Karamandan.com

Karamandan.com

20 Şubat 2020 Perşembe
Kadınlara özel kıraathane açıldı
Belediye binasının bir bölümünde oluşturulan kıraathaneye sadece kadınlar girebiliyor.
Kategori : Yaşam
10 Eylül 2019 23:42
 
Kadınlara özel kıraathane açıldı

Belediye binasının bir bölümünde oluşturulan kıraathaneye sadece kadınlar girebiliyor. Burada altın günleri düzenleyen kadınlar, özel misafirlerini ağırlama imkanı da buluyor.

Amasya'da açılan kıraathaneye sadece kadınlar girebiliyor. Kütüphanesi bulunan, çay ve kahvenin ücretsiz olduğu "Hilal Çay Evi" adı verilen kıraathanede kadınlar sohbet ediyor, kitap okuyor, altın günleri düzenliyor.

BELEDİYE BAŞKANI SÖZ VERMİŞ

Belediye binasının bir bölümünde oluşturulan kıraathane, kadınların isteklerini dinledikten sonra tasarlandı. Amasya Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Serpil Demir, "Belediye Başkanımızın İlkeli duruş, ortak akıl, şeffaf belediyecilik sloganıyla çıkmış olduğu bu yolda belediye başkanımızın bayanlara öncelikle söz verdiği gibi bir çay evi projesi gerçekleştirilmiş oldu. Burada bayanlarımız geliyor, çaylar bizden hizmet bizden bedava. Bayanlarımız buradan faydalanıyor. Bayanlara özel bir kafe oldu. Bayanlarımızın rahat edebileceği, sohbet edebileceği bir ortam gerçekleştirildi" dedi.


ERKEKLER GİREMİYOR

Ruhsat Denetim Müdürü Keriman Kutsal, "Bu projemizle beraber de bayanların memnuniyetini, iştirakini görerek, çok da güzel bir proje oldu. Erkekler giremiyor kesinlikle. Ayrıca burada çay, kahve, sohbet, günler yapılıyor, dedikodu yok sloganımız bu. Çay ücretsiz, sınırsız çay ikramımız var. Ayrıca çalışanlarımız bayan,oda ayrı bir özelliği" diye konuştu.


"RAHAT EDEBİLECEĞİMİZ BİR YER"

Bayanlar da bu durumdan gayet memnun İşitme engelli Şengül Çatal, "Çayımızı, kahvemizi burada içiyoruz, çok memnunum. Rahat edebileceğimiz bir yer. Sadece bayanların olduğu bir yer erkekler giremiyor" şeklinde konuştu.


"MİSAFİRLERİMİZİ BURADA AĞIRLIYORUZ"

Kıraathaneye her gün gelen bayanlardan Ayhan Kızılçay, "İl dışından gelen misafirlerimizi de burada ağırlıyoruz. Çay, sohbet, muhabbet güzel bir ortam teşekkür ediyoruz kendisine" ifadelerini kullandı.

Okunma : 557
Gündem haberleri
Satılık araç ilanlarına iki zorunluluk geliyor
17 Şubat 2020 Okunma: 28770 Gündem
Karaman'a Büyük Saygısızlık
16 Şubat 2020 Okunma: 18126 Gündem
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 14157 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın