Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2019 Pazar
Bu aileye yardım edelim
Karaman Akçaşehir Kasabası Hürriyet Mahallesinde yaşayan yaşlı karıkoca yıpranan evlerinin üstlerine göçmesinden endişe ediyor.
Kategori : Yaşam
20 Ağustos 2019 03:19
 
Bu aileye yardım edelim

Karaman Akçaşehir Kasabası Hürriyet Mahallesinde yaşayan yaşlı karıkoca yıpranan evlerinin üstlerine göçmesinden endişe ediyor.

Babadan kalma iki göz kerpiç evde yaşayan 65 yaşındaki Gürgen Çelik ve Nazlı Çelik çifti'nin tek isteği kış gelmeden damlarının onarılması.

Engelli çocuklarıyla birlikte birkaç parça eşya ile yaşayan çift, borçlu oldukları banka kredisine kesilen emekli maaşı ile yaptıramadığı evin damı için yardım bekliyor.

ÇALIŞIR EKMEĞİMİ KAZANIRIM

"Ben çalışır ekmeğimi kazanırım tek isteğim kış girmeden çatının tamir edilmesi" diyen Gürgen Çelik Karamandan.com'a yaptığı açıklamada; Kimseden bir yardım talebim yok, ben çalışır ekmeğimi kazanırım. Yevmiye işlere gidiyorum. Elimden geldiğince çalışıyorum ama çatıyı yaptıramadık. İlk yağmurda üstümüze göçebilir." dedi.

SOSYAL YARDIMLAŞMADAN SONUÇ ALAMADIK

Muhtaç vatandaşla ilgili mahalle muhtarı; "Ben bu bina için çevre ve şehircilik müdürlüğunden yapı denetime raporu tutturdum. Bu raporu Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne teslim ettim. Lakin herhangi bir sonuç almış değilim. Bu aile gündelik işlerde çalışıyor bu yönde güçleri yettigi kadar geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.Tabi bu yaşta ne kadar çalışabilirlerse." ifadelerini kullandı.

Gürken amca kimseden bir şey istemiyorum diyor ara görünen o ki hem köylülerinin, hem devletin hem de yardımseverlerin desteğine muhtaç durumda.

Bu aileye yardımcı olmak isteyenler Köy Muhtarı Yunus Şahin'e ulaşabilirler. İrtibat telefonu: 0545 229 99 59

 

Okunma : 12157
Foto galeri
seç
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da sokak ortasında adam vurdular
20 Eylül 2019 Okunma: 22136 Asayiş
Gece Ağıla Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti
18 Eylül 2019 Okunma: 12993 Gündem
Feci kaza ağır yaralılar var
20 Eylül 2019 Okunma: 11913 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın