Reklamı Kapat

Binomo Yatırım Platformunun Detaylı İncelemesi

Eğer yatırımla ilgileniyorsanız internette ve birçok sosyal medya mecralarında Binomo hakkında birçok yazı ve Binomo'yla alakalı birçok soruyla karşılaşmışsınızdır.

Eğer yatırımla ilgileniyorsanız internette ve birçok sosyal medya mecralarında Binomo hakkında birçok yazı ve Binomo'yla alakalı birçok soruyla karşılaşmışsınızdır. Şu aralar epey popüler olan Binomo platformunun ne olduğu, nasıl kullanıldığı, Binomo'dan getirilerinizin nasıl aktarılabildiği ve Binomo'nun güvenilir olup olmadığı gibi aklınızdaki bütün sorulara bu incelemede cevap vermeye çalışacağız.

Binomo Nedir?

İlk başta tabii ki Binomo'nun ne olduğuna değinmek gerekmektedir. Binomo, evinizin konforundan çıkmadan yatırım dünyasına atılabileceğiniz bir online yatırım platformudur. 2014'ten beri faaliyet göstermekte olan Binomo ile yatırım yapmaya başlayıp doğru öngörülerle hareket edip doğru kararları verirseniz yeni bir ek gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Binomo'yla yatırım yapmanın detaylarını incelemenin ileriki kısımlarında değineceğiz.

Binomo Nasıl Çalışır?

Online yatırım platformlarının en büyük avantajlarından birisi de işlem yapmaya başlama sürecinin kolay olmasıdır, Binomo da bu konuda bir istisna değildir. Binomo'da işlem yapmaya başlamak oldukça pratik bir süreç, eğer bilgisayarınız yoksa bile kısa sürede hesabınızı akıllı cihazınız üzerinden Binomo'nun iOS ve Android işletim sistemleri için yaptığı Binomo mobil uygulamasından kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. Aşağıda hesap oluşturma ve oturum açma sürecinden kısaca bahsedeceğiz:

Binomo Hesap ve Oturum Açma

Binomo'da işlem yapmaya başlamak için öncelikle hesabımız yoksa hesap oluşturmamız gerekmektedir. Hesap oluşturma işlemi için aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

Tarayıcımızın arama çubuğuna https://binomo.com yazıyoruz.

Sağ üst köşede "Oturum Aç" kutucuğuna tıklıyoruz, tabii ki onun da sağındaki bayrağın Türk bayrağı olduğuna dikkat ediyoruz.

Açılan yeni kısımda ister e-posta adresinizi ve kendi belirleyeceğiniz şifreyi yazarak, isterseniz de Facebook veya Google ikonlarına tıklayarak bu hesaplarınızla oturum açabilirsiniz.

Burada önemli olarak belirtmek istediğimiz bir kısım da, altta bulunan para birimleri kısmı. Hangi para birimiyle işlem yapmak istiyorsanız onu seçmeniz gerekmekte, sadece Türk Lirası ile işlem yapmak zorunda değilsiniz, Amerikan Doları veya Euro seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Bunları yaptığınızda "Demo hesabınız" hemen size tanımlanmış olacak. Binomo'da ilk oturum açtığınız zaman e-posta doğrulama yapmanızın önemini tekrar hatırlatmak isteriz.

Hesap Türleri

Binomo'da hesap açtığınız zaman size Demo Hesabının tanımlandığını yukarıda söylemiştik. Biraz Demo hesabını detaylı inceleyelim.

Demo Hesap

Binomo'da hesap oluşturur oluşturmaz size tanımlanan Binomo Demo Hesap ile sanal sermayeyle işlem yapmanız mümkün. Eğer Türk lirasını seçerek hesabınızı oluşturduysanız Demo hesabınıza 4.000 ₺ sanal sermaye tanımlanıyor. Eğer bu 4.000 ₺'yı bitirirseniz tekrar aynı şekilde 4.000 ₺ sanal sermaye tanımlayabilirsiniz. Gerçek sermayeyle işlem yapmaya başlamadan önce Demo hesabınızı kullanarak Binomo'nun çalışma prensiplerine iyice hâkim olmanızı öneriyoruz. Yatırım kararlarınıza iyice güvenecek seviyeye gelmeden önce Demo hesapta olabildiğince çok vakit geçirmeniz sizin için iyi olacaktır. Eğer Demo hesapta yeteri kadar vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız gerçek sermaye yükleyerek gerçek işlemler yapmaya başlayabilirsiniz.

Standart, Gold ve VIP Hesaplar

Binomo hesabınıza gerçek sermaye aktardığınız zaman aktardığınız sermayeye göre farklı hesap türlerine sahip oluyorsunuz. Örnek olarak, Türk Lirası kullanıyorsanız Standart hesap sahibi olabilmek için hesabınıza en az 80₺ aktarmanız gerekmekte. Meblağ arttıkça hesap türünüz de değişiyor ve her hesap türünün kullanabildiği özellikler farklı oluyor. Mesela, Standart hesapla 40'ın üzerinde varlıkla işlem yapabilirken Gold hesapla bu rakam 50'nin üzerinde oluyor. Binomo'nun sunduğu bütün imkânlardan faydalanabilmek için VIP hesap sahibi olmanız gerekiyor.

Binomo Nasıl Kullanılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Binomo'yu kullanmayı öğrenmek için Demo hesapta belli bir süre geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Binomo'yu kullanarak işlem yapmak oldukça pratik, fakat elde edeceğiniz getiriler tamamen sizin doğru öngörülerinize dayanmakta. Binomo'da nasıl işlem yapıldığına kısaca değinelim:

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra önünüze işlem odası çıkmış olacak. Sol üst köşeden işlem yapmak istediğimiz varlığı seçiyoruz. Hesap türünüze işlem yapabileceğiniz varlıkların değiştiğini hatırlatalım.

Varlığınızı seçtikten sonra sağ tarafta bulunan yatırım tutarını ve işlem saatini dilediğimiz şekilde değiştiriyoruz.

Varlığın fiyatının belirttiğimiz işlem saatinde şimdiki fiyatından yukarıda olacağını düşünüyorsak "Yukarı" okunu, aşağıda olacağını düşünüyorsak "Aşağı" okunu seçiyoruz.

Seçtiğimiz işlem saatini bekliyoruz. Öngörülerimiz doğruysa işlem saati geldiği zaman getirilerimiz doğrudan hesabımıza tanımlanmış olacaktır.

Bonus Kodu

Binomo platformu, belli zamanlarda ve belli şartlar altında yatırımcıların kullanabildiği bonus kodlar tanımlamakta. Binomo hesabınıza sermaye yatırdığınızda Bonus kodunuzu kullanırsanız Bonus kodun belirttiği kadar bonus sermaye de hesabınıza tanımlanmış olacaktır. Bonus kodunu kullanabilmeniz için hesabınıza yatırım yapmanız gerekmektedir. Bonus kodlarını elde etmek için bu linki (https://binomo.com/information/offers) düzenli olarak takip etmenizi öneriyoruz.

Binomo'dan Getirilerimizi Nasıl Çekebiliriz?

Binomo getirilerimizi çekerken onları yatırdığımız zamanki yöntemi kullanmamızı istiyor. Bu husus oldukça önemli olup, hesaba yatırım yaparken göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Binomo'dan getirilerimizi çekerken banka kartlarını kullanabiliriz. Ek olarak Binomo; Jeton, CepBank, CMT Cüzdan ve Papara gibi e-cüzdan uygulamalarıyla da yatırım veya çekim yapmamıza olanak sağlamaktadır.

Binomo Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Binomo'yu sadece bilgisayardan kullanmanıza gerek yok. Eğer iOS veya Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı cihazınız varsa Binomo Mobil uygulamasını bu cihazlarınıza indirip pratik bir şekilde işlem yapmaya devam edebilirsiniz. Mobil uygulamaları App Store veya Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Ek olarak, mobil uygulamayı elle kurmak isteyen Android işletim sistemi kullanıcıları da bu linke (https://binomo.com/tr/promo/android) tıklayarak Binomo mobil uygulaması APK'sını indirerek kurulum yapabilirler.

Eğitim

Yatırım dünyasına yeni katılmış veya tecrübeli olup da bilgi birikimlerini genişletmek isteyen yatırımcılar için Binomo faydalı eğitim fırsatları sunmaktadır. Web sitesine girdiğinizde sol taraftaki menü butonuna tıkladığınızda "Yatırımcılar İçin" seçeneğinin altında "Eğitim" seçeneğini göreceksiniz. Eğitim bölümünde Binomo'yla alakalı merak ettiğiniz diğer şeyleri  "SSS" sayfasından öğrenebilir, yatırım jargonunda kullanılan kelimeleri öğrenmek için ise "Terimler Sözlüğü" sayfasına uğrayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Binomo platformunu kullanırken herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde Binomo müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden destek almak için [email protected] mail adresine yaşadığınız sorunu yazabilir veya Binomo websitesinde bulunan "Chat" aracılığıyla destek alabilirsiniz.

Binomo Kullanıcı Yorumları

Shekhar Bhati: «Online yatırım için çok platform var ama ben Binomo ile işlem yaptım ve iyi bir platform olduğunu bana kanıtladı».

Digitally Next: «Binomo online yatırım yapmada önderdir ve iyi miktarda para kazanabileceğiniz bir platformdur».

abcd xyz: «Binomo'nun müşteri hizmetleri mükemmel, işlem yaparken herhangi bir yerde zorluk yaşarsanız yardımcı oluyorlar. Eğer ihtiyaç hissederseniz onlarla iletişime geçebilirsiniz».

zaara mansoori: «Bu video bize yatırım yapmadaki temel ve ileri noktaları anlatıyor, Binomo'da işlem yapmak gerçekten harika».

Shekhar Bhati: «Online platformlar online yatırım yapmak için gerçekten harikalar ve Binomo bu platformlardan bir tanesi».

Binomo Hakkında Kimler Şikâyet Yazıyor?

Online mecralarda Binomo hakkında yazılan şeylere bakınca bazı insanların "Binomo Dolandırıcıdır, Binomo güvenilir değildir, Binomo Para Çekemiyorum" şeklinde şikâyetlerde bulunduğuna belki gözünüz çarpmış olabilir. Bu şikâyetleri yazan kullanıcılara baktığımız zaman bazı hususlara dikkat etmemiz gerekir.

Bazı kullanıcılar maalesef ki Binomo'nun kendi web sitesinde belirttiği stratejileri öğrenmeden yatırım yapmaya başladığı, Binomo platformunun kurallarını öğrenmedikleri ve yine bu kullanıcıların yanlış öngörülerde bulundukları için yatırdıkları sermayelerini kaybettiklerini görüyoruz.

Daha önce de belirtildiği gibi, Binomo bir yatırım platformudur. İnternette her ne kadar "Binomo'dan para kazanmak, Binomo nedir nasıl para kazanılır? Binomo nasıl oynanır?" gibi ibarelere sıkça karşılaşılsa da, Binomo'nun bir kumar platformu veya bir bahis sitesi olmadığının tekrar belirtilmesi gerekir. Binomo'dan ek gelir elde edebilmek için finans bilginizin yüksek olması, yatırım pratiğinizin olması gerekmektedir.

Sonuç

Her şeyin online mecralara kaydığı bu dönemde, online ortamlardan yatırım yapmaya başlamak isteyenler için Binomo platformunu çekinmeden tavsiye ediyoruz. Binomo, kullanışlı ara yüzü, para çekme veya yatırma konusunda birçok alternatif sunması ve işlem yapmanın oldukça pratik olmasıyla gayet başarılı bir online yatırım platformu olduğunu göstermektedir. Fakat bütün finansal işlemlerde olduğu gibi, Binomo'da da işlem yaparken doğru öngörüleri vermenin önemini hatırlatır, finansal işlemlerde ek gelir elde etmenin garantisi olmadığını tekrar belirtmek isteriz. Fakat doğru öngörülerde bulunduğunuz takdirde Binomo sayesinde yeni bir ek gelir kaynağı oluşturmuş olabilirsiniz.

29 Eki 2020 - 09:29 - Ekonomi --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


BİFA BİSKÜVİYE PERSONEL ALINACAK

GENEL NİTELİKLER VE İŞ TANIMI BİFA BİSKÜVİ VE GIDA SANAYİ A.Ş. Türkiye’nin ilk 200 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan Bifa A.Ş., 1962 yılından bu...

Fisandun Dereköy'de Satılık Hobi Bahçesi

Fisandun Dereköy'de 820 m2 Köy merkezine yakın konumda Dereye yakın mesafede. Yolu bulunan, araçla bahçe başına kadar ulaşım imkanı olan Yakın mesafed...

0(338) 213 13 33 GÜNEY EMLAK İNŞAAT

SATILIK HOBİ BAHÇESİ

Pınarbaşı Köyünde Karaman Merkeze 15 Km. Pınarbaşı Köyüne 2 Km. Anayola 15 Metre Mesafede Dere İle Sınır 12 Ay Boyunca Su Problemi Olmayan 766 M2 ve 1...

0(338) 213 13 33 GÜNEY EMLAK İNŞAAT

Karamanoğlu Mehmet Bey Mahallesinde 3+1 Satılık Daire

Karamanoğlu Mehmet Bey Mahallesinde 165 m2 3+1 site içinde Satılık Daire. Site içerisinde 3+1 odalı 165 m2 brüt 145 m2 net kullanım alanına sahip. D...

0(338) 213 40 72 EMLAK REYONU GAYRİMENKUL DANIŞMANLIĞI

Güney Emlak'tan Turkuaz City'de Satılık Daire

Üniversite ve hastaneye yakın konumda Urgan Mahallesi Turkuaz City Konutlarındaki 2+1 daire satılık. 11 katlı binanın 8. katı, 2+1 odalı, brüt 120 me...

0(338) 213 13 33 GÜNEY EMLAK İNŞAAT

Çarşı Merkezde 30 M2 Satılık Dükkan

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Dükkan. Karaman Külhan Mahallesi Alparslan Türkeş parkı karşısı çarşı merkezde cadde üzeri 30 m2 doğu cephe. Dükk...

NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Tabduk Emre Mahallesinde Satılık Apart

Karaman Karademir Emlaktan Satılık Apart Daire. Karaman Tabduk Emre Mahallesi.Oba düğün salonu civarı. Üniversiteye yürüme mesafesinde garaj üzeri 1....

NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

Karaman Beyazkent'te Satılık Arsa

Karaman Karademir Emlak'tan Satılık Arsa. Karaman Beyazkent mahallesinde 306 m2 standart proje 2 kat 100 m2 civarı daire ve garaj yapılır. Arsanın k...

0(338) 212 71 73 NAZMİ KARADEMİR/KARADEMİR EMLAK

NOKTA HATASİZ HYUNDAİ GETZ

2007 model 1.5 dizel 4 silindir en fulll vgt HYUNDAİ GETZ.. Henüz 105 binde... Bir değişen birkaç lokal boyalı Hep serviste bakımları yapılmış.. Hep...

GALERİ̇ NOKTA

SATILIK FİAT PANDA

HATASIZ MİNİ JİP 2005 model 1.2 benzinli FİAT PANDA DEĞİŞEN YOK HASAR KAYDI YOK Birkaç parça lokal çizik boyasi var Tüm bakımları yeni yapıldı Trigier...

GALERİ̇ NOKTA

Karaman Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket 18 Gün tam kapanma kararını yerinde buluyor musunuz?