Karaman'da 17 Hazine Taşınmazı İhale İle Satılacak

Karaman merkezde bulunan 17 adet hazine arazisi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılacak.Aybastı, Beydilli ve Dereköy Köylerindeki TaşınmazlarKaraman...

Büyütmek için resme tıklayın

Karaman merkezde bulunan 17 adet hazine arazisi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılacak.

Aybastı, Beydilli ve Dereköy Köylerindeki Taşınmazlar

Karaman İl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Aybastı, Beydilli ve Dereköy köylerindeki bazı tarla ve ham toprak niteliğindeki taşınmazların ihalesi 19 Aralık 2023 tarihinde yapılacak. Aybastı köyünde 13 bin metrekarelik Hazine arazisi, Beydilli köyünde 6 bin metrekarelik tarla ve Dereköy'de 15 bin metrekarelik ham toprak niteliğindeki taşınmazlar ihaleye çıkarılıyor.

Ekinözü ve Göztepe'deki İşgalli Araziler

Ayrıca Ekinözü ve Göztepe köylerinde bulunan ve işgal edildiği belirtilen bazı Hazine arazilerinin ihalesi de aynı tarihte gerçekleştirilecek. Ekinözü'nde 1262 metrekarelik tarla ve Göztepe'de 6095 metrekarelik tarla, sahiplerini bekliyor.

11 Taşınmaz Daha İhale Edilecek

Bunların yanı sıra Mesudiye, Paşabağı, Tarlaören ve Yollarbaşı köylerinde bulunan çeşitli nitelikte 11 adet daha Hazine arazisi ihale edilecek. Bu taşınmazlar arasında tarla, ham toprak, arsa ve bahçe yerleri bulunuyor.

Karaman'daki 17 Hazine arazisinin ihalesi 19 Aralık 2023 tarihinde, sabah 09.00'dan itibaren yapılacak.

İhaleye katılmak isteyenler, ilan metninde belirtilen geçici teminat miktarlarını yatırarak ihale günü belirtilen saatte İl Müdürlüğü'nde hazır bulunabilecek.

İhaleye katılım ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, Karaman Milli Emlak Müdürlüğü'ne başvuruda bulunabilirler.

İhale, açık artırma veya kapalı teklif usulü ile yapılabilir.

İhale sonucunda taşınmazları kazananların bedellerini ödemeleri gerekecek.

Karaman'da 17 Hazine Taşınmazı İhale İle Satılacak

1-Yukarıda özellikleri belirtilen;  1 ila 15'inci sıradaki taşınmazların satış ihalesi, 16 ve 17'nci sıradaki taşınmazların kiralama ihalesi, hizalarında gösterilen gün ve saatte, Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü   ihale odasında (Toplantı salonu)  dosyalarında mevcut şartname gereğince  yapılacaktır.
(Karaman Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü - Başakşehir Mahallesi 2020 Sokak No: 3

70200 Merkez/KARAMAN)

2- Teklifler posta ile iadeli taahhütlü olarak gönderilebilir. Posta ile gönderilen tekliflerin ilanda belirtilen ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına ulaşması şarttır.
3- Postayla gönderilen teklifler son ve kesin teklif olarak kabul edilecektir. 

Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

4- Satışı yapılan taşınmazlar K.D.V den, satış ve devir işlemleri ile bu işlemler sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan müstesnadır. Satışı yapılan taşınmazlar 5 yıl süreyle Emlak Vergisinden muaftır.

5- Satışı yapılan taşınmazların İhale bedeli defaten ödenebileceği gibi,  talep üzerine bedelin 1/4 'ü peşin, kalan kısmı yıllık kanuni faiz uygulanmak suretiyle en fazla iki yılda, taksitler halinde ödenmek üzere taksitlendirme yapılabilecektir.

6-Satışı yapılan taşınmazların satış bedelinin peşin ödenmek istenmesi halinde %20 indirim uygulanacak olup taksitli satışlarda indirim yapılmamaktadır.
7- Satışı yapılacak ve mecra irtifak hakkı verilecek taşınmazların; satış bedelleri üzerinden  5.000.000,00-TL'ye (BeşMilyonTL'ye) kadar olan kısmı için %1 (yüzde bir) 5.000.000,00-TL'den (BeşmilyonTL'den) 10.000.000,00-TL'ye (OnMilyonTL'ye) kadar olan kısmı içim %0.5 (binde beş) 10.000.000,00-TL'yi (OnMilyonTL'yi) aşan kısmı için % 0.25 (on binde yirmi beş) oranlarında işlem bedeli tahsil edilir.

8- Kiralaması yapılacak taşınmaz tarımsal amaçlı olarak 5 yıllığına kiraya verilecek olup amacı dışında kullanılmayacaktır.

9- Kiralaması yapılacak taşınmazların ihale bedeli, istenilmesi halinde alıcıları tarafından peşin ödenebileceği gibi, ihale bedelin 1/4 ü peşin kalanı 3 eşit taksitle ödemesi yapılabilecek olup, tarımsal amaçlı sözleşmelerde ise ikinci ve izleyen yıllar bedelleri, kanuni faiz oranında arttırılır.
10- İhaleye katılabilmek için isteklilerin;

Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları,

Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri,

Geçici teminata ait belge ile birlikte TC kimlik numarası bulunan Kimlik Belgesinin aslı ve fotokopisi (Geçici teminatların banka teminat mektubuyla verilmesi halinde, Teminat Mektubunun Geçici, Süresiz, Limit içi olması ve teyit yazısının da ibrazı gerekir.)

Özel Hukuk Tüzel kişilerinde 2023 yılı vizeli ticaret odası veya meslek odası sicil kaydı ve ihaleye katılacak kişi için düzenlenmiş noter tasdikli yetki belgesi ve imza sirküsü,

Gerçek şahıslar adına vekaleten katılacakların Noter tasdikli vekaletnamelerinin aslı  ile birlikte Komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekir.

11- Karaman Muhasebe Müdürlüğünün Vezne çalışma saatleri dikkate alınarak geçici teminatların ödenmesi ve ihale saatinden önce İhale Komisyonu Başkanlığına ibraz edilmesi gerekmektedir.

12- İşgalli  taşınmazlardan doğacak her türlü ihtilaflar alıcısına ait olup, Kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

13- İhalelere ilişkin şartname, mesai saatleri içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilir.

14- Komisyon, ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Komisyonların ihaleyi yapmama kararı kesindir.                                   

15- İhale ile ilgili bilgiler http://www.karaman.csb.gov.tr/ Türkiye genelindeki ihale bilgileri http://www.milliemlak.gov.tr/ internet adresinden öğrenilebilir.

İLAN OLUNUR.

07 Ara 2023 - 13:40 - Gündem

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.007.307 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi