Karaman Merkez'de İcradan Satılık Tarla

Karaman Merkez'de 71.973 m² tarla icradan satılıktır

Büyütmek için resme tıklayın

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Karaman İl, Merkez İlçe, 457 Ada, 2 Parsel, AKÇAŞEHİR Mahalle/Köy, Taşınmaz tapu kaydına göre tarla vasfındadır. Taşınmaz parsel Akçaşehir kasabası sınırları içerisinde olup, kasaba yerleşim yerinin kuzeybatı kısmında bulunmakta, en yakın yerleşim yerine yaklaşık 7 km mesafededir. Killi tınlı toprak yapısına sahip, orta ağır bünyeli problemsiz, eğim %0-2 düz düze yakın eğimli, toprak derinliği +90 cm civarındadır. Parsel keşif tarihi itibariyle sürülüdür. Kuru tarım arazisidir. Borçlu hissesi tamdır.

  • Yüzölçümü : 71.973,40 m2
  • Kıymeti : 359.867,00 TL
  • KDV Oranı : %8
  • Kaydındaki Şerhler : TEİAŞ Genel Müdürlüğü lehine 5450 M2 saha üzerinde daimi irtifak hakkı vardır. TEİAŞ Genel Müdürlüğü lehine 5885 m2 saha üzerinde daimi irtifak hakkı vardır. TEİAŞ Genel Müdürlüğü lehine 5500 m2 saha üzerinde daimi irtifak hakkı vardır. TEK lehine 8683,399 m2'lik sahada irtifak hakkı. Tapu kaydında mevcuttur.
  • 1. Satış Günü : 23/06/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
  • 2. Satış Günü : 19/07/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
  • Satış Yeri : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/370 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

28 Nis 2022 - 09:31 - İhaleler --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.