Karamandan.com

Karamandan.com

31 Mayıs 2020 Pazar
Binlerce kişiye Karaman'ın nerede olduğunu öğretti
Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından 80 bin kişinin takip ettiği Karamanlı sosyal medya fenomeni Zemine Salık, Karaman'ın tanıtımında da elinden geleni yapıyor.
Kategori : Yaşam
16 Ekim 2019 12:07
 
Binlerce kişiye Karaman'ın nerede olduğunu öğretti

Türkiye'nin dört bir yanından ve yurtdışından 80 bin kişinin takip ettiği Karamanlı sosyal medya fenomeni Zemine Salık, Karaman'ın tanıtımında da elinden geleni yapıyor.

2017 yılında popüler sosyal medya ağı Instagram'da bir profil açan Zemine Salık, paylaştığı içeriklerle hesabını günden güne büyüterek sosyal medya fenomeni oldu. Evim ve Zevkli Yaşam (evim_ve_zevkli_yasam) kullanıcı adıyla Instagram'a giriş yapan Salık, bir ev hanımının zevkli yaşamı temasıyla profilinde yemek, ev düzeni, pratik fikirler ve doğal yaşam tavsiyeleri gibi içerikler üretiyor.

Sosyal medya hesabını açtıktan 1 yıl sonra 10 bin takipçi barajına ulaşarak hesabını işletme hesabına çeviren Salık, kullandığı samimi dil sayesinde takipçileriyle kuvvetli bir iletişim yakaladı.

"Bana Karaman'ın nerede olduğunu soruyorlar"

Güncel 80 bin takipçisi bulunan ve günden güne takipçi sayısını arttıran Salık, "Hedefim sadece bir fenomen olmak değil, Karaman'ı yeterince tanımayan kişilere şehrimizi tanıtmak. Hesabımın konsepti kendi yaşamımdan pratik ve eğlenceli fikirler olsa da bunların yanı sıra Karaman'dan gönderiler ve hikayeler de paylaşıyorum.

Örneğin, Karaman elması, Türk Dili Anıtı, Türk Dil Bayramı hakkında bilgilendirme gibi hikaye paylaşımları dahi yaptığımda "Siz Karaman'da mı yaşıyorsunuz, Karaman hangi bölgede?" benzeri tepkiler alıyorum. Bana Karaman'ın nerede olduğunu soranlar oluyor. Bu tepkiler karşısında şehrimiz hakkında öne çıkan konularda bilgilendirmeler yapıyorum. Binlerce kişiye Karaman'ın nerede olduğunu öğrettim." dedi.

"Bildiklerimi insanlara öğretmek istedim"

Çevresine yardım etmeyi seven bir insan olduğunu dile getiren Salık, "İnsanlara yardımcı olmak beni mutlu ediyor. Bu şekilde karakterimi sosyal medyaya yansıtmak istedim. Bu fikirle giriş yaptığım Instagram'da özenle ürettiğim içerikler sayesinde hesabım büyüdü. Takipçilerimden iyi tepkiler geliyor. Paylaşımlarımın ardından güzel iletişim kuruyoruz.

Son zamanlarda içerik üretiminde bir hayli zorlansam da devam ediyorum. Bunun nedeni bütün bunları yaparken 4 çocuğa bakıyor olmam. Küçük ikiz çocuklarımla birlikte sosyal medyayla ilgilenmek zorlasa da severek yaptığım için üretmeye devam ediyorum." şeklinde konuştu.

Pelin Karahan onu keşfetti

Show TV'de Nefis Tarifler adlı programı sunan ünlü sunucu Pelin Karahan'ın editörü, Zemine Salık'ı yaptığı patlıcan mantolama yemeği paylaşımı sayesinde keşfederek programına çağırdı.

21 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan programın 74. bölümünde Zemine Salık, Pelin Karahan'la Nefis Tarifler'in konuğu oldu. Program kapsamında Salık, arabaşı çorbası ve patlıcan mantolama yemekleri yaparken, Karaman'dan götürdüğü hediyelerle birlikte Show TV ekranlarında Karaman hakkında bilgiler verdi.

Program sonunda ise Pelin Karahan ve ekibine batırık yapan Salık, Show TV ekibinin hayatında ilk kez batırık tatmasına vesile oldu.

Zemin Salık'ın Evim ve Zevkli Yaşam Instagram hesabını incelemek için tıklayın.

Haber: Berat Fevzi Karaden

Okunma : 12433
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
atsepete
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
Tilki tepenin talanına vatandaş isyan etti
27 Mayıs 2020 Okunma: 11895 Gündem
Mut'ta çalınan keçiler Karaman'da kesilmiş halde bulundu
27 Mayıs 2020 Okunma: 11535 Asayiş
Karaman'daki silahlı kavgayla ilgili 3 şüpheli tutuklandı
29 Mayıs 2020 Okunma: 11140 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın