Karamandan.com

Karamandan.com

07 Aralık 2019 Cumartesi
Yüz yaşında torununun torunu ile bayramlaştı
Karaman'da maşallah dedirten dede ve nine torununun torunu ile bayramlaştı.
Kategori : Yaşam
13 Ağustos 2019 01:33
 
Yüz yaşında torununun torunu ile bayramlaştı

Karaman'da maşallah dedirten dede ve nine torununun torunu ile bayramlaştı.

Karaman'da 100 yaşındaki İbrahim Çevik ve 93 yaşındaki eşi Meryem Çevik, torunu ve torununun torunlarıyla bir araya gelerek bayramlaştı.

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde yaşayan 73 yıllık evli olan Çevik çiftinin 3'ü kız, 2'si erkek 5 çocuğu oldu. Çocuklarından 70'den fazla torunları olan yaşlı çift beldede hayatlarına devam ediyor.

Çevik çiftinin torunlarından Muharrem Zorlu (50) ve onun da torunları Betül Yirik (9) ile Mehmet Alp Yirik (2) dede İbrahim Çevik’in evinde bir araya gelerek bayramlaştılar. Bir asırlık çiftin ise mutlulukları gözlerine yansıdı. 

“Beldenin en yaşlı çiftine ziyaret” 

Güneyyurt Belde Belediye Başkanı Ahmet Arı da yaşlı çiftçi ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti. Arı, "Bayramın birinci günü beldemizin en yaşlılarından İbrahim dede ve Meryem ninemize ziyarete geldik. Buranın Toros dağlarının eteği olması nedeniyle temiz hava ve doğal gıda ile beldemizin yaş ortalaması 80 ve üstüdür. Kısacası insan burada doğal beslenerek uzun yaşıyor" dedi. 

“Bizim birbirimize hiçbir kötülüğümüz olmadı” 

Torunlarının kendilerine bayram ziyaretinde bulunmasından dolayı çok mutlu oldukları gözlenen yaşlı çift ise, "Bizim birbirimize hiçbir kötülüğümüz olmadı. Şükür elhamdülillah, inşallah ahirette de bizi böyle eder" dediler. 100 yaşına giren İbrahim Çevik, gençliğine buradan 250 kilometre uzaklıkta bulunan Mersin’e 7-8 defa yürüyerek gidip geldiğini anlattı. İHA

 

Okunma : 4477
Foto galeri
MEVLANA YEMEK
guney sigorta
maboto
seç
YARIŞMA
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karamanlı kadın kocası tarafından öldürüldü
06 Aralık 2019 Okunma: 23348 Asayiş
Karaman'da büyük halı kampanyası
03 Aralık 2019 Okunma: 9662 Ekonomi
Meteoroloji saat verdi! Kar geliyor...
03 Aralık 2019 Okunma: 8092 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın