Karamandan.com

Karamandan.com

19 Temmuz 2019 Cuma
Vekil Şeker'den 15 Temmuz mesajı
AK Parti Karaman Milletvekili Dr.
Kategori : Gündem
15 Temmuz 2019 00:33
 
Vekil Şeker'den 15 Temmuz mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Şeker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

“15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz hain bir darbe girişimine maruz kaldı. Hain Fetö terör örgütüne mensup ihanet çeteleri, aziz vatanımızın ve milletimizin korunması ve savunulması için kendilerine emanet edilen savaş uçaklarını, helikopterleri, tankları ve silahları ülkemize ve milletimize çevirerek geleceğimize ve demokrasimize karşı silahlı darbe teşebbüsünde bulunulmuşlar, halkımızın ve kurumlarımızın üzerine bomba yağdırmışlar, tankları insanlarımızın üzerine sürerek vatandaşlarımıza kurşun sıkmışlardır. 

Bu hain darbe girişimine karşı milletimiz, bağımsızlığı ve milli iradesinden taviz vermemiş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine kadını, erkeği, genci ve yaşlısı ile sokaklara dökülmüş, tankların üstüne çıkmış, paletlerin altına yatmıştır. Kendisine mermi yağdıran helikopterlere ve savaş uçaklarına aldırmadan üzerine sürülen tanklara tekbirlerle koşan vatan evlatları, vatanımız ve mukaddesatımız uğrunda her zaman gözümüzü kırpmadan canımızı verebileceğimizi ve bu aziz milletimizin asla ama asla hiçbir zaman teslim alınamayacağını tüm dünyaya haykırmıştır. 

Aziz milletimizin 15 Temmuz'da göstermiş olduğu cesareti, dirayeti ve mücadelesi ile bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen çok diri olduğunu göstermiş ve büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır. 15 Temmuz direnişi ile ezanına, bayrağına ve bağımsızlığına sahip çıkan milletimiz; bu uğurda 251 şehit vermiş, 2.626 vatandaşımız da gazi olmuştur.  

Milli iradenin vesayete, cesaretin ihanete, milletin hainlere galiba çaldığı, insanlık tarihine altın harflerle yazılan büyük kahramanlık destanı 15 Temmuz’u ve 15 Temmuz kahramanlarını asla ama asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. 

15 Temmuz,  milli iradenin darbe ve şiddet karşısındaki kati zaferidir. Milletimiz silahsız elleri, çıplak yumrukları, iman dolu göğsü, inanç ve cesareti ile zulme, zorbalığa, haksızlığa, işgal ve şiddete karşı verdiği mücadeleyle tüm dünyayı kendisine hayran bırakmış kendi iradeleriyle siyasetine, tercihlerine, özgürlüğüne, geleceğine sımsıkı sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesinde ve sonrasında devam eden demokrasi nöbetleri ile sokakları, caddeleri, meydanları darbecilerin silahlı zorbaları değil asil milletimizin iradesi zapt etmiştir. "

 

Okunma : 824
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19860 Asayiş
5 kişi tutuklandı
17 Temmuz 2019 Okunma: 8230 Asayiş
Karaman’da Karadrina kurdu alarmı
18 Temmuz 2019 Okunma: 8069 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın