Karamandan.com

Karamandan.com

11 Ağustos 2020 Salı
Kemik Suyunun Faydaları
Vitamin ve mineral açısından zengin kemik suyunun sayısız faydası bulunuyor.
Kategori : Yaşam
04 Temmuz 2020 17:56
 
Kemik Suyunun Faydaları

Vitamin ve mineral açısından zengin kemik suyunun sayısız faydası bulunuyor. Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adını duyurmuş besinlerden olan kemik suyu özellikle vücudun onarılması ve doku yenilenmesinde önemli etkiye sahip. İçerisinde bulundurduğu kolajen, jelatin ve çeşitli proteinler ile kemik suyu bağışıklığı güçlendirmede, cilt onarımı gerçekleştirmede, saç ve tırnak sağlığının desteklenmesinde de yaygın olarak kullanılıyor.  Peki, kemik suyunun çocuklarda ve yetişkinlerde faydaları nelerdir? İçerisinde ne gibi faydalı maddeler bulunur?

Çocuklarda Kemik Suyunun Faydaları

 

Kemik suyunun çocuk sağlığı üzerinde önemli etkileri bulunuyor. Ebeveynlerin çocuklarının beslenme programına kemik suyu eklemelerinin elbette pek çok sebebi var. Kemik suyu içerisinde bulundurduğu proteinler, amino asitler ve kolajen lifleri ile özellikle gelişim dönemindeki çocukların kas ve kemik yapısını güçlendirerek büyümeye katkı sağlar. Bağışıklık sistemi üzerinde önemli etkileri bulunduğu bilinen kemik suyu çocuklarda vücut direncini artırarak hastalık riskini de azaltıyor. Hasta çorbası olarak da bilinen kemik suyu saç ve tırnakların güçlendirilmesinde de önem taşıyor.

Yetişkinlerde Kemik Suyunun Faydaları

 

Kemik suyu, içerisinde bulundurduğu kolajen ve jelatin ile yaş ilerledikçe azalan kolajen miktarının dengelenmesine yardımcı olur. Yeterli miktarda kemik suyu tükettiğinizi düşünmüyor ve cildiniz için kolajen takviyesi arıyorsanız https://www.day2day.com.tr/ üzerinden kolajen takviyelerini inceleyebilirsiniz.

Okunma : 1112
Gündem haberleri
Feci Kaza! Baba Yaralı, Oğlu Hayatını Kaybetti
08 Ağustos 2020 Okunma: 18195 Asayiş
Karaman'da tartıştığı kız kardeşini silahla yaraladı
07 Ağustos 2020 Okunma: 10195 Asayiş
Müjdeli Corona haberi geldi
10 Ağustos 2020 Okunma: 8882 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın