Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2019 Cuma
Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi! 
Yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alan yağışlı hava sert rüzgarla birlikte vatandaşlara oldukça zor anlar yaşatıyor.
Kategori : Türkiye Gündemi
06 Aralık 2018 13:57
 
Meteorolojiden son dakika uyarısı geldi! 

Yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alan yağışlı hava sert rüzgarla birlikte vatandaşlara oldukça zor anlar yaşatıyor.

Meteoroloji hava durumuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.  Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre yurdun büyük bir bölümünde yağmur ve kar yağışlı soğuk bir hava dalgası bekleniyor.

Meteoroloji son dakika tahminlerini yayınladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Tekirdağ, Malatya, Şırnak, Hakkari, Gaziantep, Kilis, Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Eskişehir, Konya, Çankırı ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların; Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevreleri ile Bursa’nın doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Mersin’in iç kesimleri ile Adana’nın batı ilçelerinde çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Mersin merkez ve kıyı ilçelerinde şiddetli ve aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olacağı tahmin ediliyor. ÇOK

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Mersin’in iç kesimleri ile Adana’nın batı ilçelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Mersin merkez ve kıyı ilçelerinde şiddetli ve aşırı (100 kg/m2 ve üzeri) olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Yağışların; Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevreleri ile Bursa’nın doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden, yaşanabilecek su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLERLEYEN GÜNLERDE HAVA NASIL OLACAK?

Yağışların hafta sonu etkisini azaltması bekleniyor ancak ilerleyen günlerde yağışlar tekrar tümüne yayılacak… 

Okunma : 2094
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da silahla yaralama
25 Nisan 2019 Okunma: 15583 Asayiş
Başkan Kalaycı’dan Çocuklara Müjde
22 Nisan 2019 Okunma: 12633 Gündem
AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN 8 İSİM ANKARAYA ÇAĞRILDI
23 Nisan 2019 Okunma: 11804 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın