Bosna Sosyal Tesisi dualarla açıldı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Bosna Hersek Mahallesine kazandırılan Bosna Sosyal Tesisi’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Selçuklu Belediyesi mahallelerde yaşam kalitesine katkı sağlayan yatırımlarına devam ediyor. Bu çerçevede Bosna Hersek Mahallesine kazandırılan Bosna Sosyal Tesisi açılışı gerçekleştirilerek mahalle halkının kullanımına sunuldu. Düzenlenen açılış törenine Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti ve MHP temsilcileri, Selçuklu Belediyesi Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Selçuklu Belediyesinin ilçenin bütün mahallerinde her yaştan insanın faydalanabileceği tesisler inşa etmeye devam ettiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Son olarak geçtiğimiz ay Selçuk Üniversitesi Kampüsü’ne Merve Mercan Parkımızı kazandırmıştık. Yine öncesinde Yazır Mahallemize kazandırdığımız Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği ile bölgemizin büyük bir eksikliğini gidermiş olduk. Yine Akıncılar Mahallemizde kısa bir süre önce Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer Bey’in de katılımlarıyla resmi açılış törenini gerçekleştirmiş olduğumuz Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Eğitim Kompleksi de önemli eğitim yatırımlarımızdan bir tanesi oldu. Bosna Hersek bizim Yazır’dan sonra en çok nüfusa sahip ikinci mahallemiz. Tabi öğrenci sayısına bakıldığında, özellikle de üniversite öğrencilerinin sayısına bakıldığında en çok öğrenci nüfusuna sahip mahallemiz. Bosna Hersek Mahallemizin böyle bir tesise ihtiyacı vardı. Elhamdülillah kısa sürede bu tesisimizi mahallemize kazandırmış olduk” dedi.

“Bosna Sosyal Tesisi mahalleye değer katacak”

Tesis hakkında bilgiler paylaşan Başkan Ahmet Pekyatırmacı, “4 bin 706 metrekare alana sahip olan sosyal tesisimizin belediyemize toplam maliyeti 25 milyon 373 bin Türk Lirası oldu. Zemin kat, birinci kat ve ikinci kattan oluşan tesisimizin zemin katında Şehit Arif Demir Uzaktan Eğitim Merkezimiz, kütüphanemiz, millet kıraathanemiz ve mescitlerimiz bulunuyor. Eğitim merkezimizde öğrencilerimiz inşallah güzel bir ortamda, çok iyi imkanlarla çalışmalarını gerçekleştirebilecek. Yine kütüphanemizden yararlanma imkanı bulacaklar. Millet kıraathanemizde de vatandaşlarımız bir araya gelecek ve güzelce vakit geçirecek inşallah. Tesisimizin birinci ve ikinci katında ise fitness ve aerobik salonları, giyinme odaları, duş yerleri ve mescitler yer alıyor. Burada da vatandaşlarımız spor eğitmenlerimiz eşliğinde, en modern aletlerle spor yapabilme imkanına sahip olacaklar. Taşımış olduğu özelliklerle ben bu tesisimizin Bosna Hersek Mahallemize büyük bir değer katacağını düşünüyorum. Vatandaşlarımız inşallah bu tesisimizde güzel vakitler geçirecek. Eğitim ve spor faaliyetlerini, sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilecekler. Bu anlamda tesisimizin yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

“Yatırımlarımızın açılışlarını gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

Selçuklu’ya kazandırılan yatırımların açılışlarını gerçekleştirmeye önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “İnşallah önümüzdeki ay, önemli sağlık yatırımlarımızdan olan Hocacihan ve Kılınçarslan Aile Sağlık Merkezlerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Yine Sancak Kapalı Pazar Yerimizle birlikte Yazır Kapalı Pazar Yerimizi vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Öğrencilerimize hizmet vermeye başlayan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Atölyemizin resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Yine yapımını tamamlamak üzere olduğumuz Yazır 32 Derslikli İlkokulumuz yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacak. Yeni Nesil Şehir Kütüphanemizin de açılışını yakın bir süre içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Birçok yatırımımızın proje ve yapım süreçlerini de ayrıca sürdürüyoruz. Gönül belediyeciliği ilkesiyle çıktığımız bu yolculukta Selçuklumuza ve Konyamıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Yılmadan ve yorulmadan; durmak yok, yola devam diyoruz. Bu vesile ile Bosna Sosyal Tesisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“İnsanımızın konfor ve mutluluğunu artırmak için çalışıyoruz”

Açılış programına katılımından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Çok kıymetli bir eserin önündeyiz. Burada bulunmaktan mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Bosna fazlası ile hizmet alan bir bölge. Hem nüfusu ile hem yaşayan insan çeşitliliği ile eskiden beri sürekli tesis yapılan, sosyal tesis imkanları geniş olan bir yere tekrar böyle büyüklükte ve içerisinde bir çok amaca, bir çok yaş grubuna hitabet eden sosyal tesis olması çok güzel bir iş. Kolay bir iş değil bunu söyleyelim. Hizmet etmenin artık her geçen gün daha da zorlaştığı bir dönemde en başından çok ciddi emeklerle yapılan bir iş. Dönem itibariyle iş yapmak eski yıllara göre kolay değil daha zor. O yüzden tesisin kıymeti bir kaç kat daha emeği ile de maddi olarak da fazla. Ama asıl olan burada şu; binalar yapılır, paralar harcanır. Burada ki bütün amaç, bu bölgede, ilçemizde ve Konya’mızda insanların huzurunu, rahatını, konforunu ve mutluluğunu artıracak işler yapmaya çalışıyoruz. Bu bazen yollarla, bazen parklarla, bazen sosyal tesislerle oluyor. Ortak hizmet, ortak amaç herkesin Konya’da, kendi ilçesinde, kendi mahallesinde yaşarken orda ortak mahalli müşterek ihtiyaçların karşılandığı, başka bir mahalleye geçme ihtiyacı hissetmediği, içinde yaşadığı bölgeden bütün hizmetleri eksiksiz aldığı mahalleler oluşturmak ve böylelikle tüm Konya’da ki refahı, huzuru, konforu artırarak Türkiye’de ki en gelişmiş şehirlerden biri olmak. Bu konuda da çok hızlı ilerliyoruz. Bu hep böyleydi ve üstüne de yeni dönemde bizlerde değer katarak büyümeye, büyütmeye ve şehrimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

“Burada hizmet belediyeciliği, gönül belediyeciliği var”

Kıymetli bir eserin açılışında bir arada olduklarını ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, “Konya modeli belediyecilik aslında bu. Birlikten kuvvet doğuyor. Hem kamu kurum ve kuruluşlarımızla, valiliğimiz, kaymakamlığımız, teşkilatlarımız, milletvekillerimiz el ele vererek, gönül gönüle hareket ederek Konyamıza hizmet etmeye, Konyamıza katma değer sunmaya gayret ediyoruz. Her hafta birden fazla açılış veya temel atma töreninde birlikteyiz. Bu birliktelik ve çalışma uyumu Konya’mızı güçlendiriyor, kalkındırıyor. Bu bağlamda belediyeler olarak her türlü ihtiyaca cevap verecek hizmetlere el atıyoruz. Gönül belediyeciliği ile ilgili hakikaten güzel işler yapılıyor. Burada hizmet belediyeciliği var, gönül belediyeciliği var. Ben Ahmet Başkanımı ve ekibini Konya’mıza, Bosna Mahallemize böyle güzel bir eser kazandırdığı için kutluyorum. Bu eserin uzun yıllar bu mahalleden ve Konya’nın birçok yerinden gelip burada hemşehrilerimizin hizmet alacağına eminim. İnşallah daha nice açılış ve temel atmalarda bir arada olmak temennisi ile Konyamıza ve Selçuklumuza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“Belediyelerimiz ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ediyor”

Konya’nın huzurlu bir şehir olduğuna dikkat çeken AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Mülki idaresinden muhtarına kadar herkes Konya’nın refahı, huzuru için elinden ne geliyorsa yapıyor. Hizmetler peş peşe geliyor maşallah. Belediyelerimiz bir biriyle yarış halindeler. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere bütün ilçe belediye başkanlarımız yaşadıkları mekanları daha da güzelleştirmek, şehirleşmenin getirdiği ihtiyaçları karşılamaya dönük her türlü hizmeti sağlıktan, spora, sanata kadar pek çok güzel organizasyonu gerçekleştiriyor. Bu hizmetler şehrimizi büyütüyor, şehirler ülkemizi güçlü kılıyor. Dünyada yaşanan pek çok sıkıntıya rağmen Türkiye heyecanını kaybetmeden bu zorlukları aşmak için elinden gelen çabayı ortaya koyuyor. Başta Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, yerelde görev yapan tüm kardeşlerimiz bu heyecanı taşıyor. Bu şehri geleceğe taşımak için 7’den 70’e herkese hizmet sunmaya gayret eden bu arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum, tesis mahallemize ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bosna Sosyal Tesisi’nin açılışı dua ve kurdele kesimi ile protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Heyet daha sonra tesisi gezdi.

22 Haz 2022 - 18:42 Konya- Dünya --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.673.911 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


KARAMAN'DA 2 ADET TOKİ KONUTU SATILIKTIR

KARAMAN 4.TOKİ'DE İKİ ADET KONUT SATILIKTIR  Borcu yok 2+1 zemin kat 100 metrekare 565 bin TL İRTİBAT: +90 532 367 29 19

Honda Civic 2018 1.5 vtec rs

Honda Civic 2018 1.5 vtec rs 62 bin kilometrede sahibinden satılıktır.  2018 MODEL 1.5 VTEC RS  62 BİN KİLOMETREDE SERVİS BAKIMLI  TAKASA AÇIKTI...

Toprakçılar Makina'ya Torna ve Kaynak personeli alınacak

Toprakçılar Makina çalışmak Torna ve Kaynak personeli arıyor. Başvurular bizzat Toprakçılar Makina'ya yapılacak. Başvuru yapılacak yer bilgileri ve i...

Kılbasan'da 6 tarla ihale ile satılacak

Karaman merkeze bağlı Kılbasan Köyünde 6 adet tarla ihale ile satışa çıkarıldı. İşte fiyatlar...  Karaman merkeze bağlı Kılbasan Köyünde 1. sınıf 6 a...

Karaman'da suyu, yolu ve yayla havası olan arazi satılık

Karaman'a 25 kilometre uzaklıkta, yolu ve suyu olan 15 bin metrekare arazi sahibinden satılık.  Karaman'a 25 kilometre uzaklıkta, Pınarbaşı köyüne 5...

Torna ve kaynak personeli aranıyor

Karaman Organize Sanayi Bölgesi firmalarından Toprakçılar Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çalışmak üzere torna ve kaynakçı personel aranıyor....

0338 224 12 63

Satılık Villa Arsası

Karaman Elmaşehir Mahallesi Çarşamba Pazarı ve Lütfi Elvan Kongre Merkezi yakınında bulunan villa arazisi satılıktır. 1250 m2 olan arazinin altyapı s...

0531 849 20 52 İBRAHİM KARAMAN

Üniversite karşısında satılık arsa ve spor tesisi

Karaman'ın yatırıma en uygun bölgelerinden birisi olan üniversite bölgesindeki arsa, spor tesisi ve halı saha satılıktır. Toplam tapu alanının 48 bin...

0 546 662 03 05

LÜKS VİLLA-KALİTELİ MİMARİ VE FULL AKILLI EV SİSTEMİ- ÖZEL HAVUZLU- KENDİNİZİ ŞIMARTIN..

0(533) 894 81 64 OTTAVİA KUSADASİ

Vasıflı vasıfsız personel alınacak

Karaman'da faaliyet gösteren Desobsan Elktronik Soba Sanayi'de çalıştırılmak üzere vasıflı vasıfsız personeller ve kaynakçılar alınacaktır. Müracaatl...

0 (543) 382 67 59 DESOBSAN ELKTRONİK SOBA