Karaman Merkez'de 1787 m² arsa üzerindeki 12 adet dükkan mahkemeden satılıktır

İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.

T.C.  KARAMAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Karaman ili Merkez ilçesi Abbas Mahallesi 4863 ada 4 parsel sayılı taşınmaz 1.787,48 m2 büyüklükte olup Karaman Sekiçeşme mahallesi sınırlarında, Karaman Belediyesinin güneyinde tarihi Mahmut Caminin kuzeyinde konumludur. Konum olarak merkezi ve ticari potansiyeli yüksek, alım-satım hareketliliği yoğun bir mevkide olup yakın çevresinde konut + ticari fonksiyonlu apartmanlar ve iş hanları bulunmaktadır. İmar durum belgesine göre bitişik nizam 4 katlı yapılaşma koşullarında (TİCK-1) Kentsel Çalışma alanında kalmaktadır. Bodrum ve zemin katta dolu kullanıma müsaade edilmektedir. Parselde yeni yapı inşa edilmek istendiğinde 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu gereği Konya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan izin alındıktan sonra inşaat ruhsatı verilebilecektir. Parsel üzerinde toplam 22 adet dükkan bulunmaktadır. Binalar ticari amaçlı kullanılmakla birlikte bazıları boş durumda ve kullanılmamaktadır.
> Vestel Bayisi olarak kullanılan dükkan; 208,00m2 alana sahip tek katlı inşa edilmiş, kuzey ve doğu cepheleri açık, kuzey cephesinde yol bulunmaktadır. Dükkan içerisinde iki bölüm bulunmakta olup 5,00*10,00 m2lik kısım iki kattan oluşmaktadır. Dükkanın iki kattan oluşan bölümü dahil 258,00m2 kapalı alana sahiptir.
Taşınmaz üzerinde bulunan 12 adet dükkan; hali hazırda kullanılmamakla birlikte bazılarında inşaat malzemesi bulunmakta olup geçici depo amaçlı kullanılmaktadır. Bu on iki adet dükkanın döşeme kaplaması beton, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanda sıva olup sadece boyalıdır. On iki adet dükkanın cephelerinde demir doğrama camekan bulunmakta olup camekanların camları kırılmış durumdadır. Mevcut haliyle bu oniki dükkan oldukça eski yıpranmış durumdadır.
> Vizyon Elektronik olarak kullanılan dükkan; Betonarme inşa edilmiş olup yaklaşık 84,00 m2 alana sahip geometrik şekil olarak beşgen şeklindedir. Dükkanın döşeme kaplaması seramik kaplama, duvarları sıvalı boyasız, tavanı ise sıvasız ve boyasızdır.
> Karaman Orman ve Tarım olarak kullanılan dükkan: Betonarme olarak inşa edilmiş, 27,00 m2 alana sahip, geometrik şekil olarak üçgen şeklinde, döşeme kaplaması seramik kaplama, duvar ve tavanı ise sıva üzeri boyalıdır.
> Beyza Elektrik olarak kullanılan dükkan; yan yana bulunan iki adet dükkanın birleştirilmesi suretiyle tek dükkan haline getirilmiş olup yaklaşık 142,00 m2 alana sahip, betonarme olarak inşa edilmiş, geometrik olarak yamuk şeklindedir.
> Aslan Tel. Olarak kullanılan dükkan: Betonarme olarak inşa edilmiş yaklaşık 120,00 m2 alana sahip, geometrik olarak dikdörtgen şeklinde, döşeme kaplaması karo mozaik, duvar ve tavanı sıva üzeri boyalıdır.
> Dekoraks Yapı olarak kullanılan dükkan: Betonarme olarak inşa edilmiş, 120,00 m2 alana sahip, geometrik olarak dikdörtgen şeklinde, yol cephesinde alüminyum doğrama camekan bulunmakta olup, döşeme kaplaması granit seramik kaplama, duvarı dekoratif sıvalı ve tavanında ise dekoratif tavan kaplaması mevcuttur.
> Alp Elektrik olarak kullanılan dükkan; Yaklaşık 93,00 m2 alana sahip, geometrik şekil olarak yamuk şeklinde, arka kısmının bir bölümü tek katlı bir bölümü iki katlı, dükkanın toplam kapalı alanı yaklaşık 113,00 m2 depo bölümünün döşeme kaplaması beton, duvar ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Teşhir bölümünün döşeme kaplaması karo mozaik kaplama, duvarları sıva üzeri boyalı, tavan ise taş yünü asma tavan kaplıdır.
> Hatay Döner olarak kullanılan dükkan; Betonarme olarak inşa edilmiş, 53,00 m2 alana sahip yamuk şeklinde olup dükkanın arka kısmı yaklaşık olarak 17,00 m2lik kısmı iki katlıdır. Dükkan toplamda 70,00 m2 alana sahip olup, yakın zamanda kapsamlı bir tadilat yapılmıştır. Döşeme kapsalamı granit kaplama, duvarları dekoratif sıvalıdır.
> Köşebaşı Restoran olarak kullanılan dükkan; Betonarme olarak inşa edilmiş, yaklaşık 74,00 m2 alana sahip yamuk şeklinde olup lokanta, mutfak ve lavabo bölümleri bulunmaktadır.
> Boş dükkan; Betonarme olarak inşa edilmiş, 73,00 m2 alana sahip, hali hazırda boş durumda ve tadilat halindedir. Geometrik olarak yamuk şeklinde, yol cephesinde alüminyum doğrama camekan bulunmakta, döşeme kaplamasının bir kısmı laminant parke, bir kısmı ahşap kaplama duvarları saten alçı üzeri boyalı, tavanda ise karolam asma tavan bulunmaktadır.
Taşınmaz üzerinde bulunan yapıların yapım şekli, kullanılan malzemelerin özellikleri, kullanım şekli ve özellikleri, binaların yaşları ve mevcut durumları dikkate alındığında 29.636.178,00TL bedel ile satılıktır.

Adresi: Abbas Mahallesi Garaj Caddesi Mevkii Merkez / KARAMAN

Yüzölçümü : 1.787,48 m2
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -3402 Sayılı Kanun Ek 1. Maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 15/11/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/12/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/35 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

04 Eki 2022 - 12:21 - Ekonomi --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.366.647 gösterim gerçekleşti.göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Karaman Ziraat Odası delege seçimleri 02/12/2022 tarihinde 57 mahalle, 2 belde ve 93 köyde muhtarlıklarca kurulacak olan sandıklar vasıtasıyla sandık kurulları gözetiminde yapılacaktır.

Karaman'da 20-45 yaş aralığında çalıştırılmak üzere askerliğini yapmış veya muaf erkek elektirikçi alınacak.

0 338 224 1360

Çalışma arkadaşları aranıyor.

Firmamız bünyesinde çalıştırılmak üzere kaynak ve torna ustaları alınacaktır.

TALARANZA TARIM MAKİNALARI - FATİH YILDIRIM

Sahibinden tek tapu, borçsuz hissesiz, hemen devir deniz manzaralı arsa

Antalya Manavgat Ahmetler Mahallesinde sahibinden tek tapu, borcuz hissesiz, hemen devir deniz manzaralı arsa sahibinden satılıktır. Ahmetler Kanyonu...

Özkon Yapı Personel Alacak

ÖZKON YAPI FİRMAMIZ BÜNYESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE DEPO SEVKİYAT PERSONELİ ARANMAKTADIR. -Uzun süreli çalışmayı hedef alan-Çalışma saatlerine ayak uy...

Karaman'da satılık 2016 model Seat Leon

2016 SEAT LEON 1.2 TSİ STYLE PAKET ARAÇ İLK SAHİBİNDEN SIFIR ALINDIĞINDAN BERİ BİZDE !!! İÇERİSİNDE SİGARA KESİNLİKLE KULLANILMAMIŞTIR !!! KİLOMETR...

EMA Plast Personel Alacak

KARAMANIN YÜKSELEN DEGERİ EMA PLASTİK ÜRÜNLERİ İNŞAAT PETROL GIDA SAN.TİC.LTD. ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE; 25-40 YAŞLARI ARASINDA SATIŞ DENEYİMİ OLAN Kİ...

Desobsan Soba Sanayi Vasıflı personeller alacak

Desobsan Soba Sanayi Vasıflı personeller alacak.  Karaman'da soba sanayisi sektöründe hizmet veren Desobsan firması vasıflı elamanlar alacağını duyur...

Karaman'da acil satılık işyeri

Karaman merkezde satılık işyeri. Karaman Atatürk Bulvarı (30 Metrelik yol) 70 Metrekare zemin asma katlı işyeri satılıktır. Bodrumu 200 Metrekare şeh...

KARAMAN'DA 2 ADET TOKİ KONUTU SATILIKTIR

KARAMAN 4.TOKİ'DE İKİ ADET KONUT SATILIKTIR  Borcu yok 2+1 zemin kat 100 metrekare 565 bin TL İRTİBAT: +90 532 367 29 19

Şehir Markaları

Karamandan.com, Karaman ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (532) 765 24 01
Reklam bilgi


Anket Bugün seçim olsa oyunuz kime?