Bu Resmen Soygun | Karamandan.com - | Karaman Haber

Bu Resmen Soygun | Karamandan.com - | Karaman Haber

19 Temmuz 2019 Cuma
Bu Resmen Soygun

Dünya çok hırsız gördü ama devlet bankasının kurlarını gece vakti indirip talan eden hırsızlık olayını görmedi. 

Bu olay bir “sehven” olayı mı acaba? Bu soygun, 15 Temmuz darbe girişimine giden yolda 17-25 Aralık 2013 tarihinde başlayan oyunun devamı mı acaba? 

Bu saat de işlem yapanlar iyi araştırılırsa önemli ip uçları elde edilebilir. Zira normalde bir vatandaşın gecenin bilmem kaçında bankayla hiçbir işi olmaz. Yani birazcık aklı, insafı, vicdanı, ahlaki sorumluluğu, doğruyu yanlışı ayırt etme yetisi olanlar, bunun ardında bir çapanoğlunun olduğunu biliyor ve görüyor. Fakat kimi yazarlar, siyasetçiler ve bazı yardakçıların bütün bunları bilmiyormuş ya da böyle değilmiş gibi davranmaları başlı başına bir olay. 

Halbuki herkesin ülke için sorumluluk alması gerektiği bir dönemdeyiz. Yani demek istediğim böyle soygunları seyretmekle görmezden gelmekle bir yere varamayız. Bu olay üstünü bir kaç açıklama ile kapatılacak basit bir olay değil, bu olay çok yönü araştırılması ve soruşturulması gereken bir olay. 

Hükümetimiz, yetkililerimiz ve adli mercilerimizin bu konunun üzerine hassasiyetle gideceklerine eminim. Eğer ki bu olayın üzerine gidilmezse, bu gün bu soygunu yapanlar ve yaptıranlar yarın milletin hesaplarını da boşaltırlarsa şaşmayın. 

Geçen günkü yazım da, ‘’Savaş, seferberlik ve olağanüstü hallerde devlet eleştirilmez. En kötü hamleyi yapsa, en kötü kararı alsa bile, Zor durumdan ya ülkece hep beraber çıkılır, yada ülkece kaybedilir.’’ demiştim. O cümlemi harfi harfine tekrar ediyorum. Ancak, bu olay başka bir olay ve kesinlikle tasvip etmediğim bir olay ve bu soygun olayının savunulacak ve görmezden gelinecek bir tarafı yok.

Bir vatandaş olarak bu olayın aydınlığa kavuşturulmasını istiyor ve sorumlularının bir an önce adalet önüne çıkarılmalarını talep ediyorum.

Not: Halkbank'ın ardından Vakıf Katılım Bankası'nın da doları 4,571 liradan alıp 4,5888 liradan sattığı iddia edildi.
Anlaşılan o ki, birileri devletin bankalarına el atmış umarım bu eller tez zamanda kırılır...

Veysel Göktekin

Okunma : 4865