Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mart 2018 Pazar
Ziraat Odasının Yeni Binası Görücüye Çıktı
Karaman Ziraat Odası yeni binasında düzenlenen basın toplantısında hem yeni bina basın mensuplarına gezdirildi hem de oda faaliyetleri anlatıldı.
Kategori : Tarım
10 Ağustos 2017 19:07
 
Ziraat Odasının Yeni Binası Görücüye Çıktı

Karaman Ziraat Odası yeni binasında düzenlenen basın toplantısında hem yeni bina basın mensuplarına gezdirildi hem de oda faaliyetleri anlatıldı.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu; yeni hizmet binasının 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirildiğini söyledi. Basın mensuplarına gezdirilen yeni bina çiftçi lokalinden, mescidine, laboratuvarından arşivine, toplantı salonlarına varana kadar Karaman çiftçisine layık, hem görsel hem de işlevsel olarak modern bir yapı olarak beğenildi.

KÖYLERE MAKİNE VE EKİPMAN DESTEĞİ

Toplantıda konuşan Başkan Muğlu, Karaman Ziraat Odası'nın faaliyetlerinden bahsederken, Köylere makine ve ekipman desteği verdiklerini söyleyerek, İhsaniye, Özdemir, Kızılca, Başkışla, Eminler, Adaköy, Akçaalan, Cerit, Aybastı, Dağkonak, Ortaoba ve Boyalıtepe köylerine arpa kırma makinesi verdiklerini ifgade etti.

Muğlu makine ve ekipman desteği sağladıkları köyleri bir bir sayarak; "Selektör kurulan köylerimiz; Lale, Paşabağı, Çoğlu, Kızılyaka, Taşkale, Kılbasan, Kisecik ve Yollarbaşı. Merdane verilen köylerimiz; Bademli, Elmadağı, Akpınar, Güldere, Gülkaya ve Değirmenbaşı. Helezon; Kurtderesi, Karacaören, Kozlubucak, Boyalı, Yeşildere, Çakırbağ, Ağaçyurdu, Yazılı, Süleymanhacı ve Madenşehri. Zeytin boylama makinesi verilen köylerimiz; Cerit, Bucakkışla, Aşağıakın, Yukarıakın ve Çatak. Atrıca Antep fıstığı soyma makinesi verilen köyümüz ise Çukur Köyü’dür.’’ 
dedi.

ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI YERİNDE İNCELİYORUZ

Çiftçilerin sorunlarını arazide incelediklerini söyleyen Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, “Odamız bünyesindeki ziraat mühendislerimiz 7/24 saat çiftçilerimizin sorunlarını yerinde görüp müdahale ediyor. Çiftçilerimizi mağdur eden sorunlarında takipçisiyiz." dedi.

VEKİLLERE TEŞEKKÜR

Muğlu, 2017-2018 yılları dane mısır üretimi ile ilgili verdiği desteklerden dolayı Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker'e teşekkür etti.  2016 yılı mazot gübre destekleme rakamlarını açıklayan Muğlu, “İl genelinde 1,4 milyon dekar ekili alanda ödenen toplam destek miktarı 15,9 milyon Türk lirası. Merkez ilçe bazında ise bu rakamlar: 0,9 milyon dekar alanda yaklaşık olarak 10,4 milyon Türk lirasıdır” dedi. 

Okunma : 5119
Foto galeri
Aktekke
lavinya
Göksu Emlak
gultes c6
Gündem haberleri
MECLİSİN GÜNDEMİNDE KARAMAN VARDI
21 Mart 2018 Okunma: 13703 Siyaset
Yaralı halde olay yerinden kaçtı
22 Mart 2018 Okunma: 13643 Asayiş
Yaşam savaşı veriyor
23 Mart 2018 Okunma: 10847 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın