Gamze estetiği ile unutulmaz gülüşler

Her insan eşsiz bir gülümsemeye sahiptir. Doğuştan gelen özellikleri sebebiyle, bazı insanlarda gülümsemeleri sırasında yüzlerinde çukur oluşur. Oluşa...

Her insan eşsiz bir gülümsemeye sahiptir. Doğuştan gelen özellikleri sebebiyle, bazı insanlarda gülümsemeleri sırasında yüzlerinde çukur oluşur. Oluşan bu çukurlara gamze adı verilir. Gamzeler, kimine göre sempatik kimine göre çekici bir görünümü sağladığı düşünülse de genel olarak güzelliğin simgelerinden biri olarak kabul görür.

Tıbbi gelişmeler sayesinde, günümüzde gamzeli bir gülüşe sahip olmak isteyen kişilere, estetik operasyon ile gamze oluşturmak mümkün olabiliyor. Gülümsemeniz sırasında gamze görünümüne sahip olmak istiyorsanız; Vanity Estetik’te alanında uzman, uluslararası sertifikalı ve deneyimli cerrahlardan randevu alıp gamze estetiği operasyonunuzu planlayabilirsiniz.

Gamzeli gülümsemelere sahip olmak mümkün

Gamzeler, anne karnındaki bebekte gülme kaslarının kısa oluşması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Estetik açıdan güzelliğin simgesi olarak kabul gören gamze, vücutta üç nokta bulunur. Bunlardan ikisi yüzde, bir tanesi de popoda yer alır.

Doğuştan gamze görünümüne sahip olmayan kişiler, gamze estetiği ile gamzeli gülüşe sahip olabilirler. Gamze estetiği sayesinde, gamzeler belirgin hale getirilir ve daha güzel yüz ve yanak görünümü sağlanabilir. Ameliyata karar verirken; öncelikle alanında uzman ve deneyimli cerrahları tercih etmek önemlidir. Muayene sırasında, gamzelerin olacağı yerler belirlenir. Yanak ya da popoda oluşturulacak gamze için yapılacak bölgeye ve kişiye uygun teknikler tercih edilir.

Gamze estetiğinde farklı teknikler uygulanabilir

Yanak ve popoda gamze oluştururken farklı teknikler uygulanabilir. Gamze estetiği yanakta uygulanacaksa, deri altı dokusunun azaltılması ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi yöntemi uygulanır. Gamzeler, popo üzerinde (bel gamzeleri) oluşturulacaksa, yöntem olarak deri altı dokusunun azaltılması tercih edilir.

Her ameliyatta olduğu gibi gamze estetiği ameliyatı öncesinde beslenmeye dikkat edilmesi gereklidir. Ameliyat günü ise yumuşak gıda alımına önem verilmelidir. Gamze estetiği, genellikle lokal anestezi ile uygulansa da bazı özel durumlarda genel anestezi de tercih edilebilir. Gamze estetiğinde, vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanırken; uygulama sırasında acı ya da ağrı hissedilmez. Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için ameliyat sonrasında dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Gamzeler, yüzde kişinin isteği üzerine tek ve çift taraflı, popo üzerinde ise doğası gereği çift taraflı oluşturulabilir.

Ameliyat sonrasında aynı gün taburcu olunabilir ancak evde doktorun belirlediği süre boyunca istirahat edilmesi gereklidir.

Gamze estetiğine her yaş grubu tarafından talep olabilir. Estetik operasyonlarda 18 yaş sınırına dikkat edilmesi yüzün vücudun oturması beklenmesi önemlidir.

Gamze estetiği sonrası iyileşme süreci

Ameliyattan sonra, yaklaşık 1 hafta kadar ödem (şişlik) ve hafif morluk yaşanması beklenebilir.

İlk birkaç gün ağrı hissedilmesi normaldir. Zaman içinde ödem ve morluklar azalacağı için gamzeler de belirgin hale gelecektir.

Gamze estetiğinde geriye dönüş mümkün

Estetik ameliyatlarda amaç kalıcı sonuçlar elde etmektir. Gamze estetiğinde ise diğer estetik operasyonlardan farklı olarak sonuçlarda istenirse değişiklik yapılabilir. Hem ağız içinden yapılan hem de bel ile kalça bölgesine sonuçları eski haline döndürmek mümkündür.

Estetik ameliyatlara karar verirken hastaların kararlı olması önemlidir. Ancak, hastalar operasyon konusunda kararlı olsa da bazen gamzeli yeni görünümüne alışılamama ya da yeni görünümü beğenmemesi gibi durumlar yaşanabilir. Bu gibi durumlar yaşandığında gamze estetiği, geri dönüş imkanı sunar.

Gamze estetiği eğer aksi bir talep olmazsa genellikle kalıcı bir uygulamadır. Yanak dolgunluğunun fazla olduğu kişilerde açılmalarla karşılaşılması gibi bir durumda kalıcılığı sınırlı olacaktır.

Vanity Estetik’te olarak uluslararası sertifikalı alanında deneyimli doktorlar ve uzman ekibiyle İstanbul Altunizade’de hizmet veriyor. Vanity Estetik’e @vanityestetik sosyal medya hesaplarından, vanityestetik.com’dan ve 7/24 0 850 441 54 44’ten ulaşabilirsiniz.

22 Nis 2022 - 15:58 - Yaşam --- Okunma

Muhabir  Leyla Alyel

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.544.524 gösterim gerçekleşti.