Karamandan.com

Karamandan.com

18 Ekim 2019 Cuma
Osmanlı Devleti hakkındaki çalışmalar
Osmanlı Devleti hakkındaki çalışmalar, XX.
Kategori : Türkiye Gündemi
13 Temmuz 2019 15:52
 

Osmanlı Devleti hakkındaki çalışmalar, XX. yüzyılın ortalarına kadar özellikle Osmanlı siyasi tarihi üzerinde yoğunlaşmıştır.

Devletin ağır yükünü üzerinde taşıyan Anadolu insanı ve onun eğitim gördüğü klasik eğitim kurumları nedense dikkatlerden kaçmıştır. Osmanlı tarihinin sosyokültürel dinamiklerini inceleyen araştırmalar ve Türk eğitim tarihi konusunda yapılan çalışmaların artması kültür ve medeniyet tarihimiz açısından sağlıklı bir gelişmedir. 

Çok geniş bir coğrafyada hüküm süren ve bünyesinde etnik kökeni, dili, rengi, kültürü ayrı pek çok milleti uzun yıllar barış içinde barındıran Osmanlı Devleti’ni daha iyi anlamak için Osmanlı toplumunun eğitim sistemini bilmek oldukça önemlidir.

Devletin sosyokültürel temellerinin doğru anlaşılabilmesi için şehir merkezlerindeki eğitim kurumlarının üzerinde derinlemesine yapılacak araştırmalar, Osmanlı tarihinin temel meselelerinin çözümüne önemli katkılar sağlayacağı gibi toplumu ayakta tutan temel değerlerin anlaşılmasına da yardım edecektir.

Zira milletlerin yükselişleri gibi gerileyişlerindeki sebeplerin kritik noktasını eğitim ve eğitim kurumlarının oluşturduğu tartışmadan varestedir.
 

Okunma : 286
guney sigorta
EKSPERTİZ
seç
maboto
Gündem haberleri
Bakanlık hileli ürünleri ifşa etti Karaman'dan 6 firma var
14 Ekim 2019 Okunma: 12786 Gündem
Karaman'a yağmur geliyor!
14 Ekim 2019 Okunma: 12532 Karaman Hava Durumu
SON DAKİKA: KARAMAN'DA İNANILMAZ OLAY
14 Ekim 2019 Okunma: 10204 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın