KMÜ Diş Hekimliği Fakültesinde ikinci klinik açıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin 2’inci entegre kliniği düzenlenen törenle açıldı....

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi yerleşkesi içerisinde 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurulan ve Ahmet Rıza Keleşoğlu Vakfı tarafından 2019 yılında yapımına başlanıp 2020 yılında da üniversiteye teslim edilen Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin 2’inci entegre kliniği düzenlenen törenle açıldı.

Açılışta konuşan Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Vekili Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi, “Ahmet Keleşoğlu Diş Fakültesi Aralık 2018’de Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kuruldu. Fakülte binamız hayırsever Ahmet Rıza Keleşoğlu Vakfı tarafından 2019 yılında yapımına başlanıp 2020 yılında üniversitemize teslim edildi. Fakültemiz 12 bin metrekare kapalı alana sahip olup, 116 ünit kapasitesine bulunmaktadır. Fakültemizde 8 ana bilim dalına ait 9 adet klinik, 1 adet elektronik laboratuvarı, 1 adet simülasyon laboratuvarı, 5 adet anfiden oluşan bir yapıya sahiptir. Fakültemizde eğitim-öğretim faaliyetleriyle birlikte ağız ve diş sağlığıyla ilgili tüm hizmetler verilmektedir. Şu anda aktif 2 adet kliniğimiz bulunmaktadır. Akademik kadromuzda 1 adet profesör, 1 adet doçent, 14 adet doktor öğretim üyesi ve 3 öğretim görevlisi bulunmaktadır. Fakültemiz 2021 yılının Temmuz ayından itibaren ağız ve diş sağlığı faaliyetlerine başlamış olup, bugüne kadar 13 bin 500 civarında insanımıza 40 binin üzerinde ağız diş sağlığı hizmeti çerçevesinde yapılan işlemler yapılmıştır. 2021 yılında başladığımız ağız ve diş sağlığı hizmeti faaliyetine şu anda kliniğimizin açılışıyla beraber kapasitemizi 2 buçuk katına kadar çıkaracağız. Şu anda kliniklerimizde aktif olarak ağız diş sağlığıyla ilgili bütün hizmetler modern bir şekilde verilmektedir. Karaman ve çevre bölgesindeki insanların yoğun talepleri ile karşı karşıyayız. Bu yoğunluktan dolayı randevu alamamada veya randevuların uzun süre verilmesiyle ilgili problemlerimiz var. Bunlarda tabi ki fakültemizin kuruluş aşamasında olması, henüz daha araştırma görevlisi kadrosunda insanların bulunmaması, öğrencilerimizin 4’üncü ve 5’inci sınıfa gelmemiş olmasından dolayı bu yoğun talebe kısmi olarak cevap vermekteyiz” dedi.

" İnşallah yakın zamanda 28 tane ünit daha ilave edeceğiz"

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman da yaptığı konuşmasında, “Yeni bir fakültemiz bir hayırsever iş insanı tarafından kurulmuş, gerçekten önemli bir hizmet. Tabi ki kuruluş aşamaları süreci de zaman alır. Dekan beyin söylediği gibi bizim özellikle diş hastalığı ile ilgili tüm tedavileri yapabilecek hocamız var bu fakültede. Herhangi bir ana bilim dalında eksik hocamız yok. Şu anda 14 öğretim üyesi, öğretim görevlileriyle beraber hizmet verecektir. Yaklaşık 13 binin üzerinde insana hizmet verdik. Tabi ki bu hizmet artacak, artması kliniklerin sayısının artmasına bağlı. Bugün 28 tane yeni ünit hizmete sunuyoruz. Akabinde yenilerini de almak içinde girişimde bulunduk. İnşallah yakın zamanda 28 tane ünit daha ilave edeceğiz. Asistanlarımız tabi ki önemli burada şu anda fakültemiz yeni olduğu için henüz asistanı yok. Asistanlar da malum diş hastalıkları tedavisinde hizmet veriyor. Öğrencilerimiz daha üçüncü sınıfta. Onlarda üçüncü sınıfın ikinci döneminden itibaren kliniklerde görev alacaklar. Dolayısıyla özellikle önümüzdeki sene Karaman halkımız diş hastalıklarıyla ilgili tedavi konusunda çok daha iyi ve daha fazla hizmet alacaklar” dedi.

"Şehrimize sağlık hizmetleri açısından çok önemli katkılar sağlayacak"

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun da yaptığı konuşmasında, “Şehrimize sağlık hizmetleri açısından çok önemli katkılar sağlayacak ve 200’e yakın öğrencinin eğitim gördüğü mevcut fakültemizin kalitesini daha da arttıracak kliniğimizin açılışı dolayısıyla sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım. Diş Hekimliği Fakültemiz başta olmak üzere Karamanımıza gerçekleştirdikleri fedakar yatırımlardan dolayı Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfına en derin şükranlarımı sunuyor, merhum Ahmet Keleşoğlu’na Allah’tan rahmet diliyorum. Diş Hekimliği Fakültesi Entegre Kliniğimizin şehrimiz için hayırlara ve hayırlı işlere vesile olmasını diliyor, kliniğin kuruluşunda emeği geçen herkese en derin şükranlarımı sunuyorum. ”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından klinik protokol üyeleri tarafından hizmete açılarak gezildi. Açılışa Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Faruk Ayhan Başçiftçi, Karaman Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Hüsamettin Arslan ve Kazım Gücüyener, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan ile öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

BİLİMSEL VE AKADEMİK ARAŞTIRMALAR KONGRESİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektör V. Hüseyin Karaman, Bilimsel ve Akademik Araştırmalar Kongresinin açılışına katıldı.

KMÜ ev sahipliğinde düzenlenen programa online olarak katılan ve programın açış konuşmasını yapan Rektör Hüseyin Karaman, ülkemizde akademinin gelişim tarihi ve mevcut durumu hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Hüseyin Karaman, günümüzdeki teşkilat ve statüye sahip üniversitelerin tarihsel gelişiminin Türkiye’de 1863 yılında kurulmuş olan Darülfünun ile başladığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de modern üniversitelerin ilki İstanbul Üniversitesidir. İstanbul Üniversitesi de Darulfünun’un 1933 yılında yeniden teşkilatlanması ile kurulmuştur. Günümüzde, 129 tanesi devlet üniversitesi, 75 tanesi vakıf üniversitesi ve 4 devakıf meslek yüksekokulu olmak üzere 208 yükseköğretim kurumu bulunmaktadır. Bu üniversitelerde, toplamda 8 milyon 296 bin 959 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Bu öğrenci sayısı birçok ülkenin nüfusundan bile daha fazladır. Yine ülkemizdeki 208 yükseköğretim kurumunda; 32 bin 750’si profesör, 21 bin 117’si doçent ve 42 bin 262’si doktor öğretim üyesi olmak üzere toplamda 183 bin 262 öğretim elemanı görev yapmaktadır.”

“Yükseköğretim imkânlarına ulaşımda önemli artışlar gerçekleşti”

Rektör Karaman ayrıca son 20 yılda ülkemizdeki üniversitelerin yaygınlaşması ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yükseköğretim imkânlarının çoğalması, yeni üniversitelerin açılması ve kontenjanlardaki düzenlemeler ile yükseköğretime ulaşımda önemli artışlar gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu gelişmeler ile birlikte artık ülkemizin her ilinde en az bir üniversite, büyük illerde ise birden fazla yer almaktadır. Ülkemizde son yıllarda yükseköğretim alanında meydana gelen bu gelişmeler neticesinde yükseköğretime erişimde OECD ortalamasına çok yaklaşmış durumdadır.”

“Artık kalite ve nitelik zamanıdır”

Prof. Dr. Hüseyin Karaman konuşmasının son bölümünde ise akademisyenlere tavsiyelerde bulunarak, “Artık kalite ve nitelik zamanıdır. Ülkemizde son yıllarda yükseköğretimde meydana gelen bu büyüme ve gelişme nitelik ve kalitede de kendini göstermelidir. Bunu sağlayacak olan ise biz akademisyenleriz. Kaliteyi bizler artıracağız, niteliği bizler yükselteceğiz.Akademisyen olarak bizler, eğitim öğretime gereken önemi verir her yıl kendimizi yenilersek, yeni yayın, proje ve patent konularını gündemimizden düşürmezsek, her yıl proje ve indeksli yayın sayımızı artırırsak emin olun ki yakın gelecekte ilk 500’de birden fazla üniversitemiz yer alacaktır.” dedi.

VALİ AKKOYUN'DAN REKTÖR KARAMAN'A ZİYARET

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektör V. Prof. Dr. Hüseyin Karaman'ı ziyaret etti.

Ziyarette Vali Tuncay Akkoyun'a Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan ile İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya da eşlik etti.

KMÜ Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Entegre 2 Kliniğinin açılışına katılan Vali Akkoyun ve beraberindeki il protokolü açılış töreni sonrası Rektör Hüseyin Karaman'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaret, iyi dilek temennilerin ardından sona erdi.

21 Eki 2022 - 16:09 Karaman- Gündem --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.370.696 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.

03

momentum..... - boy gösterdilermi tamam :)

ak partinin hayal dünyası ile vatandaşın yaşadığı gerçeklik arasında uçurumlar var :=

metakparti ile gerçeklerden kopuş yaşanıyor :))))))

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 22 Ekim 11:16

Karaman Ziraat Odası delege seçimleri 02/12/2022 tarihinde 57 mahalle, 2 belde ve 93 köyde muhtarlıklarca kurulacak olan sandıklar vasıtasıyla sandık kurulları gözetiminde yapılacaktır.

Karaman'da 20-45 yaş aralığında çalıştırılmak üzere askerliğini yapmış veya muaf erkek elektirikçi alınacak.

0 338 224 1360

Çalışma arkadaşları aranıyor.

Firmamız bünyesinde çalıştırılmak üzere kaynak ve torna ustaları alınacaktır.

TALARANZA TARIM MAKİNALARI - FATİH YILDIRIM

Sahibinden tek tapu, borçsuz hissesiz, hemen devir deniz manzaralı arsa

Antalya Manavgat Ahmetler Mahallesinde sahibinden tek tapu, borcuz hissesiz, hemen devir deniz manzaralı arsa sahibinden satılıktır. Ahmetler Kanyonu...

Özkon Yapı Personel Alacak

ÖZKON YAPI FİRMAMIZ BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE DEPO SEVKİYAT PERSONELİ ARANMAKTADIR. -Uzun süreli çalışmayı hedef alan-Çalışma saatlerine ayak uy...

Karaman'da satılık 2016 model Seat Leon

2016 SEAT LEON 1.2 TSİ STYLE PAKET ARAÇ İLK SAHİBİNDEN SIFIR ALINDIĞINDAN BERİ BİZDE !!! İÇERİSİNDE SİGARA KESİNLİKLE KULLANILMAMIŞTIR !!! KİLOMETR...

EMA Plast Personel Alacak

KARAMANIN YÜKSELEN DEGERİ EMA PLASTİK ÜRÜNLERİ İNŞAAT PETROL GIDA SAN.TİC.LTD. ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; 25-40 YAŞLARI ARASINDA SATIŞ DENEYİMİ OLAN Kİ...

Desobsan Soba Sanayi Vasıflı personeller alacak

Desobsan Soba Sanayi Vasıflı personeller alacak.  Karaman'da soba sanayisi sektöründe hizmet veren Desobsan firması vasıflı elamanlar alacağını duyur...

Karaman'da acil satılık işyeri

Karaman merkezde satılık işyeri. Karaman Atatürk Bulvarı (30 Metrelik yol) 70 Metrekare zemin asma katlı işyeri satılıktır. Bodrumu 200 Metrekare şeh...

KARAMAN'DA 2 ADET TOKİ KONUTU SATILIKTIR

KARAMAN 4.TOKİ'DE İKİ ADET KONUT SATILIKTIR  Borcu yok 2+1 zemin kat 100 metrekare 565 bin TL İRTİBAT: +90 532 367 29 19

Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Bugün seçim olsa oyunuz kime?