1023 m² arsa üzerindeki ev icradan satılık

Karaman Ermenek'te 1023 m² arsa üzerindeki ev icradan satılıktır (çoklu satış)

T.C.
ERMENEK İCRA DAİRESİ
2021/15 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karaman İl, Ermenek İlçe, 107 Ada, 4 Parsel, İKİZÇINAR Mahalle/ Köy, Ortaköy Mevkii, Taşınmaz tek katlı kargir ev ve bahçe vasıflıdır. Taşınmaz üzerinde iki katlı yığma yapı bulunmaktadır. Yapının taşıyıcı duvarları çimento harçlı taş duvar örmelidir. Yapının 1. katı depo ardiye, 2. kat konut vasfında kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi kısmen sıvalı ve boyalıdır. Yapının çatısı ahşap kaplama üzere oluklu saç ile kaplıdır. Yapının kapı ve pencereleri demir, ahşap ve PVC doğramadır. Kat arası tabliyeler betonarmedir. Yapı halihazırda kullanılmaktadır. Yapı köy yerleşim alanı dışında kalmakta olup, yol su, elektrik vb hizmetlerden yararlanabilecek konumdadır. Taşınmaz imar planı sınırları içerisinde kalmamaktadır. Yapı toplamda 174 m2'dir. Taşınmaz %30-35 eğimli, hafif taşlı ve killi-tınlı bir toprak yapısına sahip olup yol ve suyu mevcuttur. Taşınmaz üzerinde muhtelif yaşlarda 2 adet Trabzon hurması, 3 adet badem, 5 adet asma, 2 adet incir ve 26 adet muhtelif fidanlar (zeytin, badem, asma, ceviz, nar, erik) bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 1.023,97 m2
Arsa Payı : 1/1
Kıymeti : 126.389,43 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 30/06/2021 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 29/07/2021 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Ermenek Belediye Başkanlığı Binası-Toplantı Salonu (Nikah Salonu) -
Taşbaşı Mah. Atatürk Cad. No:2 Ermenek / Karaman
-----------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Ermenek İlçe, 704 Ada, 5 Parsel, ÇATALBADEM Mahalle/Köy, Köy İçi Mevkii, Taşınmaz tek katlı kargir ev ve arsası vasfındadır. Taşınmaz üzerinde iki katlı yığma yapı bulunmaktadır. Yapı 156m2 dir. Yapının 1. katı depo ardiye, 2. kat konut vasfında kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapının çatısı ahşap kaplama üzeri boyalı trapez saç ile kaplıdır. Yapının kapı ve pencereleri demir, ahşap ve PVC doğramadır. Kat arası tabliyeler betonarmedir. Yapı halihazırda kullanılmaktadır. Yapı köy yerleşim alanı içinde kalmakta olup, yol, su elektrik vb. hizmetlerden yararlanabilecek konumdadır. Taşınmaz imar planı sınırları içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde muhtelif yaşlarda 1 adet incir,1 adet asma ve 1 adet dut ağaçları bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 173,24 m2
Arsa Payı : 1/1
Kıymeti : 165.274,10 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 30/06/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/07/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Ermenek Belediye Başkanlığı Binası-Toplantı Salonu(Nikah Salonu) -
Taşbaşı Mah. Atatürk Cad. No:2 Ermenek /Karaman

--------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

27 May 2021 - 14:51 - İhaleler --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


EMA Plast'a vasıflı ve vasıfsız personeller alınacak

Şirketimiz bünyesin çalıştırılmak üzere elemanlar alınacaktır. İş tanımı: Satış ve pazarlama elamanı Yurtiçi seyahat engeli olmayan B sınıfı ehli...

(0338) 202 01 70 EMA PLASTİK ÜRÜNLERİ İNŞAAT PETROL GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Sümer Mahallesinde 2.kat 95 M2 2+1 Satılık Daire

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire. Karaman Sümer Mahallesi Belediye Fen İşleri deposu civarı.Bina çift daire üzerine kurulu her katta 2 daire...

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak Yurtpet Petrolde çalıştırılmak üzere bay ve bayan Mareket Elemanı, Pompa Elemanı ve Pazarlama Elemanı Alınacaktır....

Dora Ambalaj Tecrübeli veya Tecrübesiz Personeller Arıyor

Karaman’da rotogravür baskı selefon ambalaj sektöründe faaliyet gösteren fabrikamız bünyesine aşağıda belirtilen iş konuları için tecrübeli veya taraf...

0 (338) 224 13 13

Karaman Cumartesi Pazarın'da 4.Kat 2+1 Satılık Daire

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Daire.Karaman Hamidiye Mahallesi Cumartesi pazarında. Bina çift daire üzerine kurulu her katta 2 daire bulunmakta....

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Eğitim Danışmanı Aranıyor

Americanlife Dil Okulları Karaman Şubesinde Eğitim Danışmanı pozisyonunda çalıştırılmak üzere; İletişim Kurma Becerisi olan, Üniversite Mezunu, T...

(0338) 212 22 70 AMERİCANLİFE DİL OKULLARI KARAMAN ŞUBESİ

Yetkili Servise Personel Alınacak

Bosch, Siemens, Profilo Yetkili Servisinde çalışacak vasıflı vasıfsız bay eleman alınacaktır. Müracatların şahsen perşembe pazarı sonu fidancının yan...

0 338 212 32 72

Yurtpet Petrol'e Personel Alınacak

Yurtpet Petrol Pirireis Şubesi'nde görevlendirilmek üzere, erkek market ve akaryakıt personeli alınacak. Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

İletişim: 0338 212 4333

Karaman Kazımkarabekir'de satılık tarla

Emlak Tipi: Satılık Arsa - İmar Durumu: Tarlam²: 3.072m²: Fiyatı: 10Ada No: 949 - Parsel No: 76Tapu Durumu: Müstakil Parsel / Takas olur

05327652401

Yenişehir Mahallesinde Satılık Dükkan

KARAMAN Yeni Şehir Mahallesinde koleksiyon konutları altında 750 m2 yatırımlık dükkan Gayrimenkulü ziyaret için lütfen randevu alınız.

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Covid-19 Aşısına Nasıl Bakıyorsunuz?