Karamandan.com

Karamandan.com

02 Temmuz 2020 Perşembe
karaman

Halka hizmet çünkü halkız
2014 yılından beri Larende Fotoğraf Topluluğu olarak çalışmalarını sürdüren Karamanlı fotoğraf sevdalıları Larende Fotoğraf Derneği adıyla dernekleşerek tüzel kişiliğe kavuştular.
Kategori : Yaşam
02 Mart 2017 19:08
 
Halka hizmet çünkü halkız

2014 yılından beri Larende Fotoğraf Topluluğu olarak çalışmalarını sürdüren Karamanlı fotoğraf sevdalıları Larende Fotoğraf Derneği adıyla dernekleşerek tüzel kişiliğe kavuştular. 

 Kurucu  başkanlığını Feyzullah TUNÇ’un yaptığı derneğin kurucu üyeleri arasında Mustafa DOĞAN, Emir BAĞCI, Fahri DEV, Durmuş CEYLAN, Mustafa BİNOL ve Muhammet ÖZPINAR yer aldılar.

 Yönetim kurulu adına dernekle ilgili bir açıklama yapan Dernek başkanı Feyzullah TUNÇ,  “Her sanatçının yaşadığı şehre bir borcu bulunmaktadır. Bu da yaşadığı şehri tüm güzellikleriyle, tüm değerleriyle üretmiş olduğu sanatın vasıtasıyla ulusal ve uluslararası alanda tanıtması olmalıdır. Bizler de fotoğrafa gönül vermiş Karamanlılar olarak, hem şehrimizde fotoğraf sanatı alanındaki bir boşluğu dolduracak hem de fotoğrafa ilgi duyan hemşehrilerimizi bir araya getirerek bu sanata bir katkı yapmak adına Larende Fotoğraf Derneğini kurmuş bulunuyoruz.

 Bundan sonraki süreçte  fotoğraf eğitimleri, fotoğraf gezileri, sergiler ve söyleşilerle şehrimize kültürel aktivite anlamında katkı yapmayı hedeflemekteyiz.İlgilenen vatandaşlarımız www.larendefotograf.com  adresinden derneğimiz hakkında bilgi alabileceklerdir. 

 Larende Fotoğraf Derneği yönetim kurulu olarak, derneğimizin manifestosunu da paylaşmaktan onur duyarız: “Fotoğraf ortak bir dil olarak görüyoruz. Bu bağlamda Atamız Mehmet Bey nasıl ki  Türkçeyi bütünleştirici bir otağ olarak görmüş ve bu otağ altında bizleri toplamayı sağlamışsa, bizler de fotoğraf çatısı altında yeni bir toplanma mahalli oluşturuyoruz. Larende Fotoğraf Derneği olarak tüm kadim Türk miraslarına ve onların günümüze tuttuğu ışığa saygı göstereceğimizi ve onların idealini ileriye taşıyacağımızı samimiyetle bildiririz. 

 Halka hizmet çünkü halkız. Devlete hizmet çünkü devletiz. Hakka hizmet çünkü haktanız.

 Öncelikli hedefimiz kendi özümüzdür. Özümüzün güzelliklerinin insanlara faydalı olmasını ve katkı sağlamasını isteyerek: çalışmalarımız tüm sanat faliyetlerinde olduğu gibi evrensel olacaktır. Geleceğimize aktaracağımız her bilgiyi, geçmişimizden aldığımız düsturla ve özenle, nesillerimize köprü olmayı hedefleyerek, sanat dallarının hepsini kapsayacak bir amaçla; Tüm dimaniklerimizi fotoğrafın oluşturduğu çok amaçlı fikir ve projelerle, ulusal ve uluslararası alanda ülkemizin, milletimizin ve vatanımızın hizmetinde olacağız. Türkiye Cumhuriyeti ve yüce milletimizin menfaatlerine ters düşen hiçbir görüş, fikir ve çalışma içerisinde bulunmayacağımızı ve bölücü faaliyetlerin hiçbirinin asla ve kat'a tarafı olmayacağımızı bildiririz.”

Larende Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu

Okunma : 3988
Foto galeri
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Tek Ailesinin Acı Kaybı
30 Haziran 2020 Okunma: 18472 Yaşam
Karaman’da bir fabrika virüs nedeniyle üretimi durdurdu
01 Temmuz 2020 Okunma: 17880 Ekonomi
SON DAKİKA: Tuvalette can verdi
30 Haziran 2020 Okunma: 9437 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın