Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ekim 2020 Çarşamba
MasterChef Programında Etli Ekmek Rezilliği
Ekranların popüler yemek programı Masterchef'te Karaman ve bölgesi için geleneksel yemeklerden olan Etli Ekmek rezilliği yaşandı.
Kategori : Yaşam
12 Ekim 2019 14:51
 
MasterChef Programında Etli Ekmek Rezilliği

Ekranların popüler yemek programı Masterchef'te Karaman ve bölgesi için geleneksel yemeklerden olan Etli Ekmek rezilliği yaşandı.

TV8'in popüler programlarından olan Masterchef'te şef adayları bireysel ve takım olarak kıyasıya yarışıyorlar. Programda bütün hünerlerini gösteren yarışmacılar, yaptıkları lezzetleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şeflere sunuyorlar.

Dünyaca ünlü şeflerin karşısında var güçleri ile çabalayan yarışmacılar, bazen çok harika lezzetler çıkarırken bazende yaptıkları yemeklerle gülme krizine sokuyorlar. MasterChef Türkiye'nin 22. bölümünde bireysel olarak yarışan yarışmacılardan Alican ve Cemre Etli Ekmek yaptılar. Danilo Şefin özellikle çok beğendiğini söylediği lezzetler arasında yer alan Etli Ekmeği yapmaları için yarışmacılara 20 dakika süre verildi.

Masterchef Yarışmacıları Nasıl Etki Ekmek Yaptı

Yarışmacıların hem çok hızlı hem de lezzetli bir yemek ortaya çıkarmak zorunda oldukları programda Karaman ve Konya'nın vazgeçilmez lezzeti olan etli ekmeğ'i yapan yarışmacılar, etli ekmek yerine tabiri caizse kıymalı pide yaptılar.

ETLİ EKMEK NEDİR?

Etliekmek, Karaman, Konya ve Sivas yörelerinde yapılan içli pide ve lahmacuna benzeyen hamur işi bir yemektir.

ETLİ EKMEK NEREYE AİTTİR?

Karaman ve Konya halkının özellikle tüm özel günlerinde yaptırdıkları ve 1 asırdır devam eden geleneksel bir yemektir. Karaman ve Konya dışında pek bilinmese de Bazı şehirlerde ve hatta ülke dışına yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır.

ETLİ EKMEK KAÇ KALORİ?

Yaklaşık olarak  100 gramında 188 kcal vardır. Bu da 1 Porsiyonda (150 gram) 282 kcal demektir.

 

 

İşte MasterChef Yarışmacılarının Etli Ekmek Yapımı;

 

 

 

 

Okunma : 116932
Gündem haberleri
Karaman’da silahlı kavga: 1 yaralı
18 Ekim 2020 Okunma: 13583 Asayiş
Baba ve oğlunun öldüğü kaza kamerada
19 Ekim 2020 Okunma: 6844 Asayiş
Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi
17 Ekim 2020 Okunma: 6752 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın