Bakanlıktan müjde! 1071 sözleşmeli personel alınacak: Listede Karaman'da var

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, 1071 sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacak. Personel istihdamına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Listede Karaman'da var! İşte detaylar...

Büyütmek için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, 1071 sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacak. Personel istihdamına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı gençlik merkezi müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, 1071 sözleşmeli Gençlik Çalışanı alımı yapılacak. Personel istihdamına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere Gençlik Çalışanı alımı gerçekleştirecek.

Buna göre, boş bulunan sözleşmeli Gençlik Çalışanı pozisyonları için 1071 personel istihdam edilecek.

KARAMAN KONTENJANI

1071 Sözleşmeli Gençlik Çalışanı ilanında Karaman için ayrılan kontenjan şu şekilde dağılım göstermiştir. 

1. Grup için 1, 

2. Grup için 2, 

3. Grup için 1,

5.  Grup için 3 

Adaylar başvurularını, 29 Aralık 2023 (00.00) – 08 Ocak 2024 (17.00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek.

Başvurular, başvurulan grup için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek. Başvurusu kabul edilen adaylardan KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Adaylar başvurularına ve sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecek.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 1071 SÖZLEŞMELİ GENÇLİK ÇALIŞANI BAŞVURULAR ŞARTLARI NELERDİR?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

c) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

d)  Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

e) 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 50 (elli) puan almış olmak,

f) Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak,

g) Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak,

h) Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

ı) Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

j) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,


k) Gençlik Çalışanı pozisyonu 6. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği belgesine sahip olmak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1071 Sözleşmeli Gençlik Çalışanı Sözlü Sınav Konuları Nelerdir?

Bakanlık sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahip olmakla birlikte sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacak. Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından,

1) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat, Bakanlığımız mevzuatı, Yönetim ve Organizasyon, Gönüllülük Kavramı ve Gönüllü Yönetimi, Temel Gönüllülük Alanları (Afet ve Acil Durum, Çevre, Eğitim ve Kültür, Spor, Sağlık ve Sosyal Hizmetler vd.), Gönüllü Çalışmalarla İlgili Proje Geliştirme ve Sahada Gönüllü Çalışmalara Katılım, Gönüllü Çalışmalarda Etik, Ahlaki, Dini, Geleneksel  Değerler ve İlkeler, Kamu Kurumları, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) Gönüllü Çalışmalara Katılım, Toplumda Risk Grupları ve Gönüllülük, Göçmenler ve Gönüllülük, Gençlik Çalışmaları, Liderlik vb.) (50 puan),

2) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

3) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

4) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

5) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

6) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan), konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

28 Ara 2023 - 12:28 - Gündem

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.325.650 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi