Karamandan.com

Karamandan.com

20 Kasım 2018 Salı
YENİ HAMAM HİZMETE DEVAM EDİYOR
Tarihi Yeni Hamam restorasyonun ardından hizmete devam ediyor.
Kategori : Yaşam
14 Kasım 2017 16:14
 
YENİ HAMAM HİZMETE DEVAM EDİYOR
Tarihi Yeni Hamam restorasyonun ardından hizmete devam ediyor. Karaman Belediyesi tarafından restoresi yenilenerek “Göç Müzesi” projesi kapsamına dahil edilen ancak bir türlü hizmete girmeyen Yeni Hamam özel işletmeye verilerek Hamam olarak yakın tarihte verdiği aslına uygun hizmetine geri döndü.
 
Karaman il merkezde Tapucak Mahallesi meydanında yer alan asırlık Hamam, “Karamanoğlu Yeni Hamamı” olarak hizmete girdi. 
 
Hollanda’da yaşamlarını sürdüren hemşerilerin kurduğu ‘Hollanda Karamanlılar Vakfı’ üyelerince Belediye yönetimince görüşülmüş ve Göç Müzesi adı altında Karamanlı vatandaşların yararlanabilmesi amaçlanmıştı. 
 
GELİN HAMAMI
 
Geçmişte sultanlardan gelen gelenek ve göreneklerini, bir tarihe tanıklık etmiş ve her bir noktasında tarihin derin izlerini taşıyan KARAMANOĞLU YENİ HAMAM Gelin Hamamı organizasyonları için mükemmel bir seçim. Gelin hamamı, kına gecesi ve bekarlığa veda partisi bir arada organize edilebiliyor. Hamam içerisinde gelin ve arkadaşları, göbek taşında müzik eşliğinde hem eğleniyor hemde kese ve masaj servisi ile düğün öncesi gelin bakımının ilk adımlarını da atmış oluyor. 
 
BAYANLARA HER GÜN
 
Kısa bir süre önce tecrübeli Hamam İşletmecisi Sezgin Küçükçetin tarafından bir kez daha iç dekoru hamam olarak tasarlanan Yeni Hamam Karaman Yerel Basın Mensuplarını ağırladı.  Tapucak meydanında bulunan tarihi Yeni yeni sauna ve terleme yeri, göbek taşı, banyo bölümleri, soyunma-giyinme kabinlerini düzenlendi. Masözler ve Tellaklar ile Hamam, Kese,  Köpük, 45 Dakika Masaj, Hamam-Kese Köpük 1 saat masaj, hizmetleri ile odun ateşinde gerçek buharda tarih kokan ortamda hamam sefası ve masaj keyfi için mutlaka ziyaret edilmesi gerek bir işletme oldu. Ayrıca bayan hamamı bölümü farklı olduğu için haftanın her günü bayanlar da hamama ziyarette bulunabilirler.

Okunma : 8439
Foto galeri
GÜNEY EMLAK
gultes c6
Aktekke
Gündem haberleri
Komşusunu öldürüp çocuklarını yaralayan zanlı polise teslim oldu 
17 Kasım 2018 Okunma: 9452 Asayiş
Acı hayat hikayesi 25 yıl sonra ortaya çıktı
17 Kasım 2018 Okunma: 8249 Yaşam
Misafirlikten döndüklerinde evlerini bu halde buldular
16 Kasım 2018 Okunma: 6559 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın