Rusya 64. Günde Patlamalara Devam Etti!

Son dakika: Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarında 64. günde devam ediyor. Ukrayna'nın Herson kent merkezinde art arda patlamaların meydana geldiği bildirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Rusya Ukrayna işgalinin 64. gününde de patlamalar susmadı.

Ukrayna'nın Herson kent merkezinde art arda patlamalar meydana geldi.

Ukrayna ile Rusya arasında 2014 yılında başlayan gerginlik, bugün itibariyle işgale dönüşmüş durumda. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 20 Şubat'ta yaptığı açıklamada, ayrılıkçı Donetsk ve Luhansk bölgelerini tanıma kararı almıştı. Modern Ukrayna'nın Rusya'nın desteğiyle kurulduğunu iddia eden Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesinin Rus toprakları olduğunu öne sürmüştü.

Putin'in talimatıyla başlatılan işgal, 64'ncü gününe girdi. Rus kuvvetleri sahada istediği hızda ilerleyemediği için sivil yerleşimleri de vurmaya başlarken, Batı dünyasından Moskova'yı hedef alan yaptırımlar her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

Ruayanın işgalinin 64. gününde yaşananlar:

01:05 ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Ukrayna’ya sağlayacakları 90 obüs sisteminin yarısından fazlasının bu ülkeye ulaştığını, bu sistemlerle ilgili ilk grup Ukrayna askerlerinin eğitimlerinin tamamlandığını açıkladı. Günlük basın toplantısında Ukrayna Rusya savaşına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kirby, "Gönderdiğimiz obüslerin yarısından fazlası şu anda Ukrayna’da" dedi.

00:03 Ukrayna'nın Herson kent merkezinde art arda patlamaların meydana geldiği bildirildi.

28 Nis 2022 - 09:46 - Dünya --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.