Mansur Yavaş'a Sert Sorular!

Ak Parti Ankara İl Başkanı Özcan, ringden kaçan Mansur Yavaş'a hodrimeydan çağrısını yineledi, Ankara'daki yönetimin beceriksizlerini sıraladı.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara'daki son durumu aktaran Özcan, başkentte beceriksiz bir yönetim olduğunu söyledi.

Mansur Yavaş'a, kendisinin daha önce yaptığı açıklamalar üzerinden zor sorular soran Özcan, "İstanbul balonu patladı, Ankara'da neden durum böyle değil" sorusuna ise çarpıcı bir yanıt verdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yayınlarda ve meydanda olduğunu vurgulayan Özcan, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın ringden kaçtığını söyledi.

Özcan'ın açıklamaları şöyle:

AK PARTİ’NİN REKOR ÜYE SAYISI

Ankara'da üye sayısı, seçmenin yüzde 20'sini geçerek rekor kırmıştı. Çalışmalarda son durum nedir?

Bir siyasi parti için en önemli şey teşkilatlanma. Burada da en büyük destek üyelerden geliyor. Seçmenimizin yüzde 20’sini aşmak bizim için hedefti, son 2 yılda yapılan 200 binin üzerinde üye kaydıyla Ankaralı seçmenimiz AK Parti’ye olan güvenini resmi taraf olarak göstermiştir. Ben hem Ankaralı hemşerilerimize hem de teşkilat çalışmalarında görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim sadece Ankara’da üye sayımız 800 bini bulmuş durumda. Diğer siyasi partilerin tüm Türkiye’de o kadar üyesi yok.

GENÇLERİN AK PARTİ'YE KATILIM ORANI NASIL?

Son dönemde ülkemizde Z Kuşağı sıkça konuşuluyor. Üye sayısında gençlerin oranı nasıl?

Gençler üye oluyor. Bizim kendi teşkilatlarımız arasında da yarış vardır. Hem Ankara Gençlik Kollarımız hem de Kadın Kollarımız iller arasında birinci olmuştur. Kadın ve gençlere en çok değer veren parti AK Parti’dir. Bu üyelik oranımıza da yansıyor. Yaptığımız üyelerin yüzde 33’ünü gençler oluşturuyor.

Z Kuşağı veya başka şekilde gençleri kalıba sokmaya çalışıyorlar. Bizim gençlerimiz alfabenin son harfi olamaz. Bizim gençlerimiz olsa olsa Elif Kuşağı olur. Dimdik olur.

ANKARA'DA KABUSA DÖNÜŞEN SOKAK KÖPEĞİ SALDIRILARI

Sokak köpekleriyle sıkça tartışma konusu oluyor. Cumhurbaşkanı’nın belediyelere talimatı oldu. Bazı kararlar alındı. Bu tarz olaylar Ankara’da çok yaşanıyor. Büyükşehir Belediyesi bu konuda bir çalışma yapmıyor mu?

3 yıldır görevdeler. CHP’li belediyenin yönettiğini biz her alanda görüyoruz. Seçimden önce sokak hayvanları ve barınaklarla ilgili Yavaş’ın iddiaları ve vaatleri vardır. Seçim kazandılar, aradan yıllar geçti. Her faaliyet raporunda bakıyoruz. Ayırdığımız bütçelerin hepsinin kısıldığını görüyoruz. Faaliyet raporlarında da sokak hayvanlarıyla ilgili hiçbir çalışma olmadığını görmekteyiz. Ancak algı oluyor. Sokak hayvanlarına mama üretiyoruz diyorlar. Bilboardlara da yazdılar. Ama bunu örneğin Sincan Belediyesi daha önce yapıyordu. İlk kez yapılmış gibi gösteriyorlar.

Sokak köpekleri çocuklara saldırıyor. Birçok ailemizle görüşüyoruz. Şu anda Ankara’da inanın kadınlar, çocuklar tek başına yürümekten korkuyorlar. Çünkü bir anda sokak köpekleri etrafı sarabiliyor. Burada da büyükşehir belediyesinin sokak hayvanları ve barınaklarla alakalı yatırımlar yapması lazım. Bunu da yapmadıklarının en büyük göstergelerinden biri bütçeyi kısmaları. Sokak hayvanlarıyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmıyor. Ne yazık ki Ankara’da başıboş köpekler çocukların başına bela olmuş durumda. Hükümet olarak ve ilçe belediyeleri olarak biz üzerimize düşeni yapıyoruz ama büyükşehir belediyesi yapmazsa bu iş olmaz. 3 yılda herhangi bir vaat gerçekleşmedi.

500 GÜNDÜR BİTMEYEN YOL ÇALIŞMASI

Trafik çilesi İstanbul için konuşulurdu. Ankara’da da bu sorun var. Bir çalışma 524 gündür sürüyor. Ne zaman bitmesini öngörüyorsunuz?

Ankara’da beceriksiz bir yönetim var. 500 günü geçmiş durumda altgeçit çalışması. Biz normalde 30 güne, 60 güne alışmıştık. Ankaralı 600 gün daha bekleyecek gibi görünüyor. Çalışma yüzde 50’sine gelememiş durumda. Kazıda TRT’nin internet kablolarını kestiler. Bu, işi bilmediklerini gösteriyor. Şu anda o altgeçitten geçildiğinde yapılan yerin de arızalı olduğunu görüyoruz. Samsun yolunda da bitmeyen bir çalışma var. Seçimden önce 58 kilometre vaatleri vardı, maketlerini gösteriyordu. Şimdi metroyu değil maketi bile göremiyoruz. Hatta seçim vaatlerinde olan ne yayınlar varsa kendi YouTube kanallarından bile kaldırdılar. Seçimden önce insanların gözünü boyamak için bol keseden atmakla olmuyor bu işler. İnsanlar sorar: Sen kaç tane vaadinin hangisini gerçekleştirdin? Her mahalleye kreş yapacaktı, 3 tanesine yaptı. Ankara’da bir kilometre bile metro çalışması ilerlemezse, aynı zamanda da yaptığınız yol çalışmaları ağır aksak giderse trafik çilesi olur tabii ki. Çocuklar okula yetişemiyor.

2 yıl kapanma süreci yaşandı. Bizim dönemimizde olsaydı altyapıyı, üstyapıyı elden geçirirdik. Lakin pandemi bitiyor, okullar açılıyor bu çalışma yapılıyor ve 600 gündür bitmiyor.

ANKARA'DA İŞÇİ ALIMLARI REKORA ULAŞTI

14 bin işçi alımı yaparak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş döneminde rekora imza atıldı. Şeffaf belediyecilik derken bunu mu kast ediyordu?

Ramazan’dan önce bakmıştık, 11 bin civarıydı. Şimdi 14 bine yaklaşmış durumda. Biz belediyeyi teslim ederken 26-27 bin çalışan vardı. Bir yandan adam çıkarılıyor. 3 bin civarı insan işten çıkarıldı. Onun üzerine 14 bin kişi işe alındı. Cumhuriyet tarihinde böyle bir personel alımı yok. Bütçe kalemleri vardır. Personel giderini artırırsan yatırım yapamazsın. Sosyal medya üzerinden belediyecilik yaparsınız. Ama işte yandaşımı alacağım ya da diyet ödeyeceğim diye işe alım yaparsan ne yol yaparsın ne metro yaparsın ne de kreşleri açabilirsin.

"MANSUR YAVAŞ'TAN ÖZÜR BEKLİYORUM"

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamalara göre, insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen asbestli borular aşama aşama değiştiriliyor. Ankara’nın suyunda sorun var mıydı? Çalışmalarda son durum hakkında bilginiz var mı?

Bilboardlarda kanserli su borularını değiştiriyoruz yazıyordu. Kendisinin Beypazarı Belediye Başkanı’yken boruların zarar vermediğine yönelik açıklamaları var. Kanserojenli su borularını değiştiriyoruz diyor. Biz şu an Ankara’da kanserli borulardan mı su içiyoruz? İçiyorsak neden bize şu an bu borulardan su veriyorsun? Eğer değiştirdiysen de yüzde kaçını değiştirdin? Arkadaşlarımızla araştırdık. Değiştirse şu an maksimum yüzde 5 değiştirebilir.

Kızılırmak suyu kanser yapıyor algısı üretiyorlardı. 3 yıldır Ankara Kızılırmak suyundan besleniyor. Mansur Bey, ‘Kızılırmak suyunu vermeyeceğim. Bu hattın üzerinden geçen yerlerde köylülere tarım için su vereceğim’ dedi. 3 yıl oldu, şimdi su akmayan köyler var. Şu an Kızılırmak suyunu niye veriyorsun? Bir özür bekliyorum. Kızılırmak suyunu Melih Bey dağları aşıp getirdi. Can suyu olmuştu. Geçen yıl da Kızılırmak suyu olmasa biz çok büyük sıkıntı çekerdik. O yüzden geçmişteki açıklamalarından dolayı özür dilemesi lazım.

"TAŞ DEVRİNİ YAŞATTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"

İstanbul’da kendi ifadeleriyle balon patladı. Peki Ankara’da neden patlamadı? Bir özeleştiride bulunacak mısınız?

İstanbul’da AK Parti dönemi üzerine yapılan bir şey var mı? Ankara’da bizim dönemimizden beri üzerine konulan bir şey var mı? Resim belli. Kendileri de söylüyorlar. Yeşilliği dahi kaldırıp taşa çeviriyorlar. Hacı Bayram’da havuz vardı, kapatıp kumla doldurdular. Bunlar taş devrini yaşattırmaya çalışıyorlar. İstanbul ve Ankara’ya baktığımız zaman; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın PR’ını Yenimahalle Belediye Başkanı bile yapıyor. Ankara Büyükşehir’de de şu an CHP zihniyetinin tezahürünü görüyoruz. Ankara marka değerinde geriye gidiyor.

"YAVAŞ'I RİNGDE GÖREMİYORUZ"

Mansur Yavaş’a hodrimeydan çağrınız vardı. Cevap geldi mi?

İmamoğlu gibi Yavaş’ı yayınlarda göremiyoruz. Daha doğrusu ringde göremiyoruz. Gelin tartışalım. İstediğiniz kanalda, 2 saat 3 saat neyse… Cevap gelmedi. AK Parti Grup Başkanıyım aynı zamanda. Grup Başkanı olarak Ankara’nın meselesini konuşalım. AK Parti ne yapmış, CHP ne yapmış kıyaslayalım. Derdimiz Ankara’ysa başkenti konuşalım. Dertler hala Cumhurbaşkanı olur muyum? Bu hülyalardan dolayı 3 yıl boşa gitti. Benim tavsiyem gelsinler şu iki yılda bari vaatlerinin en azından yüzde 10’unu yapsınlar.

13 May 2022 - 10:31 - Politika --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.954.265 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Karamandan.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Karamandan.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Karamandan.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Karamandan.com değil haberi geçen ajanstır.


Karaman'da suyu, yolu ve yayla havası olan arazi satılık

Karaman'a 25 kilometre uzaklıkta, yolu ve suyu olan 15 bin metrekare arazi sahibinden satılık.  Karaman'a 25 kilometre uzaklıkta, Pınarbaşı köyüne 5...

Karaman Merkezde Satılık Dükkanlar

Karaman Merkezde Satılık Dükkanlar Karaman Aktekke Meydanında satılık iki dükkan. Karaman merkez Aktekke Cami karşısı, 1. İstasyon ve İsmet Paşa cad...

Torna ve kaynak personeli aranıyor

Karaman Organize Sanayi Bölgesi firmalarından Toprakçılar Makina San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde çalışmak üzere torna ve kaynakçı personel aranıyor....

0338 224 12 63

Grafik Tasarımcı aranıyor

Meslek lisesi grafik tasarım, grafik tasarım ön lisans veya lisans bölümlerinden mezun, - Tercihen 2 yıl tecrübeli, - Portfolio Sunabilecek, - Adobe...

DİJİBİZ YAZILIM TEKNOLOJİLERİ A.Ş

Satılık Villa Arsası

Karaman Elmaşehir Mahallesi Çarşamba Pazarı ve Lütfi Elvan Kongre Merkezi yakınında bulunan villa arazisi satılıktır. 1250 m2 olan arazinin altyapı s...

0531 849 20 52 İBRAHİM KARAMAN

Flemenkçe öğretmeni aranıyor

Karaman'da faaliyet gösteren bir yabancı dil eğitim kurumunca istihdam edilmek üzere Flemenkçe öğretmeni aranıyor. 

+90 554 753 82 87

Üniversite karşısında satılık arsa ve spor tesisi

Karaman'ın yatırıma en uygun bölgelerinden birisi olan üniversite bölgesindeki arsa, spor tesisi ve halı saha satılıktır. Toplam tapu alanının 48 bin...

0 546 662 03 05

Sahibinden Satılık Bahçe!

Boyalı Köyü Koroşözü mevkisi bulunan 9 dönüm ceviz behçesi ile 6 dönüm tarlamız satılıktır. İçerisinde 370 adet chandler ve fernor ceviz ile 30 adet...

0 505 691 80 19

LÜKS VİLLA-KALİTELİ MİMARİ VE FULL AKILLI EV SİSTEMİ- ÖZEL HAVUZLU- KENDİNİZİ ŞIMARTIN..

0(533) 894 81 64 OTTAVİA KUSADASİ

Vasıflı vasıfsız personel alınacak

Karaman'da faaliyet gösteren Desobsan Elktronik Soba Sanayi'de çalıştırılmak üzere vasıflı vasıfsız personeller ve kaynakçılar alınacaktır. Müracaatl...

0 (543) 382 67 59 DESOBSAN ELKTRONİK SOBA