Foto galeri

Karamandan.com

Karamandan.com

 
 
Tarih : 25 Mayıs 2019  -  Saat : 12:38:40   Görüntülenme: 9468

Kızının kalp atışlarıyla hayatının bestesini yaptı
Karaman'da müzikle amatör olarak ilgilenen sınıf öğretmeni İshak Göktekin, eşi hamileyken ultrasonda dinlediği bebeğin kalp atışlarından ilham alarak yaptığı beste sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.Doğmamış bebeğin kalp sesleriyle başlayan şarkı beğenildi İŞTE O ŞARKI BU HABERDE.

Karaman'da müzikle amatör olarak ilgilenen sınıf öğretmeni İshak Göktekin, eşi hamileyken ultrasonda dinlediği bebeğin kalp atışlarından ilham alarak beste yapıp kızına hediye etti. Özel bir okulda görev yapan Göktekin, 3 yıl önce beden eğitimi öğretmeni Ebru Göktekin'le hayatını birleştirdi. Göktekin çiftinin mutluluğu, bir bebekleri olacağını öğrenince taçlandı.

Hamileliğin ilk aylarında eşiyle kontrol için doktora giden Göktekin, ultrasonda ilk defa bebeğin kalp atışlarını dinleyince çok heyecanlandı.

Hayali birlikte müzik yapmak
Bebeğinin kalp atışlarını müzik dinler gibi dinleyen Göktekin, bu sesleri kaydederek kızı için yapacağı bestede kullanmaya karar verdi. Önce şarkının sözlerini yazan Göktekin, kalp atışı sesleri ile bir beste yaptı. Şu an 2 aylık olan kızları Beste için yaptığı şarkısı sosyal medyada yoğun ilgi gören Göktekin'in hayali, kızı büyüdüğünde birlikte müzik yapabilmek.

Göktekin, yaptığı açıklamada, evladının olacağı haberini eşinden duyduğunda dünyaların kendisinin olduğunu söyledi.

Kontrol için doktora gittiklerinde ultrasonda bebeğin kalp atışlarını duyduğunda bunun kendisine müzik gibi geldiğini belirten Göktekin, "Bu anlatılamayacak bir duygu. Sınıf öğretmeniyim, müzikle kendi çapımda amatör olarak ilgileniyorum. Evimin bir odasını stüdyo yaptım. Kızımın kalp atışı sesleri bana ritmik, düzenli ve tempolu geldi. Bununla bir beste yapmak, kızıma hatıra bırakmak istedim." diye konuştu.

Hemen yapacağı şarkı için bir söz yazdığını anlatan Göktekin, şöyle devam etti: "Bestem için şu sözleri yazdım; 'Çok şarkı yaptım, çok şiir yazdım. Hepsi farklı hatıra ömrümde. Ama en güzel sensin, benim en güzel bestem. Ama en güzel sensin benim hatıra bestem.

Hoş geldin canım kızım. Hoş geldin yazım kışım. Hoş geldin iki gözüm, hoş geldin. Hoş geldin canım kızım. Hoş geldin alın yazım. Hoş geldin iki gözüm. Hoş geldin.' Bu sözlere de kızımın kalp atışı seslerinden beste yaptım. Güzel bir eser çıktı ortaya. Bebeğimiz doğmadan önce ona hediye etmek amacıyla hazırladım. Onun için bir sürpriz, bir hatıra oldu. Bebeğimizin ismini de Beste koyduk. Beste kendi kalp atışı sesinden güzel bir besteye sahip oldu. Çok mutluyum."

Klip yapıp sosyal medyada yayınladı
Göktekin, ultrason görüntülerini kullanarak bir de klip hazırladığını dile getirerek, "Bu klibi sosyal medyada yayınladım. Güzel tepkiler aldık. Özellikle çocuk yapmaya karar veremeyen insanların güzel tepkilerini aldık. Müzikal anlamda da iyi tepkiler geldi." ifadelerini kullandı.

Bestesini eşi doğum yapmadan bitirdiğini aktaran Göktekin, şunları kaydetti: "Besteyi bitirdikten sonra devamlı eşime dinlettim. Bana, karnında kızımızın tepki verdiğini söylüyordu.

Beste şimdi 2 aylık. Şimdi yine tepki veriyor, dinleyince kulak kesiliyor. Aslında güzel bir müzik çaldığımızda tepki veriyor. Müziğe yatkınlığı, yeteneği var diye düşünüyorum. Zaten bir bakıma onun müzik hayatı anne karnında başladı. Şimdi tek dileğim; kızım Beste'nin büyümesi ve onunla birlikte sahne alıp, beraber müzik yapabilmek."

Kızının ultrasondan duyduğu kalp atışlarıyla beste yaptı
Kızının kalp atışlarıyla hayatının bestesini yaptı Karaman'da müzikle amatör olarak ilgilenen sınıf öğretmeni İshak Göktekin, eşi hamileyken ultrasonda dinlediği bebeğin kalp atışlarından ilham alarak yaptığı beste sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.