Karamandan.com

Karamandan.com

22 Kasım 2019 Cuma
Başkan Kalaycı’dan 10 Kasım Mesajı
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81.
Kategori : Gündem
09 Kasım 2019 09:11
 
Başkan Kalaycı’dan 10 Kasım Mesajı

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. vefat yıldönümü münasebetiyle anma mesajı yayımladı.

“Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere O’nun eserlerine sahip çıkıp, el birliği ile çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağız” diyen Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde saygı, şükran, özlem ve minnetle anıyoruz. Ömrünü bu vatana adamış, hayatı boyunca milleti için çalışmış büyük önder Atatürk’ün geride bıraktığı  mukaddes mirasına sahip çıkıyoruz. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk; tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir liderdir. Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucularının bugünkü nesillere armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti; milletimizin büyüklüğünü, gücünü, özgüvenini, tarihteki ve uygarlığın gelişme sürecindeki rolünü gösteren bir eserdir.

Biliyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlatıp İzmir’de büyük zaferlerle sonuçlandırdığı İstiklal Savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Milletimizin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu ve ilelebet payidar kalacağını bütün dünyaya bir kez daha göstermiş, Milletimizin İstiklal Mücadelesinde gösterdiği azim ve cesaret dünyanın mazlum milletlerine esin kaynağı olmuştur. Bizler de Devlet ve Millet olarak, O' nun ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; el birliği ile çalışarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağız. 

Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve O' nun silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Savaşı’mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Millî Mücadele’mizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Okunma : 454
EKSPERTİZ
maboto
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
SON DAKİKA: BİR KİŞİ ÖLDÜ
20 Kasım 2019 Okunma: 32602 Siyaset
Karaman soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek
20 Kasım 2019 Okunma: 20022 Karaman Hava Durumu
Erken vefat yakınlarını yasa boğdu
19 Kasım 2019 Okunma: 19951 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın