Beyaz Miğferler Örgütü!  | Karamandan.com - Karaman Haber

Beyaz Miğferler Örgütü!  | Karamandan.com - Karaman Haber

24 Eylül 2020 Perşembe
Beyaz Miğferler Örgütü! 

(White Helmets)

Geçenlerde İstanbul'da ölü bulunan İngiliz ajan James Gustaf Edward Le Mesurier kimdir?

Örgütün resmi adı Suriye sivil savunma adına çalışan "Beyaz Miğferler."

Suriyeli olsa da kuruculuğunu üstlenen eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier'dur. 2011 sonrası Suriye’ye yönelik operasyonların merkez üssüne dönüşen İstanbul, 2013’de Beyaz Miğferler’in de kuruluşuna ev sahipliği yaptı. ABD ve Britanya hükümetlerinin verdiği 300 bin dolarla kurulan örgüt için 3 bin civarında çalışan Türkiye’de eğitildi. Operasyon Dubai merkezli güvenlik taşeronu ARK (Analysis, Research and Knowledge) ile başlayıp Hollanda merkezli Mayday Rescue Foundation üzerinden devam etti. 

Le Mesurier hem ARK’ın proje direktörü hem de Mayday Rescue’nün kurucusudur. Eğitim sürecinde Türkiye’den AKUT da yer aldı.

ABD ve İngilizlerin finanse ettiği bu örgüt sanılanın aksine BM adına çalışan masum ve yardımsever bir örgüt değil, "kamuflajlı bir katliam çetesidir."

Hepimiz biliriz eğer bir kişi, kurum, vakıf, örgüt ya da hangi yardım kuruluşu varsa ya ABD ya da İngilizlerin "truva atı" çıkıyor. Siz hala "united nations" Birleşmiş Milletler gibi kuruluşların insanlara 'yardım' ettiklerini mi düşünüyorsunuz. Aklınızda bulunsun bir oluşumun arkasında ABD diğer ülkeler varsa, destek verdiğini söylüyorsa atın çöpe!

İşte bu ülkelerin taşeronudur, yardım maskeli katliam çeteleri! "beyaz miğferler!"

Küresel çetenin savaş alanlarında sivil toplum kuruluşu, insani yardım vb adıyla ortaya saldıkları bir çok terör kuruluşu olduğu artık biliniyor. Son örneği Suriye’deki beyaz miğferler adlı kuruluştur.

Aslında Suriye el kaidesi ile yakından ilişkilileri vardır ve beraber çalışırlar. Kendilerinin mağdur, halka yardım eli uzatan bağımsız bir sivil savunma teşkilatı olduğunu söylemekteler… Reklamlarını Soros, Birleşmiş Milletler ve batılı hükümetlere bağlı bir çok kuruluş yapıyor... Netflix bunlardan biri. 40 bin hayat kurtaran beyaz miğferleri öve öve bitiremiyorlar.

Masum insanları nasıl kurşuna dizdiklerini El Kaide, El Nusra, IŞID, Pkk/Pyd çeteleriyle nasıl işbirliği yaptıklarına ilişkin çalışmalar yaptıkları biliniyor.

Bu Beyaz miğferlerin lideri görünürde Raed Saleh. Ama kurucusu İngiliz istihbaratından emekli asker James Lemessurie'dir. Beyaz miğferler, Suriye’de IŞID, El Nusra, Pyd ve benzerlerinin işgalindeki bölgelerde çalışıyor.

Bir röportajda ele geçirdikleri Suriye ordusundan erleri nasıl öldürüp çöpe attıkları anlatılıyor. Esad’ı destekledikleri için kurşuna dizdikleri kişilerin videoları da mevcut. Böyle bir yardım derneği bu…

Sözde, "bağımsız ve BM destekli yardim kuruluşu." Sadece ABD'den 23 milyon dolar, İngiltere’den 17 milyon dolar ve Hollanda’dan 4 milyon dolar fon almış… Bu ülkelerin 'yardım' adı altında milyonlarca dolar ödemesi koskoca bir paradoksdur.

Örgütün lideri Raed Saleh’e Amerika’ya giriş izni verilmiyor. ama bu ‘bağımsız’ örgüt ABD, İngiltere ve Hollanda hükümetleri tarafından verilen milyonlarca dolar fonla Suriye’de yayılıyor. Bir gazeteci ABD dışişleri sözcüsüne bu çelişkinin sebebini soruyor. cevap; “Örgütü 23 milyon dolarlık bir fonla destekliyoruz ama içindeki bazı kişiler bize güvenlik tehdidi oluşturabilir” gibi akıl almaz cevaplar veriyor. "Bazen bu gibi karmaşık durumlarda kalabildiklerini" söylüyor ve devam ediyor. "Destekliyoruz" diyor. Ama örgütün sahnedeki lideri güvenlik gerekçesiyle ABD’ye giremiyor, iyi mi?

Netflix gibi yayın organları, CNN, CBS gibi ana medya, onlarca büyük gazete, birleşmiş milletler, bağlı kurumları ve Saros beyaz miğferleri sonuna kadar destekliyor.

Medyadan haber alanlar bizler ise katilleri yardım melekleri, destekleyenleri "demokrat yardımsever" ülkeler zannetmeye devam ediyoruz.

İşin  ilginç tarafı ise İsveç asıllı eşi Emma Hedvig Christina Winberg… Afganistan’ın başkenti Kabil, Suriye’nin başkenti Şam, Doğu Kudüs, Irak’ın Erbil şehri ve İstanbul’da çalışıp, faaliyetlerde bulunmus.

Ne faaliyeti acaba, üç yabancı dil ile?

Biz kaç gündür İngiliz ajan Le Mesurier, öldü mü? Öldürüldü mü? 

Evanjelist papaz Brunson gibi, bu ajanında hesap verme derdine düştük! Salih Müslim, Mazlum Kobani gibi teröristleri kırmızı bültenle ararken, bu ve benzer CIA, MI6 destekli katliam çeteleri Türkiye'de cirit atıyor!

Yaşar Kiraz

Kaynak ve Alıntı: 

Banu Avar
www.gercekgundem.com
Hürriyet Gazetesi

Okunma : 1315