Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mayıs 2019 Salı
Üreticiye iyi haber
KARAMAN Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman anaç koyun keçi desteklerinin mart ayında ödeneceği müjdesini verdi.
Kategori : Tarım
15 Şubat 2019 18:32
 
Üreticiye iyi haber

KARAMAN Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman anaç koyun keçi desteklerinin mart ayında ödeneceği müjdesini verdi.

Karamandan.com haber sitemize açıklamalarda bulunan Yücel Yaman Karamanlı üreticilere yaklaşık 8 Milyon TL devlet desteğinin Mart ayında ödeneceğini söyledi.

Yaman açıklamasında; Yaklaşık 2.700 üreticimizin faydalanacağı anaç koyun keçi destekleri Mart ayında ödenecek. Geçen yıllarda Mayıs - Haziran aylarında yapılan destek ödemeleri Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik başkanımızın talep ve çalışmaları ile öne alınarak Mart ayı içinde ödenmesi netleşti." dedi.

KARAMAN'A 8 MİLYON TL 

Karaman il genelinde 320 bin anac küçükbaş hayvan varlığının olduğunu vurgulayan Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman; Karaman Merkez 162 Bin, Ayrancı 125 Bin, Ermenek 17 Bin, Sarıveliler 4 Bin, Kazımkarabekir 10 Bin ve Başyayla 2 Bin olmak üzere yaklaşık 320 bin küçükbaş anaç hayvan varlığına sahibiz. Bu rakam devlet destekleri ile artmaya devam ediyor. Karaman'da bu yıl 8 Milyon TL civarında destek alacağız.

Bu konuda somut adımların atılmasında destek veren Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik'e ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye teşekkür ediyorum. Bu tür destekler hem küçükbaş hayvan sayılarının artması hem de kırsal kesimi canlandırması yönünde önemli bir faktörler olarak görüyoruz. Yetiştirici sayısının artması için verilen destekler çok önemli. Tarım ve Orman Bakanlığının verdiği anaç koyun keçi gibi destekler sektöre ve dolayısıyla küçükbaş hayvan sayısının artmasına olumlu yansıyor." dedi.

 

 

Okunma : 4577
guney sigorta
maboto
EKSPERTİZ
KORKMAZLAR
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15222 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 14701 Asayiş
Eski muhtar bacanağını ve iki çocuğunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 9746 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın