Karamandan.com

Karamandan.com

04 Aralık 2020 Cuma
Rolex Eta Saat
Rolex Eta saat ürünleri, en kaliteli replika ürünlerdir.
Kategori : Yaşam
24 Ekim 2020 15:58
 
Rolex Eta Saat
karaman

Rolex Eta saat ürünleri, en kaliteli replika ürünlerdir. Rolex replikalarında genelde kullanılan 31 taşlı mekanizmanın klonudur. Bu mekanizmanın orijinali İsviçre Eta firmasında üretilmektedir. Replika ürünlerde kullanılan mekanizmalar ise Asya menşeili olan klon mekanizmalardır. Swiss Eta diye bir satış stratejisi oluşturan replika satıcıları, aslında Eta firmasının Rolex için ürettiği mekanizmaların Asyalı klonlarıdır. Akıllı bir tüketici hiçbir firmanın kendi genel ve daimi alıcısının işlerini baltalamayacağını ve orijinal Swiss Eta firmasının replika saatler için mekanizma üretmeyeceğinin bilincedir. Bu satış stratejisine kanmaz ve bunun için Asya üretimi bir saate 250-300 Dolarlık bir fark ödemez. Ancak bazı tüketiciler, replika da olsa aslına en yakın olanı yani orijinaline en çok benzeyeni kullanmak istediği için Rolex Eta saat şeklinde kurulan satış stratejileriyle kurulan tuzağa düşmektedir.

Eta Saat Ne Demek

Eta saat ne demek? Eta saat, replika saatin aslına en yakın olan klonlarını ifade etmektedir. Eta firmasının Rolex saatlerinin mekanizma üreticisi olduğu tüm dünyada bilinmektedir. Bunu fırsat bilen replika üreticileri tarafından bu mekanizmalar klonlanarak Rolex saatlerinin içerisine konulmaktadır. Bu şekilde üretilen saatler de Rolex Eta saat olarak çok daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Hatta bu stratejinin çok daha üst versiyonu olan ve replikalara eklenen Swiss Eta ibaresi, replika saatlerin fiyatını daha da artırmaktadır. Oysa tüm replikalar Asya’da üretilmekte ve Eta mekanizmalar da Asya’da klonlanarak Rolex ve diğer ünlü markaların replika ürünlerine koyulmaktadır.

Eta mekanizmanın orijinalini bulmak neredeyse imkânsız olsa da işlem görmüş Eta mekanizmalar, piyasada değil özel platformlarda satılmaktadır. Bu şekilde sahip olunan bir Eta mekanizmanın iyi bir saatçide replikaya nakledilmesi mümkündür. Bu şekilde yapılan replika ürünlere Frankenstein’in kısaltması olan Franken olarak adlandırılır. Bu replika Rolex Eta saat olsa da çok sağlıklı bir replika olmadığı göz önüne alınmalı, bozulması halinde verilen onca paranın boşa gideceği de unutulmamalıdır.

Okunma : 509
karaman


sağlam pen
guney sigorta
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karaman pandemide ne durumda?
30 Kasım 2020 Okunma: 13033 Sağlık
Karaman'da yıkıntıdan kafatası çıktı
02 Aralık 2020 Okunma: 9004 Asayiş
Genç Kadın Sokak Ortasında Bıçaklandı
30 Kasım 2020 Okunma: 8480 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın