Karamandan.com

Karamandan.com

20 Şubat 2020 Perşembe
Torosların eteğinde bungalov evlere büyük ilgi
Karaman’ın Ermenek ilçesinde bungalov evlerden kurulan tatil köyü, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlerden yoğun ilgili görüyor.
Kategori : Yaşam
31 Ağustos 2019 10:56
 
Torosların eteğinde bungalov evlere büyük ilgi

Karaman’ın Ermenek ilçesinde bungalov evlerden kurulan tatil köyü, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlerden yoğun ilgili görüyor.

Toros Dağları eteğindeki tatil köyünün işletmeciliğini ise biri kitap yazarı, diğeri elektrik teknisyeni iki girişimci yapıyor. 

İlçeye bağlı Yaylapazarı köyü Zeyve mevkiinde 3 bin metrekare alan içerisinde etrafı ağaçlarla çevrili olan ve ‘Lavanta Tatil Köyü’ ismi verilen alan, su ve kuş seslerinin yanı sıra doğasıyla insanları adeta büyülüyor.

Aslen Ermenekli olduğunu ve 2004 yılından beri İzmir’de yaşadığını anlatan Çocuk Kitapları Yazarı Ayşe Şengül, alanı geliştireceklerini söyledi.

Şengül, "Burayı işletme fikri Ali Şahin arkadaşımdan geldi. Böyle bir yatırım var, yapar mıyız diye bana sordu, benimde kafama yattı ve bu işe girdik. Burayı, kaymakamlık vasıtasıyla özel idareden ihale usulüyle devraldık ve her şeyiyle de bizzat kendimiz ilgileniyoruz. İlerleyen zamanlarda daha da geliştirerek midilli atlar getirerek hayvanat bahçesi de kurmayı planlıyoruz" dedi.

Girişimci Ali Şahin ise asıl mesleğinin elektrik teknisyenliği olduğunu söyleyerek, ”Ayşe hanımla burası için bir teklifte bulundum o da kabul ederek 1 Ağustos tarihi ile faaliyete başladık. Şuanda geliştirme ve güzelleştirme aşamasındayız. 15 adet Bungalov evimiz ve 30 kişilik kapasitemiz var. Vatandaşlar büyük ilgi gösterdi ve şuan evlerimizin tamamı dolu” diye konuştu.

ÜCRETLERİ NE KADAR?

Lavanta Tatil Köyünde Bungalov evlerinde bir gecelik aile 150 TL ve tek kişi 100 TL gibi makul ücretlerle konaklama imkanı sunuyor.

ÇADIR KAMPI SEVENLER

Lavanta Tatil Köyünde çadır kampı yapmak isteyenlere de harika fırsatlar sunuluyor. Mutfak, banyo, tuvalet ve 24 saat sıcak su imkanı sunuluyor.

Ruhsuz otellerden kalabalıktan ve sıcaktan bunalıp alternatif  tatil arayışında olanlar arayın yerinizi ayırtın.

Ali Şahin: 0543 393 90 08

Okunma : 18741
Foto galeri
EKSPERTİZ
seç
maboto
YARIŞMA
başarı
guney sigorta
Gündem haberleri
Satılık araç ilanlarına iki zorunluluk geliyor
17 Şubat 2020 Okunma: 28756 Gündem
Karaman'a Büyük Saygısızlık
16 Şubat 2020 Okunma: 18120 Gündem
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 13952 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın