Karamandan.com

Karamandan.com

13 Kasım 2019 Çarşamba
Dolgun ve Şekilli Dudak İçin Dudak Dolgusu
Yüzdeki dikkat çeken bölgelerden biri olan dudak, hem işlevsel açıdan hem de görünüm açısından önem taşır.
Kategori : Yaşam
22 Ekim 2019 09:21
 
Dolgun ve Şekilli Dudak İçin Dudak Dolgusu

Yüzdeki dikkat çeken bölgelerden biri olan dudak, hem işlevsel açıdan hem de görünüm açısından önem taşır. İnce, şeklini kaybetmiş ya da asimetrik dudaklara sahip olanlar için küçük bir enjeksiyon ile dudak dolgusu yapılabilir. Dudaklar hareketli ve yoğun damar içeren bir bölge olduğu için hyalüronik asit dolgusu ile en pratik şekilde dolgu işlemi yapılabilir. Dudak Dolgusu ile ilgili merak edilenler

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş herkes dudak dolgusu yaptırılabilir. Dudak dolgusu yaptırma sebepleri arasında en sık rastlananlar ise dudak dolgunlaştırma, şekillendirme veya dudak kontürünün ortaya çıkarılmasıdır. Dudaklardaki asimetrinin yok edilmesi, dudak kenarlarındaki sarkmaların giderilmesi, ince dudakların çok daha dolgun bir görünüme kavuşması ya da dudak kenarlarındaki çizgilerin belirginleştirilmesi dudak dolgusu işlemi ile gerçekleştirilir. Bu sorunlardan herhangi birine sahip olan kişi bir uzmana başvurarak dudak dolgusu yaptırabilir.

Dudak dolgusu dudağın hangi bölgelerine uygulanır?

Dolgu işlemi dudağın belirli bir bölgesine yapılmaz. Kişinin beklentileri göz önünde bulundurularak hangi sorun giderilmek isteniyorsa o kısma dolgu işlemi yapılır. Dudak kontürü dudak çizgilerine, dudak asimetrisini gidermek açısından üst dudağın bittiği kısma ya da uzmanın uygun gördüğü bölgelere uygulanabilir.

Dudak dolgusu dudakta ne gibi etkiler yaratır?

Dudak dolgusu uygulaması yapıldıktan bir süre sonra dolgu şeklini belli etmeye başlar. Dudakların dolgunluğu artar, dudak çerçevesi belirginleşir. Dolgu maddesi olan hyalüronik asit, su tutan bir madde olduğu için dolgu işleminden sonra dudaklar çok daha pembe, canlı ve nemli görünür.

Dudak dolgusu nasıl uygulanır?

Hassas bir bölge olan dudak, yapılan enjeksiyon işlemine karşı da oldukça duyarlıdır. Bu açıdan hafif bir acı duyulabilir. Genellikle dudak dolgusu yapılacak bölgeye lokal uyuşturucu etkisi gösteren kremler uygulanır. Daha sonra ince uçlu enjeksiyon kullanılarak 10 dakika içerisinde dolgu maddesi enjekte edilir. Oldukça kolay ve hızlı bir uygulama olduğu için günlük hayatı etkilemez.

Dudak dolgusu kalıcı mıdır?

Dudak dolgu maddesi olarak tercih edilen hyalüronik asit, kalıcı değildir. Vücut, bu maddeyi zamanla yok eder. Ancak 4-12 ay kadar etkisi görülür. Bu süre kişinin dudak yapısına, yaşına, dolgu maddesinin kalitesine göre değişim gösterebilir.

Kaynak: Dr. Saliha Sönmezateş

Okunma : 559
seç
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı
12 Kasım 2019 Okunma: 13485 Asayiş
Karaman'da yeni iş yeri açıldı
09 Kasım 2019 Okunma: 9748 Ekonomi
Karaman Kamu-Sen: Bu bütçe memurun bütçesi değil
12 Kasım 2019 Okunma: 6859 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın