Karamandan.com

Karamandan.com

18 Aralık 2017 Pazartesi
Hükümet düğmeye bastı!
Yatırımcıya yeni yol haritası.
Kategori : Ulusal
07 Aralık 2017 09:08
 
Hükümet düğmeye bastı!

Yatırımcıya yeni yol haritası...Türkiye’de yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda 2018 yılında yeni adımlar atılacak.

Türkiye’de yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda 2018 yılında yeni adımlar atılacak. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, öncelikli olarak yatırımların önündeki bürokratik engellerin kaldırılacağını söyledi. Bakan Akdağ, hafta başında toplanan Bakanlar Kurulunda Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Eylem Planı hakkında bir sunum yaptı.

Akdağ, sunumun detaylarını anlatırken, yatırımlara ilişkin reformların yapılması konusunda koordinasyon görevini yürüttüğünü hatırlattı. Akdağ “TOBB, TİM, YASED, MÜSİAD ve TÜSİAD gibi kuruluşların kendilerine yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik çalışıyorlar ve adeta bize bir sipariş listesi veriyorlar. Biz de sipariş listesi üzerinde çalışıyoruz” dedi. Gündemlerinde yatırımcıların karşılaştığı bürokratik engeller, iş ortamının daha nasıl iyileşeceği gibi konular bulunduğunu belirten Akdağ “Bize iş dünyasından verilen bir liste var ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Ekonomi Bakanlığı müsteşarlığı da bize sekreterya görevini yürütüyor” dedi.

Okunma : 182
Gündem haberleri
Karaman Kendi Otomobilini Üretti
15 Aralık 2017 Okunma: 14020 Bilim
Reis Vatandaşın Teklifini Reddetmedi
17 Aralık 2017 Okunma: 12687 Yaşam
Onu Bin 800 Polis Koruyacak
16 Aralık 2017 Okunma: 11502 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın