10.305 m² icradan satılık bahçe

Karaman Ermenek'te 10.305 m² bahçe icradan satılıktır (çoklu satış)

T.C.
ERMENEK İCRA DAİRESİ
2020/66 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Karaman İl, Ermenek İlçe, 746 Ada, 399 Parsel, ÇATALBADEM Mahalle/ Köy, Kır Mevkii, Taşınmaz bahçe vasıflıdır. Ortalama % 5 eğimlidir. Araziye ait bir yol vardır ve yola cephesi vardır. Taşınmazın Sınırları gözle görülür şekildedir. Sınırlarında orman emvali ağaçlar vardır. Yerleşik kaya parçaları mevcut, taşlık, kireçli, kumlu killi toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın bir kısmı verim çağında kapama kiraz ağaçlarından oluşan bahçe görünümündedir. Bir kısmı tarla tarımına uygun kıraç arazidir boştur. Arazinin sulanma imkanı yoktur. Köy merkezine 7-8 km uzaklıkta yayla diye tabir edilen rakımca yüksek bir mevkidedir.

Yüzölçümü : 10.305,07 m2
Arsa Payı : 1/1
Kıymeti : 232.775,35 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Ermenek Sulh Hukuk Mah.2017/344 E sayılı kararı ile vesayet altına alınmıştır beyanı vardır. Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 30/06/2021 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 29/07/2021 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri: Ermenek Belediye Başkanlığı Binası-Toplantı Salonu (Nikah Salonu) -
Taşbaşı Mah. Atatürk Cad. No:2 Ermenek/Karaman
-------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karaman İl, Ermenek İlçe, 712 Ada, 11 Parsel, ÇATALBADEM Mahalle/Köy, Köy İçi Mevkii, Taşınmaz tarla vasfındadır. Taşınmaz üzerinde tarımsal üretim amaçlı üzerinde yetiştiricilik yapılmamaktadır. Boş otlok ve bakımsız arazi görünümündedir. Çatlbadem Mahallesinin merkezine çok yakın bir konumda yerleşim yerlerine yakın bir konumdadır. Sınır hattı boyunca yetiştirilmiş yaklaşık 47 adet kavak ağaçları doğu ve güney kenarları boyunca uzanmaktadır. İçerisinde ve sınır hattında üzüm ağaçları yetişmiştir. Tarımsal açıdan ekonomik öneme sahip olmayan karaağaç dut ve muhtelif orman emvali ağaçlar taşınmaz içerisinde mevcuttur. Az taşlı, kireçli, kumlu tın toprak yapısına sahiptir. Sınırları gözle görülür şekilde olup komşu parsellerden ayırt edilebilir şekilde düz bir yapıya sahiptir. Sulama imkanı vardır. Mahalle merkezinde olup asfalt ulaşım yoluna sınırı vardır.
Yüzölçümü : 2.141,97 m2 Arsa Payı : 1/1
Kıymeti : 85.678,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Ermenek Sulh Hukuk Mah.2017/344 E sayılı kararı ile vesayet altına alınmıştır beyanı vardır.Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 30/06/2021 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 29/07/2021 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Ermenek Belediye Başkanlığı Binası-Toplantı Salonu(Nikah Salonu) -
Taşbaşı Mah. Atatürk Cad. No:2 Ermenek/Karaman
-------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

27 May 2021 - 14:48 - İhaleler --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Bay-bayan personel alınacak

YURTSEVER PETROL OTOGAR Şubesi’nde çalıştırılmak üzere bay bayan akaryakıt Satışı ve markette görev alabilecek takım arkadaşları alınacaktır. Müracaa...

0541 735 67 76 YURTSEVER PETROL

LÜKS VİLLA-KALİTELİ MİMARİ VE FULL AKILLI EV SİSTEMİ- ÖZEL HAVUZLU- KENDİNİZİ ŞIMARTIN..

0(533) 894 81 64 OTTAVİA KUSADASİ

Vasıflı vasıfsız personel alınacak

Karaman'da faaliyet gösteren Desobsan Elktronik Soba Sanayi'de çalıştırılmak üzere vasıflı vasıfsız personeller ve kaynakçılar alınacaktır. Müracaatl...

0 (543) 382 67 59 DESOBSAN ELKTRONİK SOBA

Kaynak Ustaları - Torna Ustaları aranıyor.

Firmamız bünyesinde çalıştırılmak üzere kaynak ve torna ustaları aranıyor.

FATİH YILDIRIM - TALARANZA TARIM MAKİNALARI VE EKİPMANLARI

Danış Kitabevi bayan personel arıyor

Karaman Danış Kitabevinde çalıştırılmak üzere, en az lise mezunu bayan personeller alınacak. Başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir.

03382127653 DANIŞ KİTABEVİ

Karaman Külhan Mahallesinde Ultra Lüks 3+1 Satılık Daire

Bina her katta tek daire üzerine 4 kat olarak kurulmuş, daire 4 ncü katta bulunmaktadır. 165 m2 3+1 odalı dairenin giriş kapısı çelik, oda kapılar ise...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Zembilli Mahallesinde Satılık Daire

955 m2 arsa üzerine 400 m2 (brüt) alana sahip her katta 2 daire olacak şekilde, asansörlü olarak inşa edilmiş, binada toplam 2 adet dükkan 6 adet dair...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Medreselikte Satılık Dağ Evi

Şehir hayatının yorucu temposu, artan gürültü ve çevre kirliliği gibi sorunlarından kurtulmak ister misiniz? Oksijeni bol, temiz havasıyla ve doğal gü...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Web Yazılım Uzmanı

Şirketimiz bünyesinde görevlendirilmek üzere Karamanda ikamet eden yada edebilecek (Freelance veya Remote değil); NodeJs, AdonisJs, ReactJs, teknoloji...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ

Karamanda Sanayi imarlı Satılık Arsa 2400 m2

Karamanda Sanayi imarlı Satılık Arsa 2400 m2 Satılık Arsa Sanayi imarlı, Depo, Sanayi dükkanı, vb inşaat alanları için uygundur. B-1 (bitişik nizam te...

EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret ne kadar olmalı?