Karamandan.com

Karamandan.com

28 Şubat 2020 Cuma
Bu aileye yardım edelim
Karaman Akçaşehir Kasabası Hürriyet Mahallesinde yaşayan yaşlı karıkoca yıpranan evlerinin üstlerine göçmesinden endişe ediyor.
Kategori : Yaşam
20 Ağustos 2019 03:19
 
Bu aileye yardım edelim

Karaman Akçaşehir Kasabası Hürriyet Mahallesinde yaşayan yaşlı karıkoca yıpranan evlerinin üstlerine göçmesinden endişe ediyor.

Babadan kalma iki göz kerpiç evde yaşayan 65 yaşındaki Gürgen Çelik ve Nazlı Çelik çifti'nin tek isteği kış gelmeden damlarının onarılması.

Engelli çocuklarıyla birlikte birkaç parça eşya ile yaşayan çift, borçlu oldukları banka kredisine kesilen emekli maaşı ile yaptıramadığı evin damı için yardım bekliyor.

ÇALIŞIR EKMEĞİMİ KAZANIRIM

"Ben çalışır ekmeğimi kazanırım tek isteğim kış girmeden çatının tamir edilmesi" diyen Gürgen Çelik Karamandan.com'a yaptığı açıklamada; Kimseden bir yardım talebim yok, ben çalışır ekmeğimi kazanırım. Yevmiye işlere gidiyorum. Elimden geldiğince çalışıyorum ama çatıyı yaptıramadık. İlk yağmurda üstümüze göçebilir." dedi.

SOSYAL YARDIMLAŞMADAN SONUÇ ALAMADIK

Muhtaç vatandaşla ilgili mahalle muhtarı; "Ben bu bina için çevre ve şehircilik müdürlüğunden yapı denetime raporu tutturdum. Bu raporu Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne teslim ettim. Lakin herhangi bir sonuç almış değilim. Bu aile gündelik işlerde çalışıyor bu yönde güçleri yettigi kadar geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar.Tabi bu yaşta ne kadar çalışabilirlerse." ifadelerini kullandı.

Gürken amca kimseden bir şey istemiyorum diyor ara görünen o ki hem köylülerinin, hem devletin hem de yardımseverlerin desteğine muhtaç durumda.

Bu aileye yardımcı olmak isteyenler Köy Muhtarı Yunus Şahin'e ulaşabilirler. İrtibat telefonu: 0545 229 99 59

 

Okunma : 12973
Foto galeri
YARIŞMA
guney sigorta
EKSPERTİZ
başarı
seç
maboto
Gündem haberleri
Karaman’da 23 yaşındaki genç, kanlar içinde ölü bulundu!
26 Şubat 2020 Okunma: 12154 Asayiş
Şehit Olan Kardeşinin Acı Haberini Karaman'da Aldı
28 Şubat 2020 Okunma: 11883 Gündem
Karaman Hava Durumu; Önce Yağmur Sonra Kar Geliyor!
27 Şubat 2020 Okunma: 10149 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın