Karaman'da öğrenciler e-twinning projesi ile kendilerini geliştiriyor

Karaman 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Lisesi Proje Ortaokulu öğrencileri, Dostluk Örüyoruz e-twinning projesi ile kendilerini geliştiriyor.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Karaman 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Lisesi Proje Ortaokulu öğrencileri, Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Ayşe Uysal kuruculuğunu üstlendiği 'Dostluk Örüyoruz' e-twinning projesi ile  kültürel motifleri tanıyarak bileklikler hazırlıyor, etkinlikler ile dijital becerilerini arttırıyor. 

Proje ile ilgili yapılan açıklamada:

"15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın lisesi Proje Ortaokulu öğrencileri,  Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Ayşe Uysal 'ın kurucu olduğu Dostluk Örüyoruz e-twinning projesini yürütüyorlar. Dostluk Örüyoruz projesi  6 öğretmen , 4 okul ve 57 öğrencinin katılımı ile devam etmektedir.

Projenin hedefi; öğrencilerin kültürel motifleri tanıyarak bileklikler hazırlaması , üretmenin mutluluğunu yaşaması  ,yardımlaşma ve paylaşma gibi manevi değerlere sahip olmalarıdır. Projede yapılan etkinlikler sırasında öğrenciler web 2 araçlarını etkin bir şekilde kullanarak dijital becerilerini artırırken  öğrenci ve öğretmenlerde işbirliği yaparak kendilerini daima geliştiriyorlar. Micromacrome bilekleri örerken öğrenciler şablon okuma ve kodlama teknıklerinide öğrenmiş ve 4 düğüm tekniği ile el becerilerinide geliştirmişlerdir.Proje sürecinde Anadolu masallarından dostluk temalı bir masal dinletisine katılan öğrenciler değerlerimiz konusunda da farkındalık kazanmışlardır. 

15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın ortaokulu proje ekibi , ördükleri micromakrome bileklikleri dostluk köprüsü oluşturmak amacı ile Malatya' nın Akçadağ ilçesi Şeyhler köyünde bulunan Ali Seydi Güldaş Ortaokulu öğrencilerine hediye olarak göndermişlerdir.  Bilekliklerin yanında küçük hediyelerde koyarak paketleyen öğrenciler ortaya el emeği ile bir ürün çıkarmanın ve bunu paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar. Öğrencilerin ördüğü bileklikler proje sonunda  e sergi de sunulacaktır" ifadeleri kullanıldı. 

21 Nis 2022 - 14:00 Karaman- Eğitim --- Okunma

Son bir ayda karamandan.com sitesinde 1.604.487 gösterim gerçekleşti.