Karamandan.com

Karamandan.com

22 Şubat 2020 Cumartesi
Teras Kapatmalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Mevcuttaki açık olan bir terasın belirli kısımlarının ya da bazı materyallerle kapatılması işlemidir.
Kategori : Yaşam
11 Eylül 2019 09:24
 
Teras Kapatmalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevcuttaki açık olan bir terasın belirli kısımlarının ya da bazı materyallerle kapatılması işlemidir. İki farklı teras kapatma modeli vardır. Bunlar terasın üst yani çatı kısmının kapatılmasıdır. İkinci kapatma terasın yanlarının kapatılmasıdır. Genelde bu iki uygulama tek seferde yapılsa da müşteri tercihine göre değişmektedir.

Teras kapatma birçok açıdan avantajlı ve karlı bir uygulama gibi gözükse de izinsiz yapılan bu uygulamalar gayri resmi olacağından belli para cezalarına ve hatta yıkım kararlarına kadar gidebilmektedir. Bu avantajlı uygulamada ilk iş yerel yönetimlerden yapı tadilat ruhsatı gibi izin ve belgelerin alınması olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken diğer hususlarsa mevcut teras için en doğru uygulamanın hangisi olacağına karar verilmesi, doğru malzemenin kullanılması ve kaliteli bir işçilik olarak sıralanabilir.

Doğru uygulamanın seçimi konusunda iki şeye dikkat edin bunlar terasın kullanım amacı ve terasın bir exper tarafından keşfinin yapılmasına. Diğer hususlara dönecek olursak doğru ve kaliteli malzemenin seçimi seçilmesi. Uygulamayı yaptırırken firma size uygulama fiyat teklifi sunar. Kullanacağı malzemelerin isimlerinin bulunduğu bir liste verir. Bu listeyi detaylıca inceleyerek malzeme kalitesi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Son olarak doğru ve usta işçilik hususudur. Teras üstü kapama uygulamalarında en ucuz fiyat teklifi veren firmadansa size uygulamada en kaliteli malzemeleri sunan, iş güvenliği ve uygulama garantisi verebilecek olan firmaları tercih etmeye özen gösterin.

Okunma : 592
Gündem haberleri
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 15819 Karaman Hava Durumu
Otomobille kovaladığı aracı şarampole düşürdü, sürücüsünü tüfekle vurup öldürdü
18 Şubat 2020 Okunma: 8022 Asayiş
Kamil Uğurlu; Bu kararın vebâlini mahşere kadar boynunuzda taşırsınız
21 Şubat 2020 Okunma: 8004 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın