Karamandan.com

Karamandan.com

08 Temmuz 2020 Çarşamba
karaman

İnşaatlarda Güvenlik Ağı Hayat Kurtarır
Çalışma alanı ve koşullarının günümüz şartlarında çok önemli olduğu görülmektedir.
Kategori : Yaşam
28 Aralık 2018 12:24
 
İnşaatlarda Güvenlik Ağı Hayat Kurtarır

Çalışma alanı ve koşullarının günümüz şartlarında çok önemli olduğu görülmektedir. Özellikle inşaat alanında yapılan çalışmalar çok riskli durumdadır. İş kazalarının en çok görüldüğü sektörler arasında ilk sırayı inşaat almaktadır.

 İnşaatlarda Güvenlik İçin Yapılması Gerekenler

Günlük hayatta kimse canı söz konusu olduğunda taviz vermemektedir. Bu nedenle güvenlik hayatımızın her yerinde önem arz eden unsurdur. Hem evde hem de işte sağlık ve güvenlik unsuru önceliklidir. 6331 sayılı kanun gereği çalışmanın yapıldığı alanda güvenliği sağlamak işverenin yükümlülüğündedir. Bu nedenle yüksekte yapılan çalışmalarda işveren önlem almak zorundadır. Bu önlemlerin ilk ve en önemlisi ise inşaat güvenlik ağı olduğu görülür. Bunun sebebi düşme durumunda ciddi yaralanmaların oluşması ihtimalinin yüksek olmasıdır. İnşaat güvenlik ağı ve inşaat güvenlik filesi yaptırılması mecburi bir önlemdir.

İnşaat Güvenlik Ağı Konusunda Dikkat Edilecek Hususlar

İnşaat güvenlik ağı konusunda öncelikle hizmet sağlayan firmanın kullandığı ürünün kalitesi önem arz etmektedir. Güvenlik ağları malzeme kaliteli olmadığı takdir de daha büyük bir risk oluşturur. Çalışanların sağlık ve güvenliğini tehlikeye düşürmemek adına önlem almak işverenin sorumluluğundadır. Bu sorumluluk da öncelikli olarak güvenliğin oluşturulması ile mümkün olmaktadır. Güvenlik önlemi konusunda anlaşılan firmanın kalite belgesinin olması gerekmektedir.

İnşaatlarda İşverenlerin Sorumluluğu

Güvenlik ile ilgili önlemleri almak her sektör de işveren sorumluluğundadır. Ancak inşaatlar da alınan güvenlik önlemleri hayati önem taşır. İşverenlerin öncelikle yüksekte çalışma konusunda hassasiyet göstermesi gerekir. Bu konuyla ilgili güvenlik ağı ve güvenlik filesini eksiksiz yaptırmalıdır. Bunun dışında çalışanlara kişisel koruyucu donanımlarını eksiksiz tedarik etmelidir. Çünkü herhangi bir düşme ve yaralanma durumunda işveren mesuldür. Gerekli önlemleri aldığı zaman ise kusur oranı düşmektedir. Aksi takdir de güvenlik önlemleri eksik olursa kusur oranı artmakta ve hapis cezası alması bile söz konusu olmaktadır. http://gurselguvenlikagi.com web sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okunma : 3447
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
10.cu Kattan Atlayan Genç Hayatını Kaybetti
05 Temmuz 2020 Okunma: 12199 Asayiş
İkna etmeye çalışan komiser de yaralandı
06 Temmuz 2020 Okunma: 11469 Asayiş
Cumartesi Pazarında yangın
04 Temmuz 2020 Okunma: 11025 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın