Karamandan.com

Karamandan.com

24 Şubat 2019 Pazar
Karaman'da 111 yıldır lezzet üretiyorlar
Karaman'da hizmet veren Öz Diyar Burma Kadayıf, 5'inci kuşağının yürüttüğü işlerle markalaştı.
Kategori : Yaşam
12 Ekim 2018 17:10
 
Karaman'da 111 yıldır lezzet üretiyorlar

Karaman'da hizmet veren Öz Diyar Burma Kadayıf, 5'inci kuşağının yürüttüğü işlerle markalaştı.

1907 yılında kurulan Öz Diyar Burma Kadayıf, günümüze kadar nesilden nesile sürdürdüğü lezzetini, bir marka haline getirerek Karaman'da ortalama günlük bin kişiye hizmet veriyor.

Lezzet kuşağına sadece kadayıf ile başlayan Öz Diyar Burma Kadayıf, şuan bayrağı teslim alan beşinci nesline kadar bu yoldan ilerledi.

Günümüzde Altunhan kardeşlerin sürdürdüğü tatlı işletmesine, halktan gelen yoğun talep üzerine kadayıf lezzetinin yanına yine şerbetli tatlılar, pasta çeşitleri, sütlü tatlı çeşitleride eklenerek hem üretim hem de hizmet şeması genişletildi.

Bu geniş üretim ve hizmet şeması çerçevesinde üretim ile hizmet yerlerini ayıran Altunhan kardeşler, üretimini Karaman-Ereğli yolunun 1. kilometresi üzerinde kurdukları fabrikalarında profesyonel çalışanları ile üretiyor. Hizmetlerini ise şehrin merkezi yerlerinden olan 2. istasyon caddesi üzerindeki şık mekanlarında güleryüzlü ve yine profesyonel ekibiyle yürütüyor.

Öz Diyar Burma Kadayıf'ın işletmeciliğini yürüten İbrahim, Ömer, Şehmus, Hüseyin ve Hasan Altunhan kardeşler markalaşma konusunda büyük gayret gösterdikleri gibi bunu korumanın uğraşında.

Karaman'ın beğenilen lezzetlerinin üretim aşamasından bahseden Ömer Altunhan,

"Üretimimizi ayrıyeten Ereğli yolu üzerindeki fabrikamızda profesyonel ekiplerimizle yapıyoruz. Unumuz durun buğdayından, yağımız Urfa'dan, fıstığımız Antep'ten... Günlük bin kişiye hizmet verebilmek adına yaptığımız üretimimizin kesinlikle hijyenik ortamda gerçekleşmesini sağlıyoruz. Organik ürünlerle, ürünü yerinden alarak fabrikamıza getiriyor, burada sağlıklı üretimi gerçekleştiriyoruz." dedi.

 

Okunma : 5932
Foto galeri
ak parti
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Başkan adayının babası sanayici intihar etti
22 Şubat 2019 Okunma: 28315 Yaşam
Mersin-Silifke Karayolu can pazarına döndü 
20 Şubat 2019 Okunma: 16003 Asayiş
20 CHP’li AK Parti’ye Geçti
22 Şubat 2019 Okunma: 9142 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın