Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
ŞEKER PAKETLEME MAKİNESİ
Şeker modern dünyanın vazgeçemediği ana tatlandırı maddesidir.
Kategori : Yaşam
13 Eylül 2018 18:18
 
ŞEKER PAKETLEME MAKİNESİ

Şeker modern dünyanın vazgeçemediği ana tatlandırı maddesidir. Her gün binlerce ton şeker dünya üzerinde tüketilmektedir. Peki bu kadar şeker nasıl son kullanıcının önüne gelmektedir. Tabi ki şeker paketleme makinesi ile. Şeker paketleme makinesi ambalaj makineleri sektöründeki en önemli makine gruplarından bir tanesidir. Şeker paketleme işi denilince 3 farklı şeker paketleme sistemi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ve de birincis stick şeker paketleme makinesidir.

  1. Stick Şeker Paketleme Makinesi

Bugün hangi kafeye gidersek gidelim masanın üzerinde ince uzun içinde 4 gr tek kullanımlı şekerlerin bulunduğu küçük  paketler görürüz. İşte bunlar tek kullanımlık stick şeker paketleridir. Üzerinde duruma göre işletmenin logosu olabilir ya da olmayabilir. Genelde üzerinde işletmeye özel baskı yapılan stick şeker paketleri, standart basklı stick şeker paketlerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir. İşletmeler hem doğal bir reklam mecrası elde ettikleri için hem de ekonomik ve hızlı bir ambalaj çeşidi olduğu için stick şeker ambalajı işine her geçen gün daha fazla ilgi göstermektedirler. Bu tek kullanımlık stick şeker paketlerinin dışında ikinci en yaygın şeker paketleme işi küp şeker paketleme makinesi tarafında yapılmaktadır. Turpack olarak 12 kanallı stick şeker paketleme makinelerimiz ile dakikada 600 adet stick şeker paketi üretimi yapılabilmektedir.

  1. Küp Şeker Paketleme Makinesi

Küp şekerler geçmişte çokça yaygın olarak kullanılmış bir ambalaj türüdür. Çayın altlığı yanına kıstırılmış iki küp şeker çokça yaygın bir müşteriye şeker sunma şekli idi. Günümüzde popülerliği her geçen gün azalmaktadır. İşletmeler artık küp şekeri tercih etmemektedirler. Birincisi küp şekerlerde israf çok fazla olmaktadır. Müşterilerden bazıları şekeri kullanmamakta, masanın üzerine bırakmakta ya da çayın yanında gelen şeker, ıslanıp kullanılamaz hale gelmektedir. Diğer bir sorun da hijyenin düşük olması olarak gösterilebilir. El ile temas, ya da masanın üzerindeki şekerlerlin toplanarak tekrar kullanılması küp şekerin sıkıntılı yönlerinden bazılarıdır. Günümüzde bu sorunları aşmak için sargılı küp şeker makinesi türemiş ve küp şekerler artık basklı ve sargılı bir halde müşteriye sunulmaktadır. Üçüncü ve son şeker ambalaj çeşidi ise kiloluk paketlerdir.

  1. Kiloluk Şeker Paketleme Makinesi

Market raflarında gördüğümüz 1 kg lık yada yarım kiloluk ya da 3 kiloluk şeker paketleri bu gruba girer. Şeker paketleme makinesi olarak genelde ya terazili sistem makineler kullanılır ya da volümetrik klepeli sistem makineler kullanılır. Eğer şeker çok toz halde ise, pudra şeker paketlemesi için vidalı sistem dikey dolum makineleri de kullanılmaktadır. Bu makinelerin stick şeker makinesinden farkı tek kanallı olmasıdır. Hız düşük fakat paketin gramajı yüksektir.

Turpack Makine olarak 3 çeşit şeker paketleme makinesi (sugar packaging machines) üretmekteyiz. İkinci el şeker paketleme makinesi satışımız yoktur.  Fakat eğer şeker paketleme işine girmeyi planlıyorsanız ya da mevcut işiniz şeker paketleme üzerine ise 12 yıllık şeker paketleme tecrübemizi paylaşmak için sizi bir kahve içmeye İstanbul Bayrampaşa’daki ofisimize bekleriz.

 

Okunma : 1302
guney sigorta
EKSPERTİZ
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19705 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8030 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7658 Spor
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın