Karaman'da 12 bin 963 metrekare icradan satılık tarla

Karaman İcra Dairesi Müdürlüğü, 12 bin 963 metrekare tarlanın satış ilanını yayımladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Karaman İcra Dairesi Müdürlüğü, 12 bin 963 metrekare tarlanın satış ilanını yayımladı.

Karaman Merkez'de yer alan ve içinde 490 adet badem ağacı bulunan tarlanın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli  özellikleri şu şekilde:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Karaman İl, Merkez İlçe, KARACAÖREN Mahalle/Köy, 120 Ada, 21 Parsel sayılı taşınmaz için dosyaya sunulan bilirkişi raporuna göre; taşınmazın kadastro paftasından parselin konumu teyit edilmiştir. 1/100000 Konya - Karaman Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planı kapsamında Tarım alanı içerisinde kalmaktadır. Plansız alanlarda yer almaktadır. Köy Yerleşik Alanı içinde değildir. Parselin güney cephesinde kadastro yolu mevcuttur. Taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şekline yakın, eğimsiz ve engebesiz bir yapıya sahiptir. Parsel üzerinde yaklaşık 490 adet badem ağacı bulunmaktadır. Bakımsızdır. Taşınmaz kıraç bölgede konumludur. Tarıma elverişli toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz imar planı dışında yer almakta olup tarla vasıflıdır. Koruma alanı içerisinde kalmamaktadır. Parselin üzerinde yapı veya yapılaşma bulunmamaktadır. Parsellerin sınırlarını yerinde belirleyici herhangi bir unsur (tel, çit vb) bulunmamakta olup sınırları sürüm şekline bağlı, doğal olarak belirginleşmiştir. İncelemeler yerinde ve fakat bölgesel olarak yapılmıştır. Borçlu hissesi tamdır.
Yüzölçümü : 12.963,12 m²
İmar Durumu : Herhangi bir nazım ya da uygulama imar planı içinde kalmamaktadır.
Kıymeti : 129.631,20 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : 3083 sayılı yasanın 6. ve 13. maddesi gereğince kısıtlıdır. Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/12/2022 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 27/01/2023 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/5405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

04 Kas 2022 - 15:08 - Gündem --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 965.560 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Bugün seçim olsa oyunuz kime?
Tüm anketler