Abidin Çağlayan A Takımını Kurdu

Karaman'da il kongresini gerçekleştirerek tek aday olarak başkan seçilen AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yaparak İl Yürütme Kurulunu oluşturdu.

Karaman'da il kongresini gerçekleştirerek tek aday olarak başkan seçilen AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yaparak İl Yürütme Kurulunu oluşturdu.

Bu akşam İl Başkanı Abidin Çağlayan başkanlığında gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında yeni yürütme kurulu üyelerinin belirlendiği bildirildi. 14 kişinin yer aldığı yürütme kurulu Başkan Çağlayan tarafından şöyle açıklandı;

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı’na Osman Aydın
Teşkilat Başkanlığı’na Cemal Keskin
Seçim İşleri Başkanlığı’na Fadim Gevrek
Tanıtım Medya Başkanlığı’na Özlem Attar
Dış İlişkiler Başkanlığı’na Halil İbrahim Koca
Sosyal Politikalar Başkanlığı’na Zeliyha Akcan
Yerel Yönetimler Başkanlığı’na Hikmet Düzenli
Ekonomi İşleri Başkanlığı’na Kemalettin Afacan
Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na Mahmut Selim Dülger
İnsan Hakları Başkanlığı’na Emine Suci
Mali ve İdari İşler Başkanlığı’na Ramazan Yıldırım
Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı’na Musa Büyükyarma
Ar-Ge Başkanlığı’na Ahmet Hakan Türkmen ve İl Sekreterliği’ne Kazım İşçi getirildi.

Başkan Çağlayan yürütme kurulunda görev alanlara başarılar dilerken, partilerinin 2023 hedefleri ve Karaman’ı daha iyi noktalara taşımak için daha fazla çalışacaklarını söyledi.

İL YÜRÜTME KURULU NE DEMEKTİR?

AK Parti'de İl Yürütme Kurulu ne anlama gelir; AK Parti Tüzük 48.Maddeye göre; İl yürütme kurulu; il başkanının başkanlığında, il düzeyinde görev yapan bir organdır.  İl yürütme kurulu üyeleri; il başkanı tarafından il yönetim kurulu üyeleri arasından belirlenir.  İl yürütme kurulu üyeleri il başkan yardımcısı sıfatıyla görev yapar. İl yürütme kurulu üyeleri arasındaki önem sırasına göre görev dağılımı; İl Siyasi ve Hukukî İşler Başkanı, İl Teşkilat Başkanı, İl Seçim İşleri Başkanı, İl Tanıtım ve Medya Başkanı, İl Dış İlişkiler Başkanı, İl Sosyal İşler Başkanı, İl Yerel Yönetimler Başkanı, İl Ekonomi İşleri Başkanı, İl Halkla İlişkiler Başkanı, İl Mali ve İdari İşler Başkanı (İl Muhasibi), İl Araştırma ve Geliştirme Başkanı ve İl Sekreteridir.

İl yürütme kurulu üyeleri, il başkanı tarafından tamamen veya kısmen değiştirilebilir. İl yürütme kurulu üyeliklerinde boşalma olması hâlinde il başkanı tarafından yönetim kurulu üyeleri arasından görevlendirme yapılır. İl yürütme kurulu üyeleri, görevli oldukları faaliyetin kapsam ve niteliğine göre yeteri kadar yardımcı ve uzman ile çalışma yapabilirler. Yardımcı ve uzmanlar, ilgili il yürütme kurulu üyesinin teklifi ve il başkanının onayı ile il yönetim kurulu üyeleri yahut bunların dışındaki kimseler arasından atanır. Yardımcı ve uzmanlar oy hakkı olmaksızın çağrılı oldukları il yönetim kurulu ve il yürütme kurulu toplantılarına katılabilirler. Atama ve görevlendirmelerle ilgili olarak il yönetim kurulu ve teşkilat kademe başkanlıkları yazılı olarak bilgilendirilir.

İl Yürütme Kurulunun Görev ve Yetkileri

a. İl yönetim kurulunun gündemini hazırlamak,  
b. İl teşkilatında istihdam edilecek personelin kadro ve özlük haklarını karara bağlamak.    
c. İl başkanının verdiği işleri yapmak,  
d. İl kongresi ve il yönetim kurulunca alınmış kararların ve verilen görevlerin icrasını sağlamaktır.  

İl Başkanı görev ve yetkileri
İl başkanı, il kongresi tarafından gizli oylama ile tek derecede seçilir. Aynı kişi, en fazla üç olağan dönem il başkanı seçilebilir.  İl başkanına işten el çektirilmesi veya herhangi bir nedenle il başkanlığının boşalması durumunda, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu tarafından il başkanı ataması yapılır. Vazifeleri; İl teşkilatını, ildeki bütün özel ve resmî kurum ve kuruluşlar ile gerçek ve tüzel kişiler nezdinde temsil etmek, Partinin il, ilçe, belde, köy/mahalle teşkilatlarından sandık yönetim kurullarına kadar teşkilatlanmasını Tüzük ve Yönetmeliğe göre tamamlamak, Partinin il kadın ve gençlik kollarının teşkilatlanmalarını takip etmek, ana kademe ile uyumlu ve verimli çalışmalarını sağlamak, Partinin il düzeyinde çalışma ve faaliyetlerinin, Siyasi Partiler Kanunu, Parti Tüzüğü, Programı ve yönetmelikleri ile Partinin üst makam ve kurullarının belirlediği Parti politika ve ilkeleri çerçevesinde yürütülmesini ve koordinasyonunu sağlamak, denetimini gerçekleştirmek,  İl yönetim ve yürütme kurullarının düzenli olarak toplanmasını ve verimli çalışmasını sağlamak, İl başkan yardımcılarının çalışmalarını denetlemek, başkan yardımcılarının birbirleriyle uyumlu ve verimli çalışmasını sağlamak, İl danışma meclislerinin düzenli olarak toplanmasını sağlamak, İl seçim çevresindeki Partili milletvekili, il genel meclisi üyeleri, belediye başkanları ve belediye meclisi üyeleri ile il, ilçe ve belde teşkilatları arasındaki uyumu sağlamak, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı ile koordineli olarak, il kongresinin yasal süresi içerisinde yapılmasını sağlamak, İl teşkilatının hesap işlerine ait belgeleri, mali ve idari işler başkanı ile birlikte imzalamak, Partinin misyon ve vizyonu ile temel ilke ve görüşlerinin teşkilat mensuplarınca daha iyi kavranması amacıyla Parti içi eğitim çalışmalarını planlamak ve uygulamak, Partinin üye sayısını arttırıcı çalışmalar yapmak ve İl teşkilatının bütün iş ve işlemlerinin düzenli yürütülmesini sağlamak ve denetlemektir.

İl başyan yardımcılarının görev ve yetkileri için tıklayın.

24 Kas 2020 - 00:02 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.779.307 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.
Anket Karamandan.com yeni tasarımını nasıl buldunuz?