Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ekim 2019 Pazartesi
Çubuk'ta sokak ve yön levhaları yenileniyor
Ankara'nın Çubuk ilçesinde kırsal mahallelerdeki tüm sokak ve yön tabelaları yenileniyor.
Kategori : Türkiye Gündemi
18 Haziran 2019 12:12
 
Çubuk'ta sokak ve yön levhaları yenileniyor

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kırsal mahallelerdeki tüm sokak ve yön tabelaları yenileniyor.

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmada, 268 sokak ve yön levhası değiştirildi.

Bazı kişi veya kişilerce yol kenarlarında bulunan levhaların tahrip edildiğine dikkat çeken Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Harun Olmuş, bu nedenle levhaların yenilenme işlemlerine başladıklarını söyledi.

Olmuş, şunları söyledi:

"Çeşitli nedenlerden dolayı bazı levhalar özelliğini kaybetmiş durumda. Eski levhalar nedeniyle hem işaretleri göremeyen, tanımlayamayan sürücülerin kazalara yol açabileceği gibi hem de kötü bir görüntü oluşturmaktaydı. Bu nedenle Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde levhaların yenilenmesi çalışmasını başlattık. Ekiplerimiz, eksik olan veya zarar gören levhalarının tespitlerini yaptıktan sonra levhaların değişim çalışmaları tüm hızıyla devam ettiriyor. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun. Şunu özellikle belirtmek isterim ki, hangi sebeple olursa olsun levhaların tahrip edilmesi insanlık dışı bir olaydır. Yapılanlar milli servete zarar vermektedir. Özellikle de silah atarak bu işi yapmak bu milletin evlatlarına yakışmaz. Silah atacak olanlar gitsinler, poligonlarda silah atsınlar. Ben bu tür olayları görenlerin hiç fırsat kaybetmeden yetkililere ihbar etmelerini istiyorum."

Okunma : 96
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
seç
Gündem haberleri
Elması para etmeyen çiftçinin türkülü isyanı
18 Ekim 2019 Okunma: 9733 Magazin
Karaman'da balık sezonu hareketli başladı
17 Ekim 2019 Okunma: 8161 Ekonomi
Komşuları tarafından ölü olarak bulundu
20 Ekim 2019 Okunma: 7379 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın