Karamandan.com

Karamandan.com

12 Aralık 2018 Çarşamba
Karaman'da 111 yıldır lezzet üretiyorlar
Karaman'da hizmet veren Öz Diyar Burma Kadayıf, 5'inci kuşağının yürüttüğü işlerle markalaştı.
Kategori : Yaşam
12 Ekim 2018 17:10
 
Karaman'da 111 yıldır lezzet üretiyorlar

Karaman'da hizmet veren Öz Diyar Burma Kadayıf, 5'inci kuşağının yürüttüğü işlerle markalaştı.

1907 yılında kurulan Öz Diyar Burma Kadayıf, günümüze kadar nesilden nesile sürdürdüğü lezzetini, bir marka haline getirerek Karaman'da ortalama günlük bin kişiye hizmet veriyor.

Lezzet kuşağına sadece kadayıf ile başlayan Öz Diyar Burma Kadayıf, şuan bayrağı teslim alan beşinci nesline kadar bu yoldan ilerledi.

Günümüzde Altunhan kardeşlerin sürdürdüğü tatlı işletmesine, halktan gelen yoğun talep üzerine kadayıf lezzetinin yanına yine şerbetli tatlılar, pasta çeşitleri, sütlü tatlı çeşitleride eklenerek hem üretim hem de hizmet şeması genişletildi.

Bu geniş üretim ve hizmet şeması çerçevesinde üretim ile hizmet yerlerini ayıran Altunhan kardeşler, üretimini Karaman-Ereğli yolunun 1. kilometresi üzerinde kurdukları fabrikalarında profesyonel çalışanları ile üretiyor. Hizmetlerini ise şehrin merkezi yerlerinden olan 2. istasyon caddesi üzerindeki şık mekanlarında güleryüzlü ve yine profesyonel ekibiyle yürütüyor.

Öz Diyar Burma Kadayıf'ın işletmeciliğini yürüten İbrahim, Ömer, Şehmus, Hüseyin ve Hasan Altunhan kardeşler markalaşma konusunda büyük gayret gösterdikleri gibi bunu korumanın uğraşında.

Karaman'ın beğenilen lezzetlerinin üretim aşamasından bahseden Ömer Altunhan,

"Üretimimizi ayrıyeten Ereğli yolu üzerindeki fabrikamızda profesyonel ekiplerimizle yapıyoruz. Unumuz durun buğdayından, yağımız Urfa'dan, fıstığımız Antep'ten... Günlük bin kişiye hizmet verebilmek adına yaptığımız üretimimizin kesinlikle hijyenik ortamda gerçekleşmesini sağlıyoruz. Organik ürünlerle, ürünü yerinden alarak fabrikamıza getiriyor, burada sağlıklı üretimi gerçekleştiriyoruz." dedi.

 

Okunma : 5654
Foto galeri
Aktekke
GÜNEY EMLAK
gultes c6
Gündem haberleri
Karaman Sarıveliler yolunda görüntülenen domuz sürüsü şaşkınlık yarattı
10 Aralık 2018 Okunma: 10743 Magazin
KANLAR İÇİNDE YERE YIĞILDI
09 Aralık 2018 Okunma: 9383 Asayiş
Balkondan atılan sigara felakete dönüşüyordu
10 Aralık 2018 Okunma: 7810 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın