Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ekim 2019 Pazartesi
Konut Alma İşlemleri Nasıldır?
Son dönemler de bankalar da yaşanan durgunluk tamamiyle konut kredilerine uygulanan faizden kaynaklanmaktadır.
Kategori : Yaşam
24 Haziran 2019 09:07
 
Konut Alma İşlemleri Nasıldır?

Son dönemler de bankalar da yaşanan durgunluk tamamiyle konut kredilerine uygulanan faizden kaynaklanmaktadır. Durum böyle olunca vatandaşlar da kredinin yanına yaklaşamaz oldu. Faizsiz konut, ve faizsiz konut alma seçenekleri genellikle bankalarla anlaşan müteahhitler de ve bu işi peşinatsız bir şekilde yapan firmalarda oluyor.

Bankalar dan istediği miktarda kredi alamayan vatandaş faiz ödemek istemeyip faizsiz bir şekilde konut alma imkanları aramaya başladı. Bunlardan birkaç tanesi de konut ve araba gibi mülkleri bankanın dışında peşinatsız ve taksitli faizsiz seçenekleriyle yapan firmalardır. Bu gibi firmaların en büyük avantajı faiz sistemi uygulamamış olması. Bu nedenle vatandaşa daha cazip geliyor. Diğer bir alternatifi ise bu gibi firmalar şahsa göre çalışmaktadır. Şahıs ne kadar taksit isterse o kadar yapıyor ve ödeme konusunda karşı tarafı zor durumda bırakmıyor.

Faizsiz konut nasıl alınır diye soracak olursanız eğer oldukça basit yöntemlerle konut sahibi olabiliyorsunuz. Bu gibi firmalar sizden peşinat gibi herhangi bir ücret de talep etmiyor. Bankalar genellikle %25 kadar peşinat talep eder. Sadece organizasyon fiyatı vererek bu işten kurtulmuş oluyorsunuz. Organizasyon ücreti de sandığınız gibi yüksek miktarlı değildir. İlk olarak evi belirlemeniz gerekiyor. Tabi ki öncesinde bir bütçe planlaması yapmak zorundasınız. Daha sonra eve karar vermekle başlayabilirsiniz.

Firma sizinle gerekli hesaplamaları yaparak organizasyon ücretini de çıkartacaktır. Daha sonra siz yine kendi bütçenize göre aylık taksitlerinizi belirleyerek kaç ay boyunca ödemek istediğinizi belirterek geliriniz şe birlikte firmaya başvuruda bulunuyorsunuz. Geliriniz normal düzeyde olabilir. Bankalar gibi sizi bu konuda sıkıştırarak zor durumda bırakmıyor. Normal düzeyde sigortalı eleman olmanız yeterli olacaktır.

Gerekli bütün evrakları toparladıktan sonra konut alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu konu da daha önce tecrübe edinmiş kişilerle de görüşerek onların fikrini alabilir ve güveninizi daha da fazla arttırabilirsiniz. Belgeler noter huzurunda hazırlandığı için bütün evraklar yasaldır. Bu konuda kafanıza takılan bir soru da gerekli desteği de almanız mümkün. Güvenilir firmalar olup gerekli araştırmaları da yapmanız mümkün.

Okunma : 748
Gündem haberleri
Elması para etmeyen çiftçinin türkülü isyanı
18 Ekim 2019 Okunma: 9730 Magazin
Karaman'da balık sezonu hareketli başladı
17 Ekim 2019 Okunma: 8161 Ekonomi
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 7376 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın