Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
Üçüncü Buluşma Sarıveliler'de Yapıldı
Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının Üçüncüsü Sarıveliler İlçesinde Yapıldı.
Kategori : Tarım
27 Ekim 2020 15:20
 
Üçüncü Buluşma Sarıveliler'de Yapıldı

Muhtarlarla Tarım Buluşmalarının Üçüncüsü Sarıveliler İlçesinde Yapıldı.

Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tüm Karaman ilçelerinde yapılması programlanan “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın üçüncüsü Sarıveliler İlçesinde gerçekleştirildi.  

26 Ekim 2020 tarihinde ilçeye bağlı köylerdeki muhtarlar ve üreticilerle tarımsal konularda istişarelerin yapıldığı toplantıda, çiftçilerin sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda bölgede uygulanabilecek tarımsal projeler ele alındı. 

Toplantıya İlçe Kaymakamı Abdüssamed Kılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Böyük, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Canbolat, köy ve mahalle muhtarları ile üreticiler katıldı.

Toplantıda ilçede yetiştirilebilecek alternatif ürün çalışmaları, İl Müdürlüğünün uyguladığı tarımsal projeler ve üreticilerin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu. 

İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanmaya başlayan ve başvuru süreci halen devam eden projelerden “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” hakkında bilgiler verdi.

İlçedeki tarımsal desteklemelerin miktarının arttırılması yönünde projeler geliştirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyleyen İl Müdürü Şahinbaş, ilerleyen günlerde “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın diğer ilçelerde de yapılmaya devam edeceğini belirtti.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Abdüssamed KILIÇ' ın da katılımıyla Sarıveliler ilçemizde Mayıs ayında fırtınadan seraları zarar gören 23 üreticile Cumhurbaşkanlığınca gönderilen ödenek ile alınan 9 ton sera naylonunun dağıtımı gerçekleştirildi.
 

Okunma : 3006
Foto galeri
Yavuzlar iplik
sağlam pen
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21695 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7505 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6134 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın