m2
Kıymeti : 200.519,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/08/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/09/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 142 Ada, 1 Parsel, SALUR Mahalle/Köy, kuzey, batı ve doğu yönlerden kadastral yola cepheli köşe parseldir. Yolları yerinde mevcuttur. Taşınmaz Salur köy merkezinde konumludur. Geometrik olarak düzgün olmayan formdadır. Yakın çevresinde kırsal nitelikli tek katlı yapılar ve boş arsalar bulunmaktadır. Taşınmaz tapu kayıtlarında Avlulu Kerpiç Ev olarak kayıtlıdır. Kadastral paftasına işli 3 adet yapı bulunmakta olup, bu yapılardan ikisi yıkılmış vaziyette, 1 adet yapı yerinde mevcuttur. Bunun haricinde parsel üzerinde inşa edilmiş 2 adet yapı daha bulunmaktadır. Parsel içi boş zeminler toprak satıhlı olup, taş/tuğla/kerpiç bahçe duvarları ile çevrilidir. Parsel üzerindeki yapılar:
1- Cins tashihine konu olan ve kadastral paftasına işli olan yapı, parselin kuzeybatı köşesinde 105 m2 taban alanlı tek katlı yapıdır. Kerpiç yapıda, çatı örtüsü kiremit, dış cepheleri kerpiç sıvalıdır. Halihazırda mesken olarak kullanıldığı beyan edilmiş olup, ~50-60 yaşlarındadır. 1A yapı sınıfında değerlendirilmesi uygun görülmüştür.
2-Parselin kuzey kesiminde, tek katlı yığma yapıda, garaj/depo olarak kullanılan, ~185 m2 alanlı yapı bulunmaktadır. 1A yapı sınıfında değerlendirilmesi uygun görülmüştür. Kapısı demir doğrama, çatısı trapez saçtır.
3- Parselin kuzey kesiminde, kerpiç, müştemilat olarak kullanılan, ~65 m2 alanlı yapı bulunmaktadır. 1A yapı sınıfında değerlendirilmesi uygun görülmüştür. Duvarları kerpiç, çatısı trapez saçtır. Borçlu hissesi 2/3'tür.
Yüzölçümü : 2.067,45 m2
Kıymeti : 64.556,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/08/2021 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 06/09/2021 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11422 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

29 Haz 2021 - 16:48 - İhaleler --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


My Vip Kitabevine Personel Aranıyor

My Vip Kitabevi (Eski Sanat Kitabevi) çalışma arkadaşları arıyor. Müracaatların şahsen yapılması gerekmektedir.

Karaman Mahmudiye Mahallesi 3.Kat 3+1 Satılık Daire

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire. Karaman Mahmudiye mahallesi Medine Cami ve Yaparlar market civarı. Bina tek daire üzerine kurulu 4 katlının...

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Yurtsever Group'un 6 Şubesine Personel Alınacak

Akaryakıt sektöründe 6 şubesi ile faaliyet gösteren Yurtsever Petrol Şirketler Grubunda çalıştırılmak üzere bay - bayan akaryakıt satışı ve markette g...

Sahibinden Satılık Nissan Micra

2004 model 1.2 Benzinli Nissan MİCRA. ... 151 bin km,de ... DEĞİŞENSİZ, KAYİTSİZ yanlarda birkaç parça lokal çizik boyalı en fulll PAKEDİ...Yağmur sen...

05065328132 HASAN İMRAN GALERİ NOKTA

Full Stack Developer

Şirketimiz bünyesinde görevlendirilmek üzere Karaman'da ikamet eden ya da edebilecek (Freelance veya Remote değil), Front-and ve back-and olarak NodeJ...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş

Golda Gıda Personel İlanı

GOLDA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. Ülkemizdeki ve dünyadaki entegre projeler arasında, büyüklük açısından, en büyüğü olarak dikkat çeken Bera Holding Gıda...

EMA Plast'a vasıflı ve vasıfsız personeller alınacak

Şirketimiz bünyesin çalıştırılmak üzere elemanlar alınacaktır. İş tanımı: Satış ve pazarlama elamanı Yurtiçi seyahat engeli olmayan B sınıfı ehli...

(0338) 202 01 70 EMA PLASTİK ÜRÜNLERİ İNŞAAT PETROL GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Sümer Mahallesinde 2.kat 95 M2 2+1 Satılık Daire

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire. Karaman Sümer Mahallesi Belediye Fen İşleri deposu civarı.Bina çift daire üzerine kurulu her katta 2 daire...

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak Yurtpet Petrolde çalıştırılmak üzere bay ve bayan Mareket Elemanı, Pompa Elemanı ve Pazarlama Elemanı Alınacaktır....

Karaman Cumartesi Pazarın'da 4.Kat 2+1 Satılık Daire

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire.Karaman Hamidiye Mahallesi Cumartesi pazarında. Bina çift daire üzerine kurulu her katta 2 daire bulunmakta....

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Covid-19 Aşısına Nasıl Bakıyorsunuz?