Karamandan.com

Karamandan.com

13 Kasım 2019 Çarşamba
Hemşehrilerinin desteğini aldı, Karaman'a şampiyonlukla döndü
Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, 6 ülkenin katıldığı uluslarası bir yarışmada Türkiye adına birinci olarak büyük başarı elde etti.
Kategori : Yaşam
19 Ekim 2019 15:14
 
Hemşehrilerinin desteğini aldı, Karaman'a şampiyonlukla döndü

Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, 6 ülkenin katıldığı uluslarası bir yarışmada Türkiye adına birinci olarak büyük başarı elde etti.

Geçtiğimiz ay Türkiye'de düzenlenen bir yarışmada ikincilik elde ederek adı duyulan ve Karamanlı hemşehrilerinin desteğini arkasına alan kuaför Emine Şanlıtürk bu sefer daha büyük bir başarı elde etti.

Karaman'ın isminin yeterince duyulmamasından dert yakınan Şanlıtürk, Türkiye ikinciliği elde ettiğinde Karamanlı hemşehrilerinin desteğini alarak moral motivasyonunu en üst seviyeye çıkardı. Bu motivasyon ile yakaladığı enerjisini uluslararası bir yarışmaya taşıyan Şanlıtürk, Karaman'a şampiyonlukla döndü.

Kuaför Şanlıtürk, Antalya'da düzenlenen özel bir organizasyon kapsamında 6 ülkeden (Tunus, Romanya, Macaristan, Cezayir, Fas, Türkiye) 17 yarışmacının bulunduğu yarışmada topuz kategorisinde şampiyonluk kupasını aldı. Oldukça iddialı ve kariyerli rakipleri karşısında, verilen 30 dakikalık kısa sürede kusursuz iş çıkaran Şanlıtürk, hem Türkiye hem de Karaman adına şampiyonluk imzasını attı.

2 senede 8 ödül

1993 yılından beri Karaman'da kuaförlük yapan Emine Şanlıtürk, son 2 senedir katıldığı eğitimler ve yarışmalarda 30 sertifika ve 8 adet ödül aldı.

Yaşadığı zorluklara rağmen Karaman'ın ismini farklı yerlere taşıma çabasından vazgeçmediğini söyleyen Şanlıtürk, "Kendi halimde bir esnaf olduğum için bu eğitimler ve yarışmalar için sahne gösterilerinde belli bir noktada zorluklar yaşadım. Doğal olarak sponsora ihtiyaç duydum. Çekinerek gittiğim yerlerden boş dönmesem de tam desteği alamadım bir süre. Fakat bir tanıdığımın aracılığı ile Rüya Gelinlik'ten Nimet Görkem Yamaner hanım ile tanıştım. Sağolsunlar ellerinden gelen desteğin en iyisini bana sundular. Sizin aracılığınız ile onlara teşekkür etmek istiyorum.

2 senedir çeşitli yarışmalarda ödüller aldım. En son Türkiye ikinciliği elde ettiğimde bunun medyaya yansıması sonucu Karamanlı hemşehrilerimin desteğini yanımda görünce daha iyisini yapmak istedim. Bana verdikleri moralle katıldığımız uluslararası yarışmada yaptığımız topuz tasarımı ile birincilik elde ettim. Bu başarıyı başta bütün hemşehrilerime sonra da bana dükkanımda sürekli destek veren beni idare eden çalışma arkadaşlarıma armağan etmek istiyorum. İyi ki varlar." dedi.

 

Okunma : 8935
Foto galeri
guney sigorta
seç
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı
12 Kasım 2019 Okunma: 13484 Asayiş
Karaman'da yeni iş yeri açıldı
09 Kasım 2019 Okunma: 9747 Ekonomi
Karaman Kamu-Sen: Bu bütçe memurun bütçesi değil
12 Kasım 2019 Okunma: 6859 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın