Karamandan.com

Karamandan.com

31 Mayıs 2020 Pazar
Hemşehrilerinin desteğini aldı, Karaman'a şampiyonlukla döndü
Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, 6 ülkenin katıldığı uluslarası bir yarışmada Türkiye adına birinci olarak büyük başarı elde etti.
Kategori : Yaşam
19 Ekim 2019 15:14
 
Hemşehrilerinin desteğini aldı, Karaman'a şampiyonlukla döndü

Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, 6 ülkenin katıldığı uluslarası bir yarışmada Türkiye adına birinci olarak büyük başarı elde etti.

Geçtiğimiz ay Türkiye'de düzenlenen bir yarışmada ikincilik elde ederek adı duyulan ve Karamanlı hemşehrilerinin desteğini arkasına alan kuaför Emine Şanlıtürk bu sefer daha büyük bir başarı elde etti.

Karaman'ın isminin yeterince duyulmamasından dert yakınan Şanlıtürk, Türkiye ikinciliği elde ettiğinde Karamanlı hemşehrilerinin desteğini alarak moral motivasyonunu en üst seviyeye çıkardı. Bu motivasyon ile yakaladığı enerjisini uluslararası bir yarışmaya taşıyan Şanlıtürk, Karaman'a şampiyonlukla döndü.

Kuaför Şanlıtürk, Antalya'da düzenlenen özel bir organizasyon kapsamında 6 ülkeden (Tunus, Romanya, Macaristan, Cezayir, Fas, Türkiye) 17 yarışmacının bulunduğu yarışmada topuz kategorisinde şampiyonluk kupasını aldı. Oldukça iddialı ve kariyerli rakipleri karşısında, verilen 30 dakikalık kısa sürede kusursuz iş çıkaran Şanlıtürk, hem Türkiye hem de Karaman adına şampiyonluk imzasını attı.

2 senede 8 ödül

1993 yılından beri Karaman'da kuaförlük yapan Emine Şanlıtürk, son 2 senedir katıldığı eğitimler ve yarışmalarda 30 sertifika ve 8 adet ödül aldı.

Yaşadığı zorluklara rağmen Karaman'ın ismini farklı yerlere taşıma çabasından vazgeçmediğini söyleyen Şanlıtürk, "Kendi halimde bir esnaf olduğum için bu eğitimler ve yarışmalar için sahne gösterilerinde belli bir noktada zorluklar yaşadım. Doğal olarak sponsora ihtiyaç duydum. Çekinerek gittiğim yerlerden boş dönmesem de tam desteği alamadım bir süre. Fakat bir tanıdığımın aracılığı ile Rüya Gelinlik'ten Nimet Görkem Yamaner hanım ile tanıştım. Sağolsunlar ellerinden gelen desteğin en iyisini bana sundular. Sizin aracılığınız ile onlara teşekkür etmek istiyorum.

2 senedir çeşitli yarışmalarda ödüller aldım. En son Türkiye ikinciliği elde ettiğimde bunun medyaya yansıması sonucu Karamanlı hemşehrilerimin desteğini yanımda görünce daha iyisini yapmak istedim. Bana verdikleri moralle katıldığımız uluslararası yarışmada yaptığımız topuz tasarımı ile birincilik elde ettim. Bu başarıyı başta bütün hemşehrilerime sonra da bana dükkanımda sürekli destek veren beni idare eden çalışma arkadaşlarıma armağan etmek istiyorum. İyi ki varlar." dedi.

 

Okunma : 10338
Foto galeri
seç
atsepete
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Tilki tepenin talanına vatandaş isyan etti
27 Mayıs 2020 Okunma: 11899 Gündem
Mut'ta çalınan keçiler Karaman'da kesilmiş halde bulundu
27 Mayıs 2020 Okunma: 11546 Asayiş
Karaman'daki silahlı kavgayla ilgili 3 şüpheli tutuklandı
29 Mayıs 2020 Okunma: 11170 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın