Karamandan.com

Karamandan.com

25 Şubat 2018 Pazar
Son dakika... Hakkari Yüksekova'da patlama
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere beldesi Ovaiçi köyü yakınlarında bir patlamanın meydana geldiği olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.
Kategori : Ulusal
17 Temmuz 2017 12:51
 
Son dakika... Hakkari Yüksekova'da patlama

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere beldesi Ovaiçi köyü yakınlarında bir patlamanın meydana geldiği olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. TSK'dan yapılan açıklamada askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 4'ü ağır olmak üzere 17 askerin yaralandığı belirtildi. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Yüksekova'ya yaklaşık 20, İran sınırındaki Esendere Beldesi'ne ise yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Ovaiçi köyü yakınlarında meydana geldi. İçerisinde askerlerin bulunduğu aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı inflak etti. Meydana gelen patlamada, 4'ü ağır 17 asker yaralandı. Yaralı askerler bir bölümü bölgeye sevk edilen ambulanslarla Yüksekova'ya, bir bölümü de helikopterle Hakkari'ye sevk edildi.

Patlamanın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatılırken, Yüksekova-Esendere karayolu ise trafiğe kapatıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirmede, "Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından Hakkâri İli Yüksekova İlçesi, Esendere Beldesi yakınlarında 17 Temmuz 2017 tarihinde intikal halinde bulunan askeri aracın geçişi esnasında el yapımı patlayıcının infilakı neticesinde 4'ü ağır olmak üzere 17 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek gerekli müdahalelere başlanmıştır. Bu hain saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz" denildi.

Okunma : 494
Gündem haberleri
Burası Karaman Devlet Hastanesi
21 Şubat 2018 Okunma: 35464 Gündem
Öldüresiye Dövdüler
22 Şubat 2018 Okunma: 29552 Asayiş
Karaman'a Şehit Ateşi Düştü
25 Şubat 2018 Okunma: 21776 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın